Fidan Haberleri

Fidan Haberleri

Başkan Çolakbayrakdar: '2022 yılında daha yeşil bir Kocasinan'ı inşa edeceğiz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Oruçreis Mahallesi'ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı fidanlığı gezerek, seradaki çeşitli bitki ve çiçekleri inceledi. Kocasinan'ı her alanda geliştirmeye devam ettirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, 2022 yılının; gerek yeni park yapımıyla gerekse ağaç dikimiyle daha yeşil bir Kocasinan'ı inşa edeceklerini söyledi.

OSB'de hayatını kaybeden sanayiciler için bakın ne yapılıyor?

Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Kuyucak Mevkii'nde bulunan su deposu yanını ağaçlandırma bölgesi olarak belirledi. Bu bölgeye hayatını kaybeden her sanayici ve yakını adına fidan dikilmeye başlandı.

Kocasinan'da fidanlık...

Kocasinan Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı fidanlıkta yetiştirdiği 50 bin saksılı ağaç ve 100 bin 'den fazla bitki kapasitesi ile bitkisel materyal temini açısından Türkiye'nin en büyük üretim ve lojistik üssü fidanlığı bünyesinde barındırıyor.

Yahyalılı gençler fidanları toprakla buluşturdu

Yahyalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, yaptıkları faaliyetlerle gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Hayatını kaybedenler için fidan dikilecek!

Kayseri OSB'nin yeni uygulaması kapsamında sanayicilerin hayatını kaybeden yakınları adına fidan dikilecek.

Kayseri Ulaşım A.Ş.'den 3 bin fidan

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. sosyal sorumluluk projesi kapsamında geleneksel hale getirdiği fidan dikme etkinliğinin yedincisi ile birlikte bugüne kadar toplam 3 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Hacılar'da hedef 1 milyon fidan

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, ilçenin muhtelif yerlerinde fidan dikim faaliyetlerinin aralıksız sürdüğünü söyledi.

'Kocasinan yeşil kalkınma hedefinin lokomotifi olacak'

Kocasinan Belediyesi, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında yaptığı yatırımlarla yeşil alan rekorunu yeniledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Yeşil Kalkınma Devrimi'ni görev addettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 6 yılda 520 bin ağaç diktiklerini ve Kocasinan'ı toplam 5 Milyon 886 bin metrekare yeşil alana ulaştırdıklarını belirterek, 2023 yılında hedeflenen 7 Milyar fidanın toprakla buluşmasına büyük destek olacaklarını söyledi.

Gemerekliler’den doğaya 2 bin fidan

İstanbul, Ankara ve Kayseri Gemerekliler Derneklerinin katkıları ile 'Geleceğe Nefes' milli ağaçlandırma günü kapsamında, Gemerek'e 2 bin fidan dikildi. Aynı bölgeye Gemerekli şehitler ve gaziler anısına 50 tane de meyve ağacı dikilirken, ağaçların üzerine şehitlerin ve gazilerin isminin yazılı olduğu kağıtlar asıldı.

'Tableti telefonu bırak, doğaya can kat' dediler, fidan diktiler

İl Sağlık Müdürlüğü, Milli Ağaçlandırma Günü'nde 'Tableti telefonu bırak, doğaya can kat' sloganı ile fidan dikti.

Büyükşehir 15 bin fidanı toprakla buluşturdu

Cumhurbaşkanlığı kararı ile her yıl 'Milli Ağaçlandırma Günü' dolayısıyla devam eden kampanyaya Kayseri Büyükşehir Belediyesi de katkı sağlıyor. Büyükşehir, bir günde 15 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Erciyes'e 3 bin fidan dikildi

Kayseri'de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 'Gelece Nefes, Dünyaya Nefes' teması ile Erciyes Dağı'nda yapılan dikim etkinliğinde 3 bin fidan toprakla buluştu.

Melikgazi'de 1111 fidan toprakla buluştu

Türkiye genelinde başlatılan 'Geleceğe Nefes Ol' kampanyası kapsamında ağaç diken Melikgazi Belediyesi Küçükbürüngüz ve Turan Mahallesi yolunda bin 111 adet çınarı toprakla buluşturdu.

Yahyalı'da 5 bin fidan toprakla buluştu

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde Fidan Dikme Etkinliği düzenlendi.

Kocasinan'da bin 111 fidan toprakla buluştu

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıllarda ilan edilen 'Milli Ağaçlandırma Günü'nde Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (KAYEMA) üyeleri, vatandaşlar ve belediye personelleri ile birlikte gün boyu bin 111 ağacı toprakla buluşturdu. Başkan Çolakbayrakdar, 'Dikilen ağaçların gelecek nesillere miras olarak bırakılacak bir eser olarak gün yüzüne çıkacaktır' dedi.

Hacılar Erciyes Kapı'da fidanlar toprakla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan 'Milli Ağaçlandırma Günü' kapsamında 'Geleceğe Nefes' fidan dikme etkinliği kapsamında, Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapı bölgesinde fidanlar toprakla buluştu. Etkinlikte konuşan Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 'Türkiye ağaçlandırmada bütün dünyada örnek bir ülke, bizde bu bağlamda örnek bir ilçe olmaya gayret ediyoruz' dedi.

İlkokul öğrencilerinden 'Her çocuk bir fidan' kampanyası

Hacılar Demokrasi Şehitleri İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri 'Daha Yeşil Bir Dünya' sloganıyla başlattıkları kampanya ile 100 ağaç dikimi gerçekleştirdi. Etkinliğe Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan'da katıldı.

KTO ormanına binlerce ağaç dikildi…

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından oluşturulan Hatıra Ormanı'nda binlerce fidan toprakla buluşturuldu. Şölen havasında geçen etkinlikte yaklaşık 230 dönüm arazi üzerine konumlanan Kayseri Ticaret Odası Hatıra Ormanı'na, 25 bin adet fidan dikildi.

Kızılay Haftasında Ali Dağına yüzlerce meyve ağacı dikildi

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Talas Belediyesi ve Türk Kızılayı Talas Şube Başkanlığı tarafından organize edilen programla Ali Dağı'na yüzlerce meyve fidanı dikildi.

Kocasinan'dan 29 Ekim'de '1923' fidan

Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (KAYEMA) ve Kocasinan Belediyesi'nin ortak düzenlediği Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü etkinliğinde, bin 923 adet fidan dikildi.

2 bin fidan toprakla buluştu

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile düzenlenen ağaç dikme programında 2 bin fidan toprakla buluşturuldu. Etkinlikte konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 'Yıl içinde ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek' dedi.

Kocasinan rengarenk!

Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçenin dört bir yanını çiçeklerle renklendiriyor. Fidanlıkta mevsimine göre yetiştirilen çeşitli bitkiler, sonbahar mevsimi ile birlikte park ve bahçelerdeki yerini aldı. Birbirinden güzel menekşelerin tam bir görsel şölen oluşturduğunu belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bölgenin estetik güzelliğinin artması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

10 milyona ulaştı...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, büyükşehir belediyesi fidanlığını denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyükkılıç, daha yeşil bir Kayseri için proje ve çalışmalarını sürdürürken, verdiği talimatlarla son 3 yılda yeşil alanlarda 70 bin adet boylu ağaç, 1 milyon 500 bin adet çalı ve yaklaşık 10 milyon adet mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirildi.

Kayseri'de 3 milyon 953 bin ağaç toprakla buluşturulacak

Kayseri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın, Kayseri'de bin 653 hektar alanda ağaçlandırma çalışması yapıldığını söyleyerek, 2021 yılında 3 milyon 953 bin fidanı toprakla buluşturacağız dedi.

Kayserigaz, abonelerine fidan hediye etti

Kayserigaz, şehirdeki orman yangınından etkilenen alanların ağaçlandırılması ve ormanlık alanların artması amacıyla fidan kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında Kayserigaz abonelerine karaçam fidanları hediye edildi.

Ali Dağı'na 1922 yılına özel 1922 fidan dikildi

Talas Belediyesi ve Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma (KAYEMA) Vakfı iş birliği ile Ali Dağı'na ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen organizasyonda Büyük Taarruz'un yapıldığı yıl olan 1922 yılına ithafen 1922 adet fidan dikildi.

2021 yılında Erciyes'e 1,5 milyon fidan dikilecek

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2021 yılı içerisinde 1.5 milyon fidan dikimi için, Teras ve yol çalışmalarının ihaleleri yapılarak toprak hazırlama işlemlerine hızla devam ediliyor.

Öğretmenler, fidanları toprakla buluşturdu

Kayseri'de öğretmenler, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen 'Geleceğe Nefes Ol' Projesi kapsamında 100 fidan dikti.

Hacılar'da yanan ormanlık alanlara fidan desteği

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesine istinaden Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi. Mecliste Türkiye genelinde yanan ormanlar için Hacılar ilçe nüfusu olan 12 bin 443 adet fidan bağışlandı.

Kayserispor'dan bin 966 fidan

Yukatel Kayserispor, yangında zarar gören ormanlara dikilmek üzere bin 966 adet fidan bağışı yaptı.