Il Müftülüğü Haberleri

Il Müftülüğü Haberleri

Yeni Müftü, personelle tanışma toplantısı düzenledi

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kayseri İl Müftülüğüne atanan Yusuf Akkuş, daire personeliyle tanışma toplantısı düzenledi.

Engelliler Haftası Erciyes Hacılar Kapı'da kutlandı

Hacılar Belediyesi ile İl Müftülüğü tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla organize edilen etkinlikle Erciyes Hacılar Kapı'da, Kuran kursu öğrencileri bir araya geldi.

Kayseri İl Müftülüğüne atama

Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Kayseri İl Müftüsü olarak atandı.

Yurtlarda manevi değerler eğitimi başlıyor

Kayseri Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Kayseri İl Müftülüğü 2021-2022 eğitim öğretim yılı eğitim faaliyetleri kapsamında tanışma ve istişare toplantısında buluştu.

Hem öğreniyorlar hem spor yapıyorlar

2017 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünce hayata geçirilen Dinimi Öğreniyor Sporumu Yapıyorum projesi meyvelerini vermeye başladı.

Suriye'ye 7 tır yardım gönderildi

Kayseri İl Müftülüğü tarafından 'Yolun İyilik Olsun' sloganı ile Suriye'deki ihtiyaç sahibi ailelere 5 tır un ve 2 tır patates yardımı yola çıktı. Yardım tırlarının yola çıkmasının ardından müftülük personellerini bilgilendirmek için Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Mehmet Fatih Karaca'nın katılımı ile 'Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu' yapıldı.

Duygulandıran an! Babasının kabrine en sevdiği oyuncağını bıraktı

Kayseri İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programla Ramazan Bayramı öncesinde şehitler için dualar edildi. Şehitlikte 2019 yılında Ağrı Doğu Beyazıt'ta PKK tarafından şehit edilen Zekeriya Altunok'un oğlu Ahmet Eren Altunok, babasının kabri başına en sevdiği oyuncak arabasını bıraktı.

Kayseri İl Müftülüğü ve TDV İl Temsilciliği umut olmaya devam ediyor

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi, İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi Başkanı Prof. Dr. Şahin Güven önderliğinde Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam etti.

Kayseri'den sınır ötesinde bulunan Suriyelilere 13 TIR gıda yardımı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi iş birliği ile düzenlenen 'Yolun İyilik Olsun' kampanyası kapsamında Hatay, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa'da bulunan sınır bölgelerine gitmek üzere hazırlanan 12 tır patates ve 1 tır un Kayseri'den yola çıktı.

Kayseri'de Regaip Kandili'nde Gara Şehitleri için dua edildi

Kayseri İl Müftülüğünün düzenlediği program ile Regaip Kandili'nde Gara'daki 13 şehit için dua edildi.

Kayseri'den Suriye'ye 6 tır yardım daha yola çıktı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı', 'Halep'te İnsanlık Ölmesin', 'Yükümüz Kardeşlik', 'Yolun İyilik Olsun' kampanyaları ile toplanan 6 tırlık yardım Suriye'ye uğurlandı.

Kayseri Müftülüğü mülteciler için 400 konut yapacak

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından ve hayırseverlerin destekleriyle; terörden arındırılmış bölgelerde yaşayan mülteciler için yapılması planlanan 400 adet konutun ücreti toplandı.

Kayseri'den gönderilen yardımlar Azez'de dağıtıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, sınır ötesinde bulunan Suriyelilere ulaştırılmak amacıyla ve 'Yükümüz Kardeşlik' şiarıyla Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından hazırlanan gıda ve giyecek maddeleri Azez'de ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu'ndan çocuklara kışlık kıyafet yardımı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Kayseri'deki 500 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet yardımı ulaştırıldı.

Kayseri'den 5 tırlık yardım yola çıktı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı', 'Halep'te İnsanlık Ölmesin', 'Yükümüz Kardeşlik', 'Yolun İyilik Olsun' kampanyaları ile toplanan 5 tırlık yardım Suriye'ye uğurlandı.

Palancıoğlu: 2020 yılında dini hizmetlere destek verdik

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak İl Müftülüğünce gerçekleştirilen yatırım ve hizmetlere de destek olduklarını bu amaçla birçok yeni cami, 2 Kur'an Kursu inşa ettiklerini, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.