Etiketler

Diyanet'ten Teravih namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yaptığımız çok yönlü değerlendirmeler ve Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere devletimizin yetkili organlarıyla yaptığımız çok yönlü istişareler neticesinde mevcut şartlarda teravih namazlarımızı camilerde değil evlerimizde kılmanın daha uygun olduğuna karar verdik dedi.

Nursaçan taburcu edildi

Kaldırıldığı hastanede koronavirüs tedavisi gören Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, hastaneden taburcu edildi.

Kayseri'den sınır ötesinde bulunan Suriyelilere 13 TIR gıda yardımı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi iş birliği ile düzenlenen 'Yolun İyilik Olsun' kampanyası kapsamında Hatay, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa'da bulunan sınır bölgelerine gitmek üzere hazırlanan 12 tır patates ve 1 tır un Kayseri'den yola çıktı.

'Cuma namazları yasaklanabilir!'

Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkanından dikkat çeken açıklama...

İYİ Partili Çalıksoy: Sorumsuzluk! Halkımızın vicdanına havale ediyorum

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, pandemiye rağmen Başakpınar'da Belediye, İlçe Milli Eğitim ve Diyanet İşleri işbirliğiyle düzenleneceği duyurulan etkinliğe tepki gösterdi.

Miraç Kandili'nde kimsesiz ve yetim çocukları sevindirecek hediye

Develi Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı Gençliğe Değer projesi kapsamında çocuk evlerinde kalan yetim ve kimsesiz çocuklar için örgü oyuncak ve hediyelikler hazırladı.

Müftülük tarafından pandemide 230 çevrimiçi program düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde topluma din hizmeti sunan Kayseri il ve ilçe müftülükleri, din hizmetini toplumun bütün kesimlerine ulaştırmak amacıyla Covid-19 salgını döneminde de çevrimiçi programlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Doç. Dr. Selim Argun, 'Kudüs'ün güvenliği, İstanbul'un güvenliği kadar önemlidir'

Cihannüma Derneği, Beytülmakdis Derneği Kayseri Şubesi ve Erkam Eğitim'in ortaklaşa düzenlediği 'Kudüs için söyleyecek sözüm var' programına katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selim Argun, 'Kudüs'ün güvenliği, İstanbul'un güvenliği kadar önemlidir' dedi.

Kayseri'den Suriye'ye 6 tır yardım daha yola çıktı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı', 'Halep'te İnsanlık Ölmesin', 'Yükümüz Kardeşlik', 'Yolun İyilik Olsun' kampanyaları ile toplanan 6 tırlık yardım Suriye'ye uğurlandı.

Kayseri Müftülüğü mülteciler için 400 konut yapacak

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından ve hayırseverlerin destekleriyle; terörden arındırılmış bölgelerde yaşayan mülteciler için yapılması planlanan 400 adet konutun ücreti toplandı.

Kayseri'den gönderilen yardımlar Azez'de dağıtıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, sınır ötesinde bulunan Suriyelilere ulaştırılmak amacıyla ve 'Yükümüz Kardeşlik' şiarıyla Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından hazırlanan gıda ve giyecek maddeleri Azez'de ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı'na en anlamlı destek minik öğrencilerden geldi

Talas İlçesi Harun Reşit Kur'an Kursu 04-06 yaş grubu öğrencileri harçlıkları ile kumbaralarında biriktirdikleri paralarını, Dünyanın neresinde yardıma muhtaç bir insan varsa Türk Milleti adına onların emanetlerini ulaştırmak için çalışan Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) bağışladılar.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu'ndan çocuklara kışlık kıyafet yardımı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Kayseri'deki 500 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet yardımı ulaştırıldı.

Kayseri'den 5 tırlık yardım yola çıktı

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı', 'Halep'te İnsanlık Ölmesin', 'Yükümüz Kardeşlik', 'Yolun İyilik Olsun' kampanyaları ile toplanan 5 tırlık yardım Suriye'ye uğurlandı.

Danışmentgazi Mahallesi'nde bir ihtiyaç daha giderildi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Danışmentgazi Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Fatma İmamoğlu Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgi aldı.

Hayırsever Dr. Sami İpek'in ismi o caddeye verildi

Melikgazi ilçesine Mehmet Zahid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi yaptıran hayırsever Dr. Sami İpek'in ismi Sivas Caddesi ile Hulusi Akar Caddesini birbirine bağlayan kanal boyu caddesine verildi.

Kayseri’de camilerde yağmur duası yapıldı

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 81 ilde Cuma namazı kılacak vatandaşları okunacak yağmur duasına davet etmesinin ardından, Kayseri'de de Cuma namazı öncesinde yağmur duası yapıldı.

Ünalmış: Yazıklar olsun!