Hızlı Tren Haberleri

Hızlı Tren Haberleri

AK Parti Milletvekili Tamer'den hızlı tren ve EYT açıklaması...

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayserili milletvekillerini alkışladığını ancak Kayseri'yi kötüleyenlerin bunu hak etmediğini söyleyerek; Baki Ersoy'u alkışlarım. Ama Kayseri'den oy alacağım diye Kayseri'yi kötüleyenleri alkışlamam. CHP Milletvekili Çetin Arık hak etmiyor dedi.

MHP milletvekili Bakan’dan net cevap alamadı!

MHP'li vekil sordu, ama Bakan Karaismailoğlu net cevaplar vermedi. Konu hızlı tren...İşte yanıtsız kalan Kayseri soruları…

Arık: Temcit pilavı gibi hızlı tren müjdesi verip, Kayserililerin aklı ile alay ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri ekonomisine yön veren isimlerin katılımı ile gerçekleşen CHP Ekonomi Masası toplantısını değerlendirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının 3 Bakanla çıkarma yapmasına rağmen son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Arık, “Kayseri kişi başı kamu yatırımlarında 81 il içinde ancak 77’inci olmuş AKP’li bakanlar siyasi şov peşinde koşuyor. Söyleyecek sözleri kalmayanlar temcit pilavı gibi hızlı tren müjdesi verip, Kayserililerin aklı ile alay ediyor. Hızlı tren çoktan müjde olmaktan çıktı yılan hikayesi oldu” diye konuştu.

Hızlı tren tartışması Büyüksimitci’nin yaptığı espriyi akıllara getirdi!

Özhaseki'nin açıklamaları, muhalefetin tepkisi sonrasında Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Olay Türk TV'de katıldığı programda Kayseri'de yılan hikayesine dönen hızlı tren konusunda yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi.

Ataman: Sıkışınca hızlı tren sözü veriyorlar! Kayseri'de tam 14 kez söz verilmiş!

Kayseri'de hızlı tren bilmecesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin yaptığı "Son aşamaya geldik" açıklamanın ardından sürüyor.

Özhaseki'den Hızlı tren açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hızlı tren konusunda son aşamaya geldiklerini söyleyerek, 'Hızlı trenin kredisi konusunda sabırla hareket ediyoruz ve doğru yapmaya çalışıyoruz' dedi.

Büyüksimitci’den dikkat çeken hızlı tren esprisi ve havaalanı detayı: O saha var mı bilmiyoruz!

Olay Türk TV'de Sansürsüz Ramazan Özel programında konuşan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, kentin sorunlarına dikkat çekti.

Kayseri için hızlı tren açıklaması: Beklenti yükseldi!

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, hızlı tren konusunda açıklama yaptı.

Konu hızlı tren ve otoban bağlantısı: Bakanı çok sıkıştırıyoruz!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, kamuoyunda “yılan hikâyesine döndü” denilen projelerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. “Hızlı trene harcanacak paranın kaynağı bulundu, birkaç yıl içinde projeye başlanır kanısındayız” diyen Tamer, Kayseri’nin otoban bağlantısı konusunda da iddialı açıklamalar yaptı...

“Biraz daha sabır” diyen Özhaseki’ye yanıt: Daha ne kadar sabır!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Ankara-Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesi için Kayserililere sabır telkin eden Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin sözlerine yanıt verdi. Kayseri’nin 14 yıldır, “geldiydi, gelecekti” sözleriyle avutulduğunu ifade eden Arık, “2 Cumhurbaşkanı, 3 Başbakan, 7 Bakan sayısız milletvekili söz verdi. Kayseri 14 yıldır sabrediyor, daha ne kadar sabredecek” diye sordu.

AK Parti’ye seçim müjdesi göndermesi: Seçim olursa söz…Ben yemem, siz yerseniz!

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, iktidara “seçim müjdeleri" göndermesi ile dikkat çekti. Yücel, "Hızlı trenin 2015 yılında Kayseri'de temelinin atılacağının" açıklandığı gazete haberinin küpürünü de paylaştı.

Kayseri’ye hızlı tren için 2 bin TL ödenek ayrılmış!

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş’tan Meclis’te dikkat çeken kayseri konuşması: iktidarı Kayserililerin vicdanına bırakıyor, ilk seçimde Kayserili işini bilir, gereğini yapar diyorum...

Konuşması Meclis'te kesildi, ama soruyu sorabildi: Tren nerede sayın Bakan?

Kayseri'nin hızlı tren bilmecesi yine Meclis gündemine taşındı. Arık'ın konuşması Meclis'te süreye takıldı ve kesildi ama yine de istediği soruyu sorabildi.

AK Parti İl Başkanı: Hızlı trenle ilgili bildiğim bir şeyler var, ama Özhaseki Bakan açıklasın!

"Hızlı tren konusunda muhteşem bir yere geldik" diyen AK Parti İl Başkanı Şaban Çoğuroğlu, "Sayın Bakan bana bir tarih verdi, ama benim açıklamam doğru olmaz. Finansmanında da önemli bir kıvama gelindi" dedi.

Hızlı tren çıkışı: Kayserililer, trende tünelin ucunu görmeyi bekliyor!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Meclis’te konuştu. “Kayseri’nin ulaşım imkanları kısıtlı” diyen Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na seslenerek, “Kayserililer, Yüksek Hızlı Trende tünelin ucunu görmeyi beklemektedir” ifadelerini kullandı.

HIZLI TRENE KOMŞU ENGELİ!

Hızlı Tren İsyanı!