Insanlık Haberleri

Insanlık Haberleri

Duygulandıran görüntü! İyi ki böyle insanlar var!

Duygulandıran görüntüler...Videoyu izleyenler, “İyi ki böyle insanlar var” şeklinde yorum yaptı.

Günaydın'dan 10 Kasım mesajı...

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın; 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerek askeri dehası, gerekse devlet adamlığı ile geride bıraktığımız yüzyılda sadece kurduğu ve mimarı olduğu Türkiye Cumhuriyetimiz için değil, tüm insanlık ve dünya tarihi açısından önemli bir şahsiyettir dedi.

CHP Milletvekili Arık: Önlem almak için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) doktor milletvekili Çetin Arık, Asistan Doktor Rümeysa Berin Şen’in ölümünün ardından, 36 nöbet uygulamasına isyan etti. Daha önce konuyu defalarca dile getirdiğini ifade eden Arık, tüm uyarılara rağmen insanlık dışı uygulamanın devam ettiğini belirterek, “Tedbir almak için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor” sözleriyle tepki gösterdi.

ERÜ'de 'Bir İnsanlık Kurumu: Ahilik ve Ahi Evran' Paneli Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından '2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri' kapsamında 'Bir İnsanlık Kurumu: Ahilik ve Ahi Evran' Konulu panel düzenlendi.

Başkan Büyüksimitci'den Kurban Bayramı Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kurban Bayramı dolayısı ile açıklama yaparak, kurban bayramının ülkemiz, milletimiz, İslam lemi ve tüm insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diledi.

Baba oğul yardım bekliyor

Kayseri'de pandemi dönemi nedeni ile iş yapamayan seyyar satıcı, kirasını ödeyemeyince evinden çıkarıldı. 15 yaşındaki çocuğu ile parkta yaşamaya başlayan adam, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Gülsoy, Çerkes sürgün ve soykırımını lanetledi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, '21 Mayıs Çerkes Sürgünü'nün 157. yılı' dolayısıyla yaptığı açıklamada, 'İnsanlık tarihine 'kara leke' olarak geçen bu hazin hadiseyi unutmadık, unutturmayacağız. İnsanlık dışı süreçte Çerkeslerin zulme ve işgale karşı verdikleri kahramanca mücadele de hep hafızalarda kalacak.' dedi.

Başkan Büyükkılıç: 'Ramazan'da kulluk vazifemizi yapmalı ve sağlık bulmalıyız'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımlayarak, 'Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif milletimiz, İslam lemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olsun' dedi.

Bakan Koca’dan Miraç Kandili mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Miraç Kandilinizi kutluyor, insanlık serüvenimizde Miracın hepimize yol gösterici olmasını diliyorum dedi.

İYİ Parti Milletvekili Ataş: O anlaşmayı iptal edin!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Doğu Türkistan’da insanlık tarihinin en acımasız zulmünün yaşandığını belirtti. Meclis’te Doğu Türkistan konusuna dikkat çeken Ataş, Çin ile Türkiye arasında imzalanan suçluların iadesi anlaşmasının Uygur Türklerini endişelendirdiğini ifade etti.

Başkan Tok’tan, Hocalı açıklaması: Asla esarete boyun eğmeyiz!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, insanlık ayıbı Hocalı Katliamı’nı 29. yıldönümünde unutmadı. Başkan Tok, “Türk-İslam dünyasının her zaman yanındayız. Bütün dünya bilmelidir ki; bir ölür, bin diriliriz! Asla esarete boyun eğmeyiz” dedi.

Rektör Karamustafa'dan '26 Şubat 1992 Hocalı Katliamı' Mesajı

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 26 Şubat 1992'de Ermenistan'ın Hocalı'da yaptığı insanlık dışı katliamın yıldönümünde 613 Azerbaycanlı şehit için anma mesajı yayımladı.

Kayseri'den Suriye'ye 6 tır yardım daha yola çıktı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı', 'Halep'te İnsanlık Ölmesin', 'Yükümüz Kardeşlik', 'Yolun İyilik Olsun' kampanyaları ile toplanan 6 tırlık yardım Suriye'ye uğurlandı.

Kayseri'den 5 tırlık yardım yola çıktı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı', 'Halep'te İnsanlık Ölmesin', 'Yükümüz Kardeşlik', 'Yolun İyilik Olsun' kampanyaları ile toplanan 5 tırlık yardım Suriye'ye uğurlandı.

KTO Başkanı Gülsoy'dan yeni yıl mesajı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, yeni yıl dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 'İnsanlık ve ticari tarihimiz açısından zor bir yılı geride bırakıyoruz. 2021'de virüs başta olmak üzere tüm zorlukları inanç, birlik ve beraberlikle yeneceğimiz; üretim, istihdam ve istikrarın konuşulduğu bir yıl olmasını arzu ediyoruz' dedi.