Erciyes Üniversitesi Haberleri

Erciyes Üniversitesi Haberleri

Erciyes Üniversitesi 3x3 Basketbolda Türkiye 4.'sü oldu

Üniversitelerarası 3x3 Basketbol Türkiye Şampiyonasında mücadele eden 48 üniversite arasında Erciyes Üniversitesi, oynanan maçlar sonucunda Türkiye 4.'sü olarak büyük bir başarıya imza attı.

ERÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi.

ERÜ Spor Bilimleri Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı mezunlarını verdi. Program çerçevesinde 316 öğrenci mezun oldu.

ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezunlarını verdi. Program çerçevesinde Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Uçak Gövde ve Motor Bakım Bölümlerinden toplam 450 öğrenci mezun oldu.

ERÜ'ye Kontrol Merkezi Kuruluyor

2020 yılından bu yana ANNIE ve NOVA nötrino deneylerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Erciyes Üniversitesi Nötrino Araştırma Grubu'nun, Fermilab ve CERN laboratuvarlarının ortaklığında ABD'de kurulan dünyanın en büyük Nötrino deneyi olacak olan DUNE deneyine proje başvurusu kabul edildi. Proje hakkında açıklama yapan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, proje çerçevesinde Uluslararası Nötrino Deneylerinin Türkiye'deki ilk Kontrol Merkezi'nin ERÜ'de kurulacağını söyledi.

Başkan Büyükkılıç'tan ERÜ Tıp Fakültesi Başhekimine ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu'na da nezaket ziyaretinde bulundu.

Kontolden çıkan otomobil bahçeye uçtu: 1 ağır yaralı

Kayseri'nin Talas ilçesinde Erciyes Üniversitesi bahçesine düşen otomobilin sürücüsü ağır yaralandı.

Görevden alınan rektör yardımcısı: Allah'a havale ediyorum!

Kayseri Erciyes Üniversitesinde görevden alınan rektör yardımcısından dikkat çeken açıklama: Rektör kimseye güvenmiyor!

ERÜ Veteriner Fakültesi'nde 25. yıl etkinliği düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi tarafından 25. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Rektör Çalış'tan KGC'ye ziyaret

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Metin Kösedağ'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Erciyes Üniversitesi'nde flaş gelişme! Rektör yardımcısı görevden alındı

Erciyes Üniversitesi'nde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Rektör Yardımcısı görevden alındı. Görevden alınmanın perde arkası merak ediliyor.

ERÜ Eski Rektör Yardımcısı vefat ettİ

Uluslararası bilim camiasının tanınmış ismi Tuncer Gülensoy’dan acı haber geldi

ERÜ Tıp Fakültesi 48. dönem mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi tarafından 48. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program çerçevesinde 281 öğrenci mezun oldu.

ERÜ'de 'IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı' başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Erciyes Teknopark tarafından ' IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı' düzenlendi.

('Kayseri Ülkü Ocakları'ndan 'İzmir Marşı' açıklaması' başlıklı haberimiz aşağıdaki şekilde düzeltilerek yeniden geçilmiştir)

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bahar şenliklerinde gençlerin İzmir Marşı'nı söylediği anların sosyal medyada gündem olmasının ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını sert bir dille eleştiren Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, Yeni CHP Atatürk çizgisinden kopmuş, Cumhuriyet düşmanlarıyla aynı safta buluşmuştur. Yeni CHP millete sırt çevirmiş, devleti büyükelçiliklere şikayet etmiş, iktidar olmayı ise yabancı başkentlerden dilenmiştir dedi.

Kayseri Ülkü Ocakları'ndan 'İzmir Marşı' açıklaması

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 21. Bahar Şenlikleri'nde öğrencilerin İzmir Marşı'nı söylemesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, 'Muhalefete Atatürk'ü hatırlatan gençlerimize teşekkür ediyoruz' dedi.

Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nden açıklama

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Öğrenci Konseyi tarafından, bahar şenliklerinde öğrencilerin İzmir Marşı'nı söylemesinin siyasi arenaya taşınmasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Özdemir: 'Erciyes, Türklüğün sevdalısı olan yiğit ve asil gençlerimizin otağıdır'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erciyes Üniversitesi'nde Düzenlenen Bahar Şenliklerinde gençlerin okuduğu marşla ilgili sözlerine ilişkin, Erciyes, Türklüğün sevdalısı olan yiğit ve asil gençlerimizin otağıdır dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’dan Kayseri açıklaması: İzlerken gözüm yaşardı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de 700 kişinin partiye katılımı ve aynı zamanda Erciyes Üniversitesi'nde binlerce öğrencinin hep birlikte İzmir Marşı okuması ile ilgili olarak konuştu.

Erciyes Üniversitesi’nde binlerce kişinin okuduğu İzmir Marşı için kim, ne dedi?

Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) bahar şenliklerinde alanı dolduran binlerce genç, hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı okudu. Tüyleri diken diken eden o anlar sosyal medyada gündem oldu. Peki, gündeme damgasını vuran görüntülerle ilgili kim, ne dedi?

Erciyes Üniversitesinde binlerce kişinin okuduğu İzmir Marşı gündem oldu...

Erciyes Üniversitesi'nde dikkat çeken görüntüler...Ülke gündemine damgasını vurdu.

Özhaseki'den, ERÜ'de binlerce kişinin okuduğu İzmir Marşı açıklaması

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) düzenlediği bahar şenliklerinde on binlerce gencin İzmir Marşı'nı söylemesiyle ilgili olarak, "Bundan daha normal ne olabilir ki? Bu ortamda da isteyen marş da söylüyor, türkü de söylüyor. Kimse buralardan kendine ekmek çıkarmaya çalışmasın" dedi.

KADES Gençlere tanıtıldı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği'nce, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Bahar Şenliği'ne katılan gençlere Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) tanıtıldı.

Fatma Turgut üniversitelilerle buluştu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen 21. Öğrenci Bahar Şenlikleri çerçevesinde ünlü sanatçı Fatma Turgut sahne aldı.

'Sırdaşın Olayım' Projesi üniversitelilerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, yeni başlattığı 'Sırdaşın Olayım' projesi ile Erciyes Üniversitesi Bahar Şenlikleri'nde yerini aldı. Üniversite gençliği, uzman psikologlarla 'Sırdaşın Olayım' projesi ile buluştu.

ERÜ'de 20. Geleneksel Spor Şenliği ödül töreni düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen 20. Geleneksel Spor Şenliği'nin ödül töreni gerçekleştirildi.

Bahar Şenlikleri'nde Manga grubu konser verdi!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen 21. Öğrenci Bahar Şenlikleri çerçevesinde sahne alan ünlü müzik grubu Manga, öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.

ERÜ ve Koop-İş arasında sözleşmesi imzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Koop-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme çerçevesinde 4-D statüsündeki işçilerin ücretlerinde iyileştirme ve ek sosyal haklar verildi.

ERÜ'de '21. Öğrenci Bahar Şenliği' başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen '21. Öğrenci Bahar Şenliği' açılış programıyla başladı.

Gençlik Festivali'ne Erciyes damgası!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ. tarafından düzenlenen Üniversite Gençlik Spor Festivali 3x3 Basketbol Turnuvasında kürsüde Erciyes Üniversitesi yer aldı. İlk üç sırayı alan Erciyes Üniversitesi takımları önemli bir başarıya imza attı.