Diyet Haberleri

Diyet Haberleri

Sarı kantaron yağının bilinmeyen faydaları

Memorial Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Dyt. Betül Merd, sarı kantaron bitkisi ve sarı kantaron yağının kullanım alanları hakkında bilgi verdi.

Ramazan sonrası gıda tüketimine dikkat

Acıbadem Kayseri Hastanesi Diyetisyeni Fatma Uçan, Ramazan'ın ardından tüketilecek gıdalara dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, 'Bayramda hafif ve ev yapımı tüketime önem verilmeli' dedi.

Bayramda dikkat

Memorial Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Dyt. Betül Merd, Ramazan Bayramı süresince dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili önerilerde bulundu.

Büyükşehir'den 'hizmet içi eğitim' programı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş (KAYMEK) bünyesinde faaliyet gösteren Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, öz saygı, motivasyon, kurumsal aidiyet ve meslek etiği konuları üzerine hizmet içi eğitim programı düzenledi.

'Mutlaka sahur yapın'

Uzman Diyetisyen Mihriban Alemdar; 7 Nisan Dünya Sağlık Günü dolayısıyla sağlıklı beslenmenin önemini anlatarak; Ramazan ayında uzun süreli açlık dönemi olduğu için mutlaka sahur yapılmasını önemsiyoruz dedi.

'İftarda çok sıcak çorba içilmemeli'

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Uçan, Ramazan ayında beslenmede dikkat edilmesi gerekenlere değinerek, 'İftarda çok sıcak çorba içilmemeli. 14-15 saat açlığın ardından aşırı sıcak çorba midede yanmaya sebep olabilir' dedi.

Başkan Yalçın'dan Çanakkale Zaferi mesajı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin anlam ve önemini vurgulayarak, Şehitlerimizin aziz hatıralarını ebediyete kadar yüreğimizde taşımak en başta gelen milli görevimizdir dedi.

Göbek yağları nasıl erir?

Memorial Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Dyt. Betül Merd, göbek eritme yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Kocasinan Belediyesi personeline hizmet içi eğitim verdi

Hizmetlerin ve yatırımların yanı sıra personel eğitimine de önem veren Kocasinan Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına yönelik 'İnsan İlişkileri ve İletişim ile Kurum Kültürü ve Aidiyeti' eğitimi verildi. Düzenlenen programlar ile çalışanların bilgi birikimini sürekli artırdıklarını ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; 'Eğitimler sayesinde şehre daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunuyoruz' dedi.

Arık’tan, Erciyes Holding CEO’su Ertekin’e yanıt: Meraklanma…

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Erciyes Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin’in toplu iş sözleşmesindeki sözlerine tepki gösterdi. Ertekin’in Kayseri’nin en önemli sanayi kuruluşunu üzerinden kirli bir siyaset yürüttüğünü öne süren Arık, “Kamu kaynakları üzerinden sürdürdüğün saltanatın diyetini ödemek için yalakalıkta sınır tanımadığın gibi hadsizlikte de sınır tanımıyorsun” diye konuştu.

Kansere karşı lahana iyi geliyor

Acıbadem Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Rabia Özaslan, lahananın kanser hastalığına karşı önemli bir besin olduğunu belirterek, Lahananın sindirildikten sonra ortaya çıkan metabolitileri var. Bunlar C vitamini, E vitamini ve enzimler (süperoksit dismutaz, peroksidaz, katalaz) üretmesinden dolayı kanser hücresi oluşumunun engellenmesinde önemli bir rol oynuyor. Yine aynı zamanda da oluşmuş kanserin vücutta çoğalmasını ve diğer bölgelere de sıçramasını engellemede etkili oluyor dedi.

Kalbiniz için en kötü 8 gıda

Kalbinizi uzun yıllar sağlıklı tutmak için alışveriş sepetinizden ve diyetinizden uzak tutmanız gereken yiyecekler...

Melikgazi'nin diyetisyen ve psikoloğu vatandaşlar için ücretsiz hizmette

Melikgazi Belediyesi sosyal hizmetler kapsamında birçok mahallede bulunan sosyal tesislerde psikolog ve diyetisyen danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Sürekli acıkmaya yol açan 8 hata!

Günlük yaşantımızı derinden etkileyen ve beslenme alışkanlıklarımızı değiştiren Covid-19 pandemisine bir de kış mevsimine has etkenler eklendi. Havaların soğumasıyla açık havaya çıkma isteğinin azalması, hareketsizlik ve oturarak çalışmak gibi nedenler insülin metabolizmasını bozarken, pek çok kişide sık yeme isteğini pompalıyor.

Bitki Çayı içenlere uyarı...

Diyetisyen Elif Bilgin Baş: Kontrolsüz olarak tüketilen bitki çayları karaciğer enzimlerinde yükselmeye sebep olur.

Greyfurt uyarısı...

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr Merve Sır, kış aylarının vazgeçilmez meyvesi greyfurt hakkında bilgi verdi.

Eski Genel Müdür uyardı: Yanlış politika uygulayanlar diyet ödeyecek

Kayseri Şeker Fabrikasının eski Genel Müdürü Ayhan Teke uyardı...

Uzmanından uyarı var! Şimdi 'mor meyve' zamanı

Beslenme ve Diyetisyen Uzmanı Fatma Uçan, soğuk havalarda bağışıklık sistemine dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek, 'Bağışıklığı güçlendirmek için kırmızı ve mor meyveler tüketilmeli ve günde 12-15 bardak kadar su içilmeli' dedi.

Yaz aylarında su alımına dikkat

Diyet ve Beslenme Uzmanı Rabia Özaslan, hava sıcaklıklarının artışı nedeniyle su ihtiyacının da artığına dikkat çekerek , 'Günde 2,5-3 litre kadar su içmek gerekiyor. Yaz aylarında terleyerek attığımız su, mutlaka tekrar alınmalı' dedi.

Tam kapanmalı bayramda beslenmeye dikkat

Acıbadem Kayseri Hastanesi Diyet ve Beslenme Uzmanı Fatma İlhan Uçan, bayramda beslenmeye dikkat etmemizi söyleyerek, 'Elbette tatlı tüketeceğiz ama genelde daha sütlü tatlılar ve meyveli tatlılar tüketmeliyiz' dedi.

'Fiziksel aktivite bir tercih değil, yeme içme gibi temel bir ihtiyaçtır'

Acıbadem Kayseri Hastanesi Diyet ve Beslenme Uzmanı Rabia Özaslan, fiziksel aktivitenin önemi ile ilgili verdiği bilgilerde, 'Fiziksel aktivite bir tercih değil, yeme içme gibi temel bir ihtiyaçtır' dedi.

'Obezite tedavileri spor ve diyetle desteklenmezse yeniden kilo alımı başlar'

Özel Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdullah Çime, obezite ile ilgili verdiği bilgilerde spor ve dengeli beslenmenin önemli olduğunu söyleyerek, 'Obezite tedavileri spor ve diyetle desteklenmezse yeniden kilo alımı başlar' dedi.

CHP’den, AK Parti’ye tepki: Yarın yine çark edersiniz!

CHP Kayseri İl Sekreteri Zeki Özkan, “Devlet ciddiyetinden nasibini alamayan AKP, 19 yıldır sürdürdüğü yapboz mantığı ile ülkemizi uçuruma sürüklemeye devam ediyor” dedi.

Bellona Kayseri coachı Avcı hakemlerden dert yandı

Bellona Kayseri Basketbol coachı Ayhan Avcı, hakem hatalarından dert yanarak ciddiyetsizlik yapıldığını ifade etti.