Erü Haberleri

Erü Haberleri

ERÜ'de Feyyaz Selçuk San Adalet Meslek Yüksekokulu'nun Temeli Atıldı

Erciyes Üniversitesi'ne (ERÜ) hayırsever Mehmet ve Kadriye San tarafından yaptırılacak olan Feyyaz Selçuk San Adalet Meslek Yüksekokulu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

ERÜ'de '6. Uluslararası Katılımlı Erciyes Tıp Tıbbi Genetik Kongresi' başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen '6. Uluslararası Katılımlı Erciyes Tıp Tıbbi Genetik Kongresi' başladı.

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 12. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 123 öğrenci mezun oldu.

Çalış'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 30 Ağustos Zaferi'nin 99.yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yerli aşıda gönüllü aranıyor...

Yerli korona virüs aşısı TURKOVAC, faz-1 ve faz-2 çalışmalarının yürütüldüğü Erciyes Üniversitesinde (ERÜ) faz-3 çalışması kapsamında gönüllülere uygulanmaya başlandı. ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, gururlu olduklarını söyleyerek, 'İnşallah bir an önce bu faz-3 çalışmaları da hızlı bir şekilde tamamlanır ve acil kullanımda TURKOVAC aşımız yaygın kullanıma geçer diye ümit ediyorum' dedi.

Dikkat! Rektör duyurdu: Yerli aşı olmak isteyenler...

Erciyes Üniversitesi Rektörü Çalış'tan yerli aşı açıklaması...Telefon numarası veren Çalış, vatandaşlara seslendi.

ERÜ İlahiyat Fakültesi 53. Dönem Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 53. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 274 öğrenci mezun oldu.

Türkovac, Delta varyantı karşı için çalışma başlattı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, korona virüse karşı üniversitede üretilen ve faz-3 çalışmalarının sürdüğü Türkovac aşısının, Delta varyantına karşı etkinliği ile ilgili çalışma başlattıklarını ve iyi bir sonuç almayı ümit ettiklerini söyledi.

Erciyes Üniversitesi'nde yeni atama! İşte görevi...

Yeşilyurt'un dekanlık görevinden ayrılmasının ardından yeni Dekan belli oldu.

Soylak: Türkiye'de ilk 10 içerisindeyiz

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üyesi Prof. Dr. Mustafa Soylak, 'ERÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü olarak Türkiye'de ilk 10 içerisindeyiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması! Tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı TV'lerin ortak yayınında Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen yerli aşı TURKOVAC ile ilgili açıklama yaptı.

Çolakbayrakdar'dan KANKA'ya ziyaret

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) KANKA Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi'ni ziyaret edip, KANKA Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükcü'den hastane hakkında bilgiler aldı. Başkan Çolakbayrakdar, Dünya'daki birçok kanserli çocuğun umudu haline gelecek olan hastanenin Kayseri'de olmasından dolayı gurur duyduklarını söyledi.

Prof. Dr. Karaboğa: Yapay zeka insanın her yaptığını yapamaz!

Yapay zeka alanında ilk 100'de yer alan Türk Bilim İnsanı ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derviş Karaboğa, Türkiye'nin kendisine ait yapay zeka alanında ilkleri üreten bir ülke olması gerektiğini söyleyerek, 'Yapay zekanın tamamen insanın her yaptığını yapabilecek bir aşamaya geleceğini düşünmüyorum' dedi.

ERÜ Tanıtım Günleri Başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından 6-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek 'Tanıtım Günleri' etkinlikleri bugün başladı. Tanıtım Günleri etkinliklerinin ilk gününde aday öğrenci ve aileler yoğun ilgi gösterdi.

Olivier Kemen Kayserispor'da

Yukatel Kayserispor, Kamerun asıllı Fransız futbolcu Olivier Kemen'i kadrosuna kattı.

Turkuaz Seramik Kayseri OSB Teknik Koleji'ne Perulu oyuncu

Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi'nde mücadele eden Turkuaz Seramik Kayseri OSB Teknik Koleji, Peru Milli takımı smaçörlerinden Leslie Leyva ile anlaşmaya vardı.

Toplu Sözleşmeyi imzaladılar...

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. Taraflar 3 yıllık anlaşma imzaladı.

ERÜ Eğitim Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 16. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program kapsamında 460 öğrenci mezun oldu.

'ERÜ Tanıtım Günleri' başlıyor

Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) 6-13 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 'Tanıtım Günleri' etkinliği ile tercih yapacak üniversite adaylarının ve ailelerinin soruları yanıtlanarak, üniversite hakkında bilgiler verilecek ayrıca her gün düzenlenecek söyleşi programları ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış başta olmak üzere TURKOVAC Aşısı Proje Lideri Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, Yapay Zek alanında ilk 100'de yer alan Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Derviş Karaboğa, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üyesi ve 2020 TÜBİTAK Bilim Ödülü sahibi Prof. Dr. Mustafa Soylak ile CERN ve FERMİ Lab. Ekibindeki Türk Bilim İnsanı Dr. Öğretim Üyesi Emrah Tıraş aday öğrenciler ile bir araya gelecek.

ERÜ Edebiyat Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu yaşandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi'nden 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 960 öğrenci mezun oldu.

Rektör mezunları uyardı: Çağa ayak uydurun!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi’nden 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 960 öğrenci mezun oldu.

ERÜ Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yeni mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi.

Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yeni mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi.

ERÜ Spor Bilimleri Fakültesi 27. Dönem Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 27. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 306 öğrenci mezun oldu.

ERÜ 5 yıl Süreyle 'Tam Akreditasyon' Almaya hak kazandı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Türkiye'de yükseköğretim alanında ilk kez uygulanan 'Kurumsal Akreditasyon Programı' kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 5 yıl süreyle 'tam akreditasyon' almaya hak kazanan üniversitelerden birisi oldu.

Vali Günaydın: Ülkemiz üzerinde hesabı olanların hesapları ters yüz olacak

Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Töreni'nde konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 'Ülkemiz üzerinde hesabı olanların hesapları ters yüz olacak' dedi.

TRT'nin başına Kayserili getirildi! İşte o isim

TRT Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı kararının ardından değişti. Yeni yönetimde Kayseri detayı...

ERÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Mezuniyet Sevinci

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi. Program kapsamında 5 bölümden toplam 285 öğrenci mezun oldu.

EM Daire Başkanının ismi konferans salonunda yaşayacak

15 Temmuz hain darbe girişiminde Terörle Mücadele Daire Başkanlığı görevini yaptığı makamından kaçırılarak, Jandarma Genel Komutanlığı'na götürülen ve kafasına sıkılan 2 mermi ile ağır yaralanarak gazi olan Turgut Aslan'ın ismi, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi'nde bulunan konferans salonuna verildi. İsmini taşıyan salonda düzenlenen konferansa katılan Turgut Aslan, Türk milleti 15 Temmuz'da kendini hainlere karşı siper etti dedi.

ERÜ Rektörü Çalış'ın 15 Temmuz mesajı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla mesaj yayımladı.