Etiketler

İYİ Partili Yücel’den, Özhaseki’ye dikkat çeken Suriyeli göndermesi: Bir ileri iki geri!

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Suriyelilerle ilgili dikkat çeken bir tepki gösterdi. Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılara ve işsizliğe dikkat çeken Yücel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin “Suriyeliler sanayiyi ayakta tutuyor” sözlerine de gönderme yaparak, “Savaş bitti Suriye'de ya giderler, ya da gönderin artık. Gitmiyorlarsa su fiyatlarını, temizlik vergilerini Suriyeliler için en az 3 katına çıkarın. Nasılsa bizim sanayimizi ayakta tutuyorlar!" dedi.

Katılımevim İle Kredisiz Ev Sahibi Olun!

Faizsiz finansman desteği ile ev ve araba sahibi olmak isteyenlerin tercihi Katılımevim, kredisiz ev sahibi olmak isteyen binlerce kişinin hayallerine kavuşmasına destek oldu.

Bozkıra lavanta bahçesi kurdu

Kayseri'de girişimci Venhar Yılmaz, 'burada tutmaz' diyenlere aldırmadan bozkırda oluşturduğu lavanta bahçesi ile kendi markasını oluşturarak ekonomiye katkı sunmak istiyor.

Ataş: Hani yerli uçak, otomobil, tank, altın, petrol, doğalgaz nerede?

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş: AKP çıkıyor uzaya, aya, vatandaş kaldı aç, susuz, yaya...

Ataş: Bunun vebali o vicdansızların üzerine!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te yaptığı konuşmayla dikkat çekti. Vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıları örnekleriyle açıklayan Ataş, ballı maaş alanlara da tepki gösterdi. Ataş, “AKP yandaşları arasında asgari ücretin 30 katı ballı maaş alanlar var, ayıptır, günahtır. Allah için soruyorum; hak bunun neresinde, vicdan bunun neresinde, adalet bunun neresinde?” dedi.

Tunçbilek: Hani Temmuz’da ekonomimiz şahlanacaktı, Avrupa bizi kıskanacaktı?

İYİ Parti Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Ümit Yasin Tunçbilek, yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti.

Ataş: Elini kolunu sallayarak, koşar adım ülkemize giriyorlar! Vatandaş şikayetçi, önlem alın...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, mültecilerin elini kolunu sallayarak Türkiye’ye koşar adım girdiklerini belirterek, bu konuda uyardı. Kayseri başta olmak üzere birçok ilde vatandaşların bu konudan şikayetçi olduğunu dile getiren Ataş, “Ülkemize elini kolunu sallayarak giren bu mülteciler, rahat durmuyor, geldikleri ilk gün bulundukları her yerde huzuru bozuyor. Bütün şehirlerimizden konuyla ilgili şikâyetler geliyor” dedi. Ataş, “Sınırımız kontrol altına alınmaz ve ülkemizde yaşayan Suriyelilerin ülkelerine geri dönüşü sağlanmazsa ülkemiz en büyük millî güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalacak” ifadeleri ile de dikkat çekti.

CHP İl Başkanı Özer: Halkımız artık bu düzenin değişmesini istiyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşları dinledi. Özer, “Halkımız artık bu düzenin değişmesini istiyor. Yıllardır verilen, ama tutulmayan sözler…Ekonomi, işsizlik, yokluk, yoksulluk, yasaklar. Halk artık nefes almak istiyor” dedi.

Bayram tatili kaç gün olacak, belli oldu! İşte cevabı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Beştepe'de toplandı. Merak edilen "Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı?" sorusu yanıtını buldu. Erdoğan, ekonomi ile ilgili de iddialı açıklamalar yaptı.

Pazarın nabzını tutan Yücel: Allah vatandaşa yardım etsin!

İYİ Partili Kazım Yücel, Erciyesevler Pazarını gezerek hem pazar esnafının sorunlarını dinledi hem de alış veriş yaptı. Yaptığı alışveriş sonrası bir açıklama yapan Kazım Yücel, "Allah hem pazar esnafına hem de vatandaşımıza yardım etsin. Ne pazarcı memnun ne de pazara gelen vatandaş memnun" dedi

Özer: Vatandaş hayat pahalılığıyla boğuşuyor, Saray milyonların sırtına yeni yükler bindiriyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaşanan ekonomik sıkıntılara değindi. AK Parti iktidarına tepki gösteren Özer, “Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor. Halkımız bu sorunlarla boğuşurken, Saraylarından ülkeyi yönetenler, milyonların sırtına yeni yükler bindiriyor” dedi.

İYİ Parti Milletvekili Ataş, Kayseri'deki o çiftçileri Meclis gündemine taşıdı!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çiftçilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, Pınarbaşı ilçesine bağlı Uzunyayla bölgesinde yaşanan kuraklık ve son bir aydır etkili olan dolu yağışının çiftçiyi büyük zarara uğrattığını dile getirdi. Ataş, “Sürekli gelen zamlarla artan maliyetlerle Tarım Kredi ve bankalara olan borçları sebebiyle zor günler geçiren Uzunyaylalı çiftçinin bu zararlarını karşılayacak durumu kalmamıştır” dedi.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Toplantısı Yapılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında yapılan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında proje okul olarak belirlenen Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MMTAL) Tanıtım Toplantısı yapılacak.

COD Enerji çalışmalarına başladı

COD Enerji Üretim A.Ş. Yöneticisi Cemil Demirel, 3 Megavat gücünde 10 bin hanenin elektriğini karşılayacak olan ve bakanlık tarafından da örnek gösterilen modern tesisin tamamlanarak faaliyetlerine başladığını bildirdi. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan tesiste yöre halkından 100 kişi de istihdam edilecek ve tesiste üretilecek olan organik gübre ise bölge çiftçisine ücretsiz olarak dağıtılacak.

Teke: Kayseri Şeker senede 100 milyon kar etsin, borcunu 32 senede öder! Yazıktır

Kayseri Şeker Fabrikasının eski Genel Müdürü Ayhan Teke, dikkat çeken tespitlerini ve uyarılarını sürdürüyor..

Ataş: Elektriğe tek kalemde yüzde 15 söke söke zam vicdansızlıktır!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, zam haberlerine tepki gösterdi ve iktidara seslendi: Yazıklar olsun. Diğer yandan Ataş, elektrik fiyatının son 3.5 yılda yüzde 122 zamlandığına dair grafikte paylaştı.

Doğalgaza da zam geldi!

Artan maliyetler Doğalgaza da zam getirdi. Elektriğe de artan maliyetler gerekçe gösterilerek, 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere tüm abone gruplarına yüzde 15 oranında zam yapılmıştı.

Elektriğe yüzde 15 zam geldi

1 Temmuz'dan itibaren zam geçerli olacak.

Kayseri Baro Başkanı’ndan Kanal İstanbul tepkisi: Çok ağır sonuçları olacak

Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, "Türkiye için her açıdan çok önemli ve ağır sonuçları olacak olan, kesin bir beka ve egemenlik tartışması yaratacak böyle bir projenin, tek bir kişinin ısrarıyla, büyük bir sır perdesi altında, nedenleri, aşamaları ve sonuçları tartışılmadan, adeta inatlaşılarak yapılıyor olması, kesinlikle kabul edilemez" dedi. Dursun, Kanal İstanbul ile ilgili halk oylaması çağrısı yaptı.

Elitaş duyurdu: 6 ay daha uzatıldı!

AK Parti Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Varlık Barışı’nın 6 ay daha uzatıldığına dikkat çekerek, “İnşallah, yurt dışında çeşitli sebeplerle döviz bulunduran vatandaşlarımız da ülkelerine getirmiş olurlar” dedi.

MKE'nin şirketleşmesine tepki gösteren Ataş: Milletimizin AKP'ye güveni kalmamıştır!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te yaptığı konuşmayla dikkat çekti. Makine ve Kimya Endüstrisi’nin anonim şirkete dönüştürülmesine tepki gösteren Ataş, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkeyi felakete sürüklemesi gibi şirketleşme de Makina ve Kimyayı felakete sürükleyecektir. AKP bu kanun teklifiyle bürokratlara, danışmanlara, yandaşlara yeni bir maaş alanı yaratacaktır” dedi. İktidara seslenerek, “Sattıklarınızın bu ülkeye maliyetini anlatmaya değil on dakika, on gün bile yetmez” diyen Ataş, “Milletimizin AKP'ye güveni kalmamıştır, milletimizin nazarında AKP’ye güven sıfırlanmıştır” ifadelerini kullandı. Ataş, konuşmasında sık sık ‘ülke ve milletin bekası’ diyenler Mehmetçik’in mühimmatını yabancılara devrederek mi beka sağlayacak?” diye sordu ve Kıbrıs Barış Harekatı’nda Türkiye’ye karşı uygulanan ambargoyu hatırlattı.

Gülsoy: O lafı duymak istemiyoruz!

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Haziran ayı olağan meclis toplantısını Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ı konuk ederek yüz yüze gerçekleştirdi. KTO Başkanı Gülsoy, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirirken, Başkan Çolakbayrakdar da kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

"Erken seçim istemiyoruz" diyen Ticaret Odası Başkanı iktidara seslendi!

Kayseri Ticaret Odası Haziran ayı Meclis toplantısında konuşan Oda Başkanı Ömer Gülsoy, iktidardan beklentilerini sıraladı.

İYİ Parti İl Başkanı Ataman: Vatandaş artık bu iktidar değişmeli diyor

İYİ Parti Kayseri İl teşkilatı, Sarıoğlan ilçesinde esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdi.

Kayseri’de yıllık fert geliri ne kadar? Araştırma sonuçlarına göre işte o rakam...

Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması Bölgesel Sonuçları illerin yıllık fert başına gelirini gözler önüne serdi.Peki, Kayseri'de durum nasıl?

"Kadınlar ilk seçimde bu iktidara gereken cevabı verecek"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “Yaşam Hak” Projesi Tanıtım Toplantısı için Kayseri’ye geldi.

İYİ Partililer o fuarı ziyaret etti: Tabiri caizse esnaf sinek avlıyor duruma gelmiş!

İYİ Parti Kocasinan İlçe yönetimi Dünya Ticaret Merkezi’nde açılan Yöresel Ürünler Fuarını ziyaret etti. Ziyaretlerde esnaflarla görüştüklerini ifade eden İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık, “Tabiri caizse esnaf sinek avlıyor duruma gelmiş. Esnafın morali çok bozuk” dedi.

Palancıoğlu: Serbest Bölge üretimi ile ekonomiye yön veriyor

KAYSER AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Büyüknalbant, Mehmet Akif Kavafoğlu ve Genel Müdür Mustafa Leba Serbest Bölgede kurulacak yeni sanayi tesislerinin ulaşım ve doğalgaz altyapı çalışmaları hakkında planlama yaptılar.

Saadet Partisi’nden vatandaşa “Geçim İttifakı” çağrısı!

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Baki Coşkun, Kazancılar Çarşısı’ndan vatandaşlara seslendi.

Kayseri’de konutta ikinci el patlaması!

Kayseri'de vatandaş konut alımında daha çok ikinci el konutlara yöneliyor. İşte rakamlarla ortaya çıkan tablo...