Enflasyon, Haberleri

Enflasyon, Haberleri

İşte Kayseri'nin enflasyonu! Bir yılda hangi ürün, ne kadar arttı?

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık Türkiye’de yüzde 36,08, Kayseri’de ise yüzde 38,89 arttı. Veriler TÜİK'e ait...İşte tartışmalı TÜİK rakamlarına göre Kayseri'de bir yılda ürünlerdeki fiyat artış oranları...

AK Partili Elitaş'tan, Milletvekili maaşı açıklaması: Hak kaybı var!

AK Parti Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş'ın, milletvekili maaşı açıklaması dikkat çekti.

Bakan Yardımcısı Gürcan: 'Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz'

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Kayseri'de katıldığı İş Dünyası Buluşması'nda yaptığı açıklamada, 'Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz' dedi.

İş insanının enflasyon tepkisi: 17 yıldır sektördeyim böyle enflasyon görmedim!

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, Olay Türk TV'de Yüz Yüze programının konuğu oldu. Programda Olay Türk TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci ve Gazeteci Cem Atakan'ın sorularını yanıtlayan Kılınç, dikkat çeken açıklamalar yaptı. 

Kayseri Meydanında dikkat çeken imza kampanyası!

Kayseri Meydanında "Geçinemiyoruz" pankartı açtılar

Özer: Vatandaş son 18 yılın en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “İnandırıcılığını yitiren TÜİK'in resmi rakamlarına göre, son 18 yılın en yüksek Temmuz ayı enflasyonu ile karşı karşıyayız. Yani TÜİK bile artık saklayamıyor gerçekleri” dedi.

Kayseri’de en fazla artış konut, su, elektrik ve gazda gerçekleşti!

TÜİK verilerine göre Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde ana harcama grupları itibariyle 2021 Temmuz ayında endekste yer alan gruplardan en fazla artış gösteren grup % 5,2 ile konut, su, elektrik, gaz ve diğer yakıtlar oldu.

Emeklilere, "Bayram tadında bayram yaşatın" çağrısı...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, emekliler destek çağrısı yaptı. Artan zamlara, enflasyona, dolara dikkat çeken Ataş, döviz kurunun ve enflasyonun yükselmesiyle 2018’den itibaren zorunlu ihtiyaç kalemleri başta olmak üzere birçok harcama kalemine yüksek oranda zamlar yapıldığını hatırlattı. Hükümetin açıkladığı enflasyon ile vatandaşın hissettiği enflasyon rakamları arasında uçurumların olduğunu ifade eden Ataş, emeklilere bayram tadında bir bayram yaşatılması gerektiğini söyledi.

'Enflasyonun sorumlusu emekçiler değil'

Emek Partisi, "Acil olarak: Asgari ücret başta olmak üzere işçi ücretlerine ek zam yapılmalı, asgari ücret vergiden muaf tutulmalıdır" çağrısı yaptı.

Ataş: Tek gerçek enflasyon altında ezilen vatandaş

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara ve Rektör atamalarına dikkat çekti.

Sanayi Odası Başkanından dikkat çeken Asgari Ücret çıkışı!

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Asgari Ücret çıkışı ile dikkat çekti.