Gazi Mustafa Kemal Atatürk Haberleri

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Haberleri

Kayserili öğrenciler 10 Kasım'da Selanik'e gitti

Kayseri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. ölüm yıldönümünde Selanik'e giderek doğduğu evi ziyaret etti.

Kayseri'de siren 09.00'da çaldı

Kayseri'de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, siren saat 09.00'da çaldı.

Madenciler kar altında Atatürk’ü andı

Kayseri’nin Develi ilçesinde çalışan madenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. yılında yağan karın altında andı.

Develi ve Tomarza'da 10 Kasım törenleri düzenlendi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında Kayseri'nin Develi ve Tomarza ilçelerinde de yapılan etkinliklerle anıldı.

Ulu Önder Atatürk, ölümünün 83. yılında anıldı

Kayseri'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında anıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından öğrenciler tarafından düzenlenen anma programı ve Atatürk Evi'nde açılan sergi protokol tarafından gezildi.

Atatürk Kayseri’de anıldı

Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında, 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümünde millet olarak onu saygı ve şükranla anıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Yibur: Sanayiciler olarak Atamızın izindeyiz

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yibur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Yibur mesajında Atatürk'ün milli sanayi hamlesinden bahsederek, 'O her alanda olduğu gibi sanayide de önderdi' dedi.

Günaydın'dan 10 Kasım mesajı...

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın; 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerek askeri dehası, gerekse devlet adamlığı ile geride bıraktığımız yüzyılda sadece kurduğu ve mimarı olduğu Türkiye Cumhuriyetimiz için değil, tüm insanlık ve dünya tarihi açısından önemli bir şahsiyettir dedi.

Büyükkılıç: Cumhuriyeti daha ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, vefatının 83. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle andı.

Başkan Yalçın'dan 10 Kasım mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Yücel: Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz!

İYİ Parti'li Kazım Yücel, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83'üncü yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı. Yücel, " Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 83'üncü yıl dönümünde, rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

İncetoprak: Onu anlamak Türkiye Cumhuriyetini anlamak demektir

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Günaydın: Cumhuriyeti yaşatmak hepimizin sorumluluğu!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98. yıl dönümü Kayseri'de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Vali Şehmus Günaydın; Bizler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'ndan sonra kurduğumuz cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Bu cennet vatanımız şehitlerimiz ve gazilerimizin bize emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak ve cumhuriyeti ilelebet yaşatmak hepimizin sorumluluğudur dedi.

Büyükkılıç'tan 23 Nisan mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükkılıç, Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugünün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildiğini ifade ederek, geleceğin mimari olarak gördüğü çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Başkan Büyükkılıç: 'Türk Milleti'nin destanı Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl dönümünü kutluyorum'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, 'Toprağı vatan yapan, yedi düvele meydan okuyan, 'Çanakkale geçilmez' dedirten Türk Milleti'nin destanı Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum' dedi.

CHP İl Başkanı Özer: Lafta yerli ve milliler…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Andımız’ı kaldıran zihniyet devlet madalyalarında bu ülkenin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha çıkararak çirkin zihniytlerini ortaya koydu” dedi.

Atatürk koşusunda madalyalar sahiplerini buldu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Milli Mücadelede Heyet-i Temsiliye Reisi sıfatıyla Kayseri'ye gelişinin 101. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Büyük Atatürk Koşusu'nu Ömer Amaçtan kazandı.