Etiketler

Özhaseki: Müjdelerle dolu yeni destek paketi hayırlı olsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Hükümet, esnafının yanında” dedi.

Kayseri'de 1 Milyon metrekare alana yeni OSB kurulacak!

Kocasinan Belediyesi’nde Mayıs Ayı Meclis toplantısı tam kapanma sürecinin ardından ilk mesai gününde gerçekleştirildi.

Nursaçan: Türkiye, Avrupa için şans

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, Türkiye'nin Avrupa'nın ekonomik ve siyasi etkinliğini artırabileceğini söyledi.

Tarım işçileri İYİ Partili Yücel’e dert yandı: İş yok, aş yok!

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel’in, tarım işçileri ziyaretinde ortaya çıkan isyan dikkat çekti.

İşte Cumartesi günü açık olacak pazar yerleri

Valilik, tam kapanma kapsamında bugün açılacak olan pazar yerlerinin listesini duyurdu.

Helallik isteyen Erdoğan'dan, Pazartesi kontrollü normalleşme mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatlarıyla bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, “Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz” dedi.

Başkan açıkladı! İşte Kayseri'ye 4’ücü Organize Sanayi Bölgesinin kurulacağı o mahalle!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Olay Türk TV'de yayınlanan 'Ramazan Özel' programına katıldı.

TÜİK açıkladı! Kayseri’de konut satışları yüzde 120,57 arttı!

TÜİK, illerin konut Satış İstatistikleri paylaştı. İşte Türkiye ve Kayseri’den genel görünüm.

Elitaş’tan, düşündüren Pekcan savunması!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, dezenfektan skandalı sonrasında görevden alınan Ticaret eski Bakanı Ruhsar Pekcan ile ilgili açıklama yaptı: Eşim Bakan vermiyorum demek, ne kadar doğru?

İşte Kayseri Şeker’in borcu ve faize ödediği para!

Kayseri şeker tarafından hazırlatılan “Halka Arz Taslak Başvuru İzahname” Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) gönderildi. Taslak İzahname Sermaye Piyasası Kurulu tarafından incelenirken, taslakta Kayseri Şeker’in 31 Ocak 2021 tarihi itibari ile borcunun 3 milyar 205 milyon TL olduğu ifade edildi. Buna göre şirketin son 6 yılda toplam varlık artış oranı yüzde 258,3 olurken, toplam borcu artış oranı ise yüzde 805,4 olarak gerçekleşti. Diğer yandan şirketin son üç yılda ödediği toplam faiz miktarının ise 831 Milyon TL olduğunu belirtti.

Sağlam: TÜİK rakamları gerçeği yansıtmıyor! İşsizlik oranı yüzde 25,8

DİSK Kayseri Bölge Temsilcisi Cumali Sağlam, DİSK-Ar’ın 2021 işsizlik ve istihdamın görünümü raporunu paylaştı.

Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan Çerkes peynirine talep arttı

Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan 156 yıllık meşhur Çerkes peynirine talep arttı. Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Cemil Görücü, peynirin Çerkes toplumunun mutfak kültürü olduğunu söyleyerek, 'Çerkeslerin yoğunlukla yaşadığı Uzunyayla bölgesinde ekonomik bir hareketlilik olacak' dedi.

Çalıksoy’dan dikkat çeken çağrı: ‘Saksıları bile boş bırakmayın ekin’ diyenler göreve?

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, üreticilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

Ataş: Patates, soğan şovuyla ne üretici ne de tüketici kazanıyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşa dağıtılan patateslerle ilgili dikkat çeken iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Siyasi şova dönüştürülerek dağıtılan patates ve soğanla ilgili kendilerine birçok şikayetin yansıdığını ve bu nedenle ortaya çıkan tabloya bakıldığında bu durumun ne üreticiye ne de tüketiciye fayda sağladığını belirten Ataş, “Bu süreçte gelen bilgiler üreticilerin mağduriyetinin giderilmediğini yönündedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise aldıkları patates ve soğanın çürümeye başladığını ve büyük kısmını çöpe gittiğini iddia etmektedir” dedi. Ataş, elma üreticilerinin de diğer üreticiler gibi sıkıntı da olduğuna dikkat çekti.

ASKON Başkanı Özcan: Ekonomik düşüş durmalı

ASKON Kayseri Başkanı Ali Özcan, ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

İYİ Parti’den Ticaret Odası çıkışı: Başkan Ömer Gülsoy’u göreve davet ediyoruz

İYİ Parti Kayseri Kalkınma Politikaları Başkanı Ahmet Kılıçarslan, “Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy’u göreve davet ediyoruz” dedi.

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan'dan üretime destek çağrısı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasının yerinde bir karar olduğunu belirterek ekonomi yönetimine teşekkür etti. Başkan Nursaçan, ilave olarak sanayide çarkların dönmeye devam etmesi adına, KGF, can suyu kredileri ve sektörlere özel desteklerin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

OSB Başkanı Nursaçan: Destek bekliyoruz...

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan’dan üretime destek çağrısı: Çarkların dönmesi için finansal destek şart.

Şampiyon belli oldu! İşte Kayseri’de fiyatı en çok artan ürün…

TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Kayseri'de 2021 Nisan ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nde bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,32 artış ve on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 13,6 artış gerçekleşti.

Büyüksimitci’den dikkat çeken hızlı tren esprisi ve havaalanı detayı: O saha var mı bilmiyoruz!

Olay Türk TV'de Sansürsüz Ramazan Özel programında konuşan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, kentin sorunlarına dikkat çekti.

Sanayiciler aşı istiyor...

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) nisan ayı Meclis Toplantısı video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Toplantıya, meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

İktidarı geçmişte kullandığı o sözle eleştirdi: Yıl oldu 2021...

Ekonomide yaşananlara dikkat çeken Arıkan, iktidarı geçmişte sık sık kullandığı sözü hatırlatarak, eleştirdi.

Hırvatistan Ankara Büyükelçisi'nden KTO'ya ziyaret

Hırvatistan Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy'u makamında ziyaret etti. Kayseri'nin Hırvatistan ile ticaretini daha üst seviyelere çıkarmak için doğru bir yer olduğunu belirten Büyükelçi, Fahri Konsolos adaylarının da TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tuğbahan İlgü olduğunu açıkladı. KTO Başkanı Gülsoy ise Kayseri ile Hırvatistan arasında ekonomi ve ticaret hacmini daha ileri seviyelere çıkarmak istediklerini söyledi. Gülsoy, Fahri Konsolos adayı olarak Tuğbahan İlgü'nün seçilmesinden dolayı da Büyükelçi Cvitanovic'i tebrik etti.

Ekonomik güven endeksinde düşüş...

Tüketici ve üreticilerin genel ekonomik duruma ilişkin değerlendirme, beklenti ve eğilimlerini özetleyen Ekonomik Güven Endeksindeki düşüş dikkat çekti...Ekonomik güven endeksinin 100'den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100'den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği gösteriyor.

Esnafı dinleyen İYİ Partili Kazım Yücel: Mekanı kapatan hesabı öder!

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, esnafın sorunlarını dinledi. Yücel, “Esnafı öldürdünüz, üstüne tuz basıyorsunuz” dedi.

Ticaret Odası Başkanı "Öteleme" istedi!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Nisan ayı olağan meclis toplantısında konuşan Başkan Ömer Gülsoy, tam kapanma sürecinde kredi ödemelerinin ve kamu alacaklarının ötelenmesi gerektiğini söyledi. Gülsoy, Kısa Çalışma Ödeneği ile diğer teşvik ve desteklerinde salgın sona erinceye kadar devam etmesinin hayati önem taşıdığına vurgu yaptı.

Ataş: 17 gün eve kapanacak olan vatandaşın, esnafın hali ne olacak?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "10 yıldır 5 milyon Suriyeli’ye karşılıksız bakan iktidar kendi vatandaşına ise İBN gönderiyor. AKP iktidarı vatandaşına karşılıksız destek vermek yerine, vatandaşları kredi kullanmaya yönlendirmiş ve faiz sarmalının kucağına itmiştir" dedi.

CHP İl Başkanı Özer’in ziyaret ettiği esnaf: Böyle adalet olmaz! Herkese adalet...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, mahalle ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Esnaf ziyaretlerine ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Özer, bir kadın esnafın isyanını da gözler önüne serdi.

Ataş'tan tam kapanma tepkisi: Suriyelilere bakan iktidar vatandaşına da bakabilmeli!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, tam kapanma açıklamasının ardından vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekti.

Odalar'dan Bakan'a ortak Kayseri dosyası! Peki içeriği ne?

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, OlayTürk TV'de katıldığı 'Ramazan Özel' programında Bakan'a verdikleri ortak dosya ile ilgili açıklamalarda bulundu.