Etiketler

Kayseri’de 16 yılda 904 bin 481 dekar tarım alanı yok oldu

Kayseri’de 2004-2020 yılları arasında toplam tarım alanının yüzde 13,7’sine tekabül eden 904 bin 481 dekar tarım alanı yok oldu.

'İktidar her zamanki gibi özür diler veya kandırılır'

DEVA Partisi İl Başkanı Begüm Başmısırlı, ekonomide yaşanan sıkıntıları gündeme getirdi ve AK Parti iktidarına yönelik dikkat çeken açıklamalar yaptı. Başmısırlı'nın gündeminde Milletvekili Hülya Nergis de vardı...

Enginyurt: Aya gidince uçtular! Aşağı inin aşağı...

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'e tepki gösterdi.

Kayseri 17'nci oldu!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 2020 yılı yatırım teşvik belgesi verilerini açıklandı. Verilere göre Türkiye’deki belge sayısı yüzde 85.8 oranında arttı. 2020 Ocak-Aralık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre Kayseri’deki belge sayısı yüzde 178,1 oranında arttı. Sabit yatırım tutarı, Türkiye’de yüzde 24.7 oranında artarken kentte ise yüzde 88,6 oranında azaldı. Belge kapsamı istihdam da ülke genelinde yüzde 48.6 oranında artarken Kayseri’de yüzde3,7 oranında azaldı.

AK Parti Milletvekili Tamer: Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, katıldığı bir TV programında asgari ücrete yönelik açıklamalarıyla dikkat çekti.

Kayserigaz, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda abonelerini bilgilendirdi

Doğalgazın doğru şekilde kullanıldığında en güvenilir, ekonomik ve çevreci yakıt olduğunu vurgulayan Kayserigaz, evlerde ve iş yerlerinde dikkat edilmesi gereken kuralları hatırlattı. Gaz kaçağı ve gaz sızıntısı gibi durumlarda ise vakit kaybedilmeden 187 Doğal Gaz Acil aranması gerektiği belirtildi.

Özhaseki'den, Berat Albayrak mesajı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, görevinden istifa eden Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'a destek açıklaması ile dikkat çekti.

Özer: 19 yıldır Türkiye'yi kim yönetiyor?

CHP İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti’ye tepki gösterdi. “Ülkeyi kim yönetiyor?” diyen soran Özer, “AKP iktidarı halktan kopuk yaşayıp, her bulduğu fırsatta siyasi dilin nezaketinden yoksun ithamlarda bulunarak algı oluşturmaya çalışmaktan başka bir şey yapmamaktadır” diye konuştu.

Milletvekili Ataş’tan esnaf için af çağrısı!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın sesi olmaya devam ediyor. Ataş, yaşanan ekonomik sıkıntıları Meclis gündemine taşıyarak, “Siftah yapamayan esnaf ve eve ekmek götüremeyen vatandaşlar için haciz işlemleri bir an evvel durdurulmalı, esnaf ve vatandaşlara sicil affı getirilmelidir. Bunun yanında kapalı dükkânların vergi yükümlülükleri askıya alınmalı, SGK ve vergi borçlarının faizleri dondurulmalıdır” dedi.

KTO'dan 'Finans Eğitimi'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) eğitim faaliyetleri kapsamında Stratejik Yönetim Danışmanı ve Ekonomist Erkin Şahinöz'ün katılımı ile zoom üzerinden 'Finansçı olmayanlar için Finans Eğitimi' gerçekleştirildi.

Ekonomist Zeki Karahüseyin’den Erciyes çağrısı

Ekonomist Zeki Karahüseyin: Doğduğu topraklarla ödeşme anlayışı, turizm, tarım ve hayvancılık alanlarında da ortaya konmalıdır.

'Evim'ciler denetim altına alınacak!

Kamuoyunda “faizsiz ev ya da araba alma sistemi” olarak bilinen, sayıları her geçen gün artan firmalar denetim altına alınıyor. Eğer kanun teklifi yasalaşırsa sorumluluğunu yerine getirmeyenlere hapis cezası da gündemde. Bunun yanında firmalara lisans da verilecek. Lisansı olmayan sektörde faaliyet gösteremeyecek.

CHP'den, 'Hazine tamamen esnafın, milletin emrinde' tepkisi!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, esnafın sıkıntı içinde olduğunu belirterek, Talas'ta bir süre önce iş yerlerine asılan afişlere dikkat çekti ve AK Parti'ye tepki gösterdi.

Büyükkılıç konuştu, büyükelçiler destek verdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Slovenya, Hırvatistan, Yeni Zelanda, Estonya ve İrlanda Büyükelçileri'ni konuk etti. Ekonomi, yatırım fırsatları ve iş birliğini geliştirme gibi önemli konularının konuşulduğu ziyarette Başkan Büyükkılıç Avrupa Birliği üyeliğine vurgu yaparken, Avrupalı Büyükelçiler de bu süreçte Türkiye'nin yanlarında olduklarını ve desteklerini ifade ettiler.

3 ay içinde yaşanan zamlara dikkat çekti: Pek hayra alamet değil bu işin sonu!

İYİ Partili Kazım Yücel, 3 ay içinde ortaya çıkan zamlara dikkat çekerek, "Söyleyeyim pek hayra alamet değil bu işin sonu" ifadelerini kullandı.

Kayseri’de vatandaş dövizden vazgeçmiyor! Dikkat çeken rakamlar

Kayseri'de dövize olan ilgi sürüyor. Bu durum son 10 yılın döviz mevduatı hesaplarına da yansıdı. 2011'den bu güne dikkat çeken artış...

İYİ Partili Yücel: Esnaf kan ağlıyor, bıçak kemiğe dayandı!

İYİ Partili Kazım Yücel, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Esnafların pandemi sürecinde çok zor günler geçirdiğini belirten Yücel, "Maalesef esnafımız kan ağlıyor. Pandeminin bütün yükü sadece esnafa yüklenmiş durumda" dedi.

Kayseri'ye biyogaz santrali kuruluyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye olarak Kayseri'nin en büyük dönüştürülebilir enerji ve tarım projesini hayata geçireceklerini belirterek, 'Şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayacak biyogaz santrali ile 80 dönüm sera kurulmasına yönelik projenin imzalarını atıyoruz' dedi.

Talas'ta dikkat çeken eylem! Sabah işe gidenler bu afişleri gördü

Sabah işe gidenleri şaşırtan, aynı zamanda üzen, düşündüren eylem. Talas'ta oldu.

İş adamı Aşkın Genç'ten dikkat çeken uyarı...

İş adamı Aşkın Genç, siyaset ve ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erciyes Anadolu Holdingi eski sahipleri alabilir mi? İddialarla ilgili flaş açıklama

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal'dan, yargı kararı vurgusu...

Erciyes Anadolu Holding'in Kayseri'den tedariği yaklaşık 1 milyar TL

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alparslan Baki Ertekin; holdingin büyürken Kayseri ekonomisini de büyüttüklerini, ürün alımında önceliklerinin Kayseri ve Türkiye olduğunu söyledi. Ertekin çalışma arkadaşlarına; Kaliteli alın, dünyayla rekabet ediyorsunuz unutmayın, iyi malı iyi fiyata alın, alabiliyorsanız Kayseri'den alın, alamıyorsanız yurt içinden alın, olabildiğince ithalatı azaltın diyorum dedi.

İnternette basit görevleri tamamlayarak nasıl para kazanırsınız?

İnternette yorum yazmak, gözden geçirmek ve bu bilgileri sitelerde yayınlamak için ödeme yapabilirler. Bu, internet erişimi olan herkesin kazanabileceği kolay bir paradır. Sadece birkaç kelime yazarak para kazanmanız mümkün olacaktır.

Büyükelçinin yüzüne söyledi! Büyükkılıç'tan AB'ye çifte standart tepkisi...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye ve Avrupa Birliği arasında ekonomik ve siyasi ilişkileri geliştirmek amacıyla Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve eşini ağırladı. Ziyarette önemli konulara değinen Başkan Büyükkılıç, 'Türkiye ile ilgili Avrupa Birliği'nin kafasında bir önyargı var. Bence bu önyargıdan uzaklaşarak ülkemize bakış açısını gözden geçirmeleri gerekir. Biz Avrupa ile ilişkileri, ticareti önemsiyoruz. Mevzuatlara uyma açısından gerçekten işi çok ciddiye alıyoruz. Ama sonuç itibariyle bir çifte standart uygulandığını da görmekten zaman zaman üzülüyoruz.' derken Büyükelçi Meyer-Landrut da, 'Size katılıyorum, önyargısız teması üzerine temellenmesi gerekiyor. Umarım ki benim dönemim çerçevesinde bu konuda benim katkılarım olacak' ifadelerini kullandı.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Landrut Kayseri'de

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut, ekonomik ziyaretler için Kayseri'ye geldi. Yanında bulunan heyet ile birlikte ziyaretlerine Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile görüşerek başlayan Büyükelçi Landrut, 'Kayseri ekonomik açıdan oldukça önemli bir ticaret merkezi' dedi.

Kayseri’de fiyatı en çok artan ürün belli oldu!

TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde 2021 Ocak ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nde on iki aylık ortalamalara göre ise ,67 artış gerçekleşti.

Ünalmış: Burası Kayseri! İnsanlar zor durumda, 'Uçuyoruz' diye dalga geçmeyin

CHP İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, bir kadının çöpten yiyecek topladığını belirttiği görüntüleri paylaştı. Ünalmış, "Burası Kayseri! Ekonomi uçuyor diye milletin aklıyla dalga geçmeyin." dedi.

Kayseri Şeker'dan açıklama: Çiftçiye rekor pancar bedeli ödeyeceğiz!

Kayseri Şeker, çiftçisine pancar bedeli ödemeye hazırlanıyor. 3 fabrikasında, geçen yıla oranla yüzde 18.7'lik bir artışla; 528 bin 491 ton şeker üreten Kayseri Şeker, 3 Şubat-5 Mart tarihleri arasında ödeyeceği 846 milyon liralık pancar bedelleri ile Kayseri ve bölge ekonomisine çok önemli bir hareketlilik sağlayacak.

Kayseri 13'üncü oldu!

Kayseri Gayrisafi Yurt İçi Hasılada yüzde 1,4 pay aldı. İşte detaylar...

Talas'ta hem israf önlendi, hem de ekonomiye katkı sağlandı

Talas Belediyesi, 300 bin liralık hurda malzemeyi geri dönüştürerek hem ekonomiye katkı sağladı hem de görüntü kirliliğinin önüne geçti.