Etiketler

Uyuşturucu operasyonu

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Melikgazi ve Develi ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda 3,5 kilo bonzai ve çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirilirken olaylarla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Büyükşehir'den Pınarbaşı'na asfalt atağı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kent merkezi ve ilçelerde yürüttüğü asfalt çalışmaları kapsamında, Pınarbaşı ilçesinde yaklaşık 6 bin ton asfalt kullanılarak ilçe merkezi ile cadde ve sokakları daha modern bir görünüme kavuşturuldu.

Develi ve Tomarza'da 19 Mayıs etkinliği

Kayseri'nin Tomarza ve Develi ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Özhaseki’den, o ilçelere Ekskavatör müjdesi…

Özhaseki: Araçlarımız ilçelerimize hayırlı olsun...

Büyükkılıç'tan ilçelere yakın takip

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, pandemi süreci ve sokağa çıkma kısıtlaması konularını ilçeler bazında ele almaya devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Büyükkılıç, Bünyan, Sarız, Felahiye, Özvatan ve Sarıoğlan belediye başkanları ile ayrı ayrı görüştü.

Başkan Büyükkılıç'tan 5 ilçeye 5 traktör

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar çiftçilerinin kullanımına sunulmak üzere 1 milyon 300 bin TL maliyetli 5 traktörü ilçelerin ziraat odası başkanlarına teslim etti.

KASKİ'den İncesu'ya 6 bin 303 metrelik altyapı yatırımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, tüm ilçelerde olduğu gibi İncesu ilçesinde de altyapı yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. KASKİ ekipleri ilçenin muhtelif mahallelerinde gerçekleştirdiği projeler ile 3 bin 933 metre içme suyu, 2 bin 370 metre kanalizasyon olmak üzere toplam 6 bin 303 metrelik şebeke hattı imalatı gerçekleştirdi.

İYİ Parti İl Başkanı Ataman’dan, Başkan Büyükkılıç’a tepki!

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın, “İlçeleri millet bahçeleri ile donatacağız” açıklamasına tepki gösterdi.

Büyükkılıç: İlçeleri de Millet Bahçesi ile donatacağız

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin en büyük ve kapsamlı millet bahçelerinden olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nin yapımını hızla devam ettirirken, diğer taraftan da ilçeleri millet bahçeleri ile donatmak için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza'ya Millet Bahçeleri yapılacağını açıkladı.

Kayseri’de 16 yılda 904 bin 481 dekar tarım alanı yok oldu

Kayseri’de 2004-2020 yılları arasında toplam tarım alanının yüzde 13,7’sine tekabül eden 904 bin 481 dekar tarım alanı yok oldu.

Tomarza'ya türkü yazdı

Tomarza'da yaşayan ve mobilyacılık yapan bir vatandaş, mobilya atölyesinde ilçelerinin adını taşıyan 'Tomarza' isimli bir türkü yazdı.

AK Parti'de istişare toplantısı

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı'nda, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçelerinde yapılan ve yapılacak hizmetler masaya yatırıldı.

Kayseri'de kar nedeniyle kapanan yollar açıldı

Tüm ilçelerde karla mücadele çalışmalarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yoğun tipi ve etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan tüm mahalle yollarını ulaşıma açtı. Gece boyu çalışmalar sürerken, il genelinde kapalı kırsal mahalle yolu kalmadı.

Oda Başkanları ayrı düştü!

Oda başkanlarının bir hafta arayla Özhaseki’yi ayrı ayrı ziyaret etmeleri, akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Meclis'te 'Kayseri'yi araştıralım' teklifi

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş'tan "Kayseri'de göç veren ilçeler mercek altına alınsın, araştırılsın, göç önlensin" önerisi...

İYİ Partili Yücel uyardı: İlçeler göç vermeye devam ediyor

Türkiye İstatistik Kurumu 2020 yılının nüfus verilerini açıkladı. Verileri değerlendiren İYİ Partili Kazım Yücel, "Özvatan yüzde 7, Felahiye yüzde 5.2, Pınarbaşı yüzde 5.2, Akkışla yüzde 4.1, Sarıoğlan 3.2, Bünyan 1.6 ve Yeşilhisar yüzde 1 oranında göç verdi ve nüfusu azaldı" dedi.

Melikgazi'nin nüfusu 44 ilden daha fazla çıktı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını açıkladı. Kayseri ilçeleri arasından Melikgazi ilçeler arasında yine en çok nüfusa sahip olan ilçe olarak, nüfusu 582 bin olarak belirlendi.

Büyükkılıç: İnsanlar bizi icraat yapalım diye seçiyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yahyalı ve Develi ilçelerinde yatırım ve planlama toplantısı gerçekleştirdi.

Dikkat çeken görüntüler...Burası da Kayseri..!

Kayseri merkezde bahardan kalma bir hava yaşanırken ilçelerden yansıyan fotoğraflar "Burası da Kayseri" dedirtti.

Büyükşehir Belediyesinden kapalı yol açıklaması

Tüm ilçelerde karla mücadele çalışmalarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 12 ilçede yoğun tipi ve etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 251 mahalle yolunu ulaşıma açtı. Gece boyu çalışmalar sürerken, il genelinde kapalı kırsal mahalle yolu kalmadı.

Tomarzalı Proje Uzmanından 'Kayseri İlçeleri Kültür Turu' proje önerisi

Tomarza Eski Güzelleştirme Dernek Başkanı ve Proje Uzmanı Hasan Gürbüz, Kayseri Büyük Şehir Belediyesine Kayseri İlçeleri Kültür Turu'' başlığıyla proje önerisinde bulundu. Hasan Gürbüz, Kayseri Büyükşehir Belediyesine Covid-19 pandemi süreci sonrası için olan projesi hakkında bilgiler verdi.

Avrupa Kayserililer Birliği'nden uzaktan eğitime 'tablet' desteği

Avrupa Kayserililer Birliği, ilçelerde yaşayan öğrencilerin uzaktan eğitimde kullanmaları için 60 adet tablet hediye etti.

İşte ziyaretin perde arkası!

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş'ın, Büyükşehir ziyaretinde ne konuşuldu?

O ilçeler doğalgaza kavuşacak mı? Bakan'dan açıklama!

Kayseri’de doğalgaz olmayan ilçelerle ilgili olarak dikkat çeken gelişme. Bakan Dönmez, merakla beklenen doğalgaz konusunda açıklama yaptı.

Bürüngüz: İlçelere toplu ulaşım zulüm düzeyinde!

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı Mahmut Bürüngüz, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşımda sınıfta kaldığını söyledi

Kayseri’de deprem oldu

Kayseri'nin Sarıoğlan ve Develi ilçelerinde gün içerisinde 2 ayrı artçı deprem meydana geldi.

Büyükşehirden tarım ve hayvancılığa 13 milyon TL'lik yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik gösterdiği özel ilgi rakamlara da yansıdı. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın 2 yıl içerisinde ilçelerin tamamına yönelik yaptığı tarım ve hayvancılık çalışmalarının tutarı 13 milyon 567 bin TL'ye ulaştı.

Büyükşehir'in 125 araç ve 273 personeli karla mücadele için hazır kıta

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin yüzünü göstermesiyle karla mücadele ekibini hazır kıta bekletiyor. Merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 125 araç ve 273 personel ile karla mücadele ekibi tüm hazırlıklarını tamamladı.

Büyükşehir kırsal hizmetlerden ilçelere 96 milyon TL yatırım

Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 16 ilçeye toplam 95 milyon 806 bin TL yatırım yapıldı.

Başkan Büyükkılıç 600 günde 16 ilçeyi 122 kez ziyaret etti

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayan Dr. Memduh Büyükkılıç, geçen 600 günlük sürede 16 ilçeyi 122 kez ziyaret etti. Bu sürede 16 ilçeye birbirinden önemli proje ve hizmetler kazandırılırken, Başkan Büyükkılıç, 'En büyük gücümüz birlikteliğimiz' şiarıyla 16 ilçesini bağrına basarak, ilçe sakinlerinin istekleri ile yakından ilgilendi.