Divan Haberleri

Divan Haberleri

Nursaçan ve görevden alınan yönetim kurulu üyeleri ile ilgili kritik oylama!

OSB Mali Genel Kurulunda 3 ay süreyle görevden alınan Tahir Nursaçan ve beraberindeki bazı yönetim kurulu üyelerinin görevlerine devam edip, etmelerine yönelik oylama dikkat çekti. Büyükkılıç, ilgili gündem maddesi ile ilgili zor anlar yaşadı. Madde önce geri çekildi, sonra uyarının ardından yeniden gündeme getirildi ve oylandı.

Talas’ta bir restorantta OSB buluşmasına tepki: Hayırdır beyler! Bu şehir sadece sizin değil!

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Talas'ta gerçekleştiği ifade edilen o toplantıya tepki göstererek, "Divan başkanı kim olacakmış, hayırdır beyler neden siz karar veriyorsunuz? Bu şehrin sanayicisi karar veremez mi?" diye sordu.

Saadet Partisi : Derin bir geçim bunalımı var! Vatandaş çıkış arıyor…

Saadet Partisi (SP) Kayseri İl Başkanlığı il divanında gündemi değerlendirdi.

KAYSO heyeti Kayseri Şeker'de

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Meclis Başkanı Abidin Özkaya ile KAYSO Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri Kayseri Şeker'e gelerek, Başkan Akay'ı ziyaret ettiler. Ziyaret çerçevesinde Kayseri Şeker ARGE Merkezi'ni de gezen heyet, yerli tohum ıslah çalışmalarını ve deneme ekimi sahalarını yerinde inceledi.

İYİ Parti İl Başkanı Ataman: Esnafın işi Allah’a kaldı!

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, başkanlık divanı ile birlikte esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Kayseri, Şuşa şehri ile 'Kardeş Şehir' oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Başkan vekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. 71 gündem maddesinin karara bağlandığı mecliste Libya'nın Misurata ve Azerbaycan'ın Şuşa şehirleri ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi arasında kültürel, sosyal, ekonomik ve ticari alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla kardeş şehir ilişkisi kurulması talebi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste, Büyükşehir Belediyesi'nin Faaliyet Raporu kabul edilirken, Başkan Vekillikleri, Meclis Divan Katipleri, Encümen ve komisyon üyelerinin seçimi de yapıldı.

Melikgazi'nin kültür sanat serisi devam ediyor

Pandemi sürecinde hazırladığı animasyonlar ile kültür-sanat hizmetlerine katkı sunmaya devam eden Melikgazi Belediyesi, bu hafta dünyada nam salmış Türk güreşçi Koca Yusuf ve Divan Şairi Fuzuli'yi sosyal medya takipçileriyle paylaştı.

KTO’da “Destek” krizi!