Ilçeler Haberleri

Ilçeler Haberleri

Vali Gökmen Çiçek'ten belediye ziyaretleri...

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilçe ziyaretleri çerçevesinde Kocasinan ve İncesu ilçelerini ziyaret etti.

Küçük Yazarların Büyük Hikayeleri 2

Kayseri Refika Küçükçalık Ortaokulu Matematik Öğretmeni Selçuk Tütak; İzmir'de sınıf öğretmenliği yapan Kübra Aslan ve Mehmet Uyaroğlu ülke genelinde değişik il ve ilçelerde öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerini bir araya getirerek 'Küçük Yazarların Büyük Hikayeleri 2' adında projelerini hayata geçirdi.

Köylü isyanda! Elitaş, Muhtar’a, “Kızılören diye Kayseri’de köy mü var ya?” demiş!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Pınarbaşı, Tomarza ilçelerinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretlerinde vatandaşı dinleyen Özer, köylünün iktidara tepkili olduğunu belirtti. Vatandaşların seçimden seçime hatırlanmaktan bıktığını kaydeden Özer, "Ankara'da isimlerinin önünde yıllardır 'Kayseri Milletvekili' yazan ama, dertleri için çözüm arayan hemşehrilerimize 'Kayseri'de Kızılören diye bir köy mü var?" diyenlere, bu halk günü geldiğinde yani sandıkta kendisini çok iyi tanıtacak, hatırlatacak" dedi.

İnternetten başvuruda bulunulabilecek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'nin tüm ilçelerinde vatandaşların işlerinin hızlandırılması ve işyeri açma, çalışma ruhsatı alınması konusunda çevrimiçi olarak hizmet verilmesi için İtfaiye Daire Başkanlığı'na talimat verdi.

MÜSİAD'dan Başkan Özdoğan'a ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi Başkanı Ferhat Akmermer ve yönetim kurulu üyeleri Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Özdoğan, 'İş adamlarımız ve sanayicilerimiz ne kadar üretime katkı verirlerse ilçelerimiz, ilimiz ve ülkemizde daha da gelişecek, kalkınarak büyüyecektir' dedi.

Vali Çiçek Pınarbaşı ve Sarız'ı ziyaret etti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, programları çerçevesinde Pınarbaşı ve Sarız ilçelerini ziyaret ederek ilçelerin genel durumlarını yerinde öğrendi.

KAYMEK' yaz okulu kayıtları başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, şehir merkezinde ve tüm ilçelerde onlarca tesisle hizmetlerini yürüten, şehirde yenilikçi eğitim ve kursların adresi olan Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. yaz okulu kayıtlarını başlattı.

İYİ Parti İl Başkanı, Belediye Başkanlarına seslendi: Bu tabloyu içinize sindirebiliyor musunuz

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman: Gençler ilçelerini terk ederken, siz ilçelerimize Millet Bahçesi müjdesi vermeye devam edin...

Şiir Okuma Yarışması' sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından düzenlenen Melikgazi, Talas ve Develi başta olmak üzere tüm ilçelerden yoğun katılımın gerçekleştiği, 'Necip Fazıl Kısakürek Şiir Okuma Yarışması' sonuçları açıklandı.

İlk kez yeşil arıkuşu gözlemlendi

Kayseri'nin Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin ortasında bulunan ve 300'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda daha önce kaydı tutulmayan ve görüntüsü alınamayan yeşil arıkuşu gözlemlendi.

Milletvekili Baki Ersoy: Bünyan'da Halkbank şubesinin bulunması elzemdir

Kayseri Milletvekili Baki Ersoy; Bünyan'da Halkbankası Şubesi'nin açılmasının elzem olduğunu söyleyerek; Bünyan İlçesi, 30 bin 99 nüfusu ve bin 306 metrekarelik yüz ölçümü ile Kayseri'nin en gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir. Özellikle de devlet memurlarının ve esnafların birçoğunun Halkbankası ile çalıştıklarını göz önünde bulundurduğumuz zaman ilçe merkezinde Halkbank şubesinin bulunmasının elzem olduğunu görmekteyiz dedi.

Melikgazi 8 basamak düştü! Kocasinan 80 basamak çıktı!

İlçelerin açıklanan Sosyo-ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırması raporunda dikkat çeken tablo...

Palancıoğlu: Melikgazi 973 ilçe arasında 46. sırada yer aldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından 973 ilçe arasında yapılan İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırması sonuçlarının açıklandığını ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, araştırma sonucuna göre Melikgazi ilçesinin Türkiye'de 46'ncı, Kayseri'de ise birinci sırada yer aldığını söyledi.

Büyükkılıç'a miniklerden sevgi seli

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gerek merkezde gerekse ilçelerde vatandaşla buluşmaya devam ederken, özellikle çocukların ve gençlerin yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaşıyor.

Yeşilhisar ve Develi'de kum fırtınası

Kayseri'nin bazı ilçelerinde kum fırtınası etkili oldu.

Hacılar Belediyesi 134. oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ilçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi (SEGE) sıralaması 5 yıl aranın ardından yeniden yayınlandı. Buna göre ikinci kademe ilçeler arasında yer alan Hacılar ilçesi, Türkiye genelinde 973 ilçe arasında 134'üncü sırada gelişmiş ilçeler arasında yer almayı başardı.

Büyükkılıç: İlçelerimizin mamur olması, göç vermemesi bizim için önemli!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, el dokuması halıları, lezzetli elmaları, Kapuzbaşı Şelalesi ve Aladağlar Milli Parkı ile tanınmış Yahyalı ilçesinde esnafı ziyaret etti, iftarını polisler ve şehit aileleri ile yaptı, teravih sonrası ilçe sakinleri ve futbol oynayan gençlerle buluştu.

O ilçede nüfus 9500’lerden 5 bin 800’lere düştü! Tarım alanı 16 yılda yüzde 47,9 azaldı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, ilçelerin yaşadığı sorunları gündeme taşıdı. “Kayserimiz, ilçelerimiz her geçen gün geriye gidiyor, kaybediyor” diyen Özer, “Verilen sözlerin tutulmadığı, var olan kazanımların dahi yok edildiği ilçelerimizi ve sorunları örgütümüzle gündeme taşıyacağız. İşte bolca sözlerin verildiği, ancak kaderine terk edilen ilçelerimizden biri de Akkışla” dedi.

13 bin kişiye hizmet veriyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KAYMEK A.Ş. eğitim ağını günden güne zenginleştirerek şehir merkezinde ve tüm ilçelerde 11 farklı birimiyle, 39 tesiste çalışmalarını sürdürürken, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın ikinci döneminde 13 bin 73 öğrenci ve kursiyere eğitim hizmeti veriyor.

O ilçelerde doğalgaz için ilk adım atıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Akkışla'da gerçekleşen Doğalgaz Altyapı Çalışması Başlangıç Töreni'ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, birlik, beraberlik içerisinde yapacakları daha çok iş olduğunu vurguladı.

Meclis’te “Kayserili çiftçi” tartışması: Kaçak kullananlar var…

AK Parti Milletvekili Taner Yıldız: Kaçak kullananlar var

Meral Akşener ilçelerde esnafları ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri'nin Bünyan ve Tomarza ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

İYİ Parti Lideri Akşener'in Kayseri programı belli oldu!

İYİ Parti’den yapılan açıklamada partinin Lideri Meral Akşener’in, 23-24 Mart tarihleri arasında Kayseri’de toplantılar yapıp, ziyaretler gerçekleştireceği ifade edildi. Akşener, hangi ilçeleri ziyaret edecek?

Polis'ten dikkat çeken denetim...

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde Melikgazi ve Kocasinan ilçelerinde hurdacılara yönelik denetim gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi'nden 13 ilçeye 13 ton mama desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanların beslenmesine yönelik ilçelere sağladığı mama desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda 13 ilçe belediyesine toplam 13 ton mama dağıtımı gerçekleştirildi.

O İlçelerde eğitime 1 gün ara verildi

Kayseri'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeni ile 2 ilçede taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

‘İktidar Milletvekilleri, Kayseri’de sokağa çıkıp, vatandaşa selam veremez halde!’

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’nin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Kayseri’nin her alanda gerilediğini ve Türkiye ortalamasının bile gerisinde kaldığını dile getiren Ataş, “Çiftçi toprağını terk ettiği için de Kayseri’de tarımsal üretim yapan ilçelerimizde nüfus giderek azalmaktadır. Kayserili hak ettiği yatırımları alamadığı gibi elindekileri de kaybetmektedir” dedi. “Kayserili, ayrıca şehrin nüfusunun yüzde 10’unu oluşturan yabancı sığınmacılara bakmak zorunda kalmıştır” ifadeleri ile de dikkat çeken Milletvekili Dursun Ataş, tarımdan hayvancılığa, sanayiden esnafa yaşanan sorunları dile getirerek, “İktidar partisinin milletvekilleri Kayseri’de sokağa çıkıp vatandaşa selam veremez durumdadır” şeklinde konuştu.

Kayseri'de 60 mahalle yoluna kar engeli

Kayseri'de etkili olan kar yağışının ardından farklı ilçelerdeki 60 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

O ziyaretin perde arkasını Meclis'e taşıdı: Durum vahim!

İktidarı uyaran ve önlem alınması çağrısında bulunan İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş'tan, Meclis'te ilçelerle ilgili çarpıcı açıklamalar.

Avcılar denetlendi

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri hafta sonunda ilçelerde yasa dışı avcılık denetimleri yaptı.