Gecekondu Haberleri

Gecekondu Haberleri

Elitaş: Villada oturanla gecekonduda oturanın aynı fiyatla doğal gaz tüketimi doğru değil!

AK Partili Elitaş'tan dikkat çeken villa ve gecekondu açıklaması...

İnşaat işçisi evde ölü bulundu

Antalya'da inşaat işçisi, arkadaşlarıyla birlikte kaldığı gecekonduda ölü olarak bulundu. İşçinin ölümü, aşevine öğle yemeğini almaya gelmeyince ortaya çıktı.

3 mahallenin bağlantı aksı olan yolu 100 bin nüfus kullanacak

Melikgazi Belediyesi Kartal Bulvarı'ndan başlayan ve birçok mahalleye ana bağlantı aksı olan 5 km'lik Battalgazi Bulvarını tamamen yenileme çalışmalarına başladı.

Mağdur arsa sahipleri evlerini istiyor

Kayseri'nin Köşk Mahallesi'nde 2005 yılında  32 bin 500 metrekare alanda 102 hissedar yaptıkları gecekondu evlerini, daire karşılığı müteahhite verdiklerini ve geçen 16 yıllık sürede evlerine kavuşamadıklarını iddia ettiler.

Çolakbayrakdar: 300 milyon TL'lik kentsel dönüşüm yaptık

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyenin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2020 yılı içerisinde 300 milyon TL'lik bütçe ile 825 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini söyleyerek, 'İnsanları gecekondudan kurtarıp güzel yaşama kapı açtık' dedi. Başkan Çolakbayrakdar, şehrin geleceğinin de garanti altına alındığını belirterek, 'Kentsel dönüşümde doğru uygulama yatay mimaridir' şeklinde konuştu.

Melikgazi 280 metruk yapıyı yıktı

Şehir merkezini güzelleştirmek için çalışmalarına devam eden Melikgazi Belediyesi, bir yılda ilçe genelinde 280 metruk yapı ve gecekondunun yıkımını yaptı.

Yıkılan gecekonduların hafriyatı kaldırılıyor

İlçede kötü görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için çalışan Melikgazi Belediyesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde yıktığı 15 gecekondunun hafriyat kaldırma çalışmasını yapıyor.

'Yıldırım Beyazıt Yenileniyor'

İlçenin birçok noktasında metruk bina ve gecekonduların yıkımını yapan Melikgazi Belediyesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Fatih Caddesi'nde 15 binanın yıkımını gerçekleştirdi. Yıkım çalışmasından sonra bölge çok daha nitelikli, parkları, peyzajı ve yeni yapılaşması ile daha güzel bir alan haline gelecek.

Gecekondu yapılmayan şehir