Demokrasi Haberleri

Demokrasi Haberleri

Özer: Katiller belli!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Demokrasi Şehitlerini andı.

Ali Babacan'dan Abdullah Gül yorumu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 'Abdullah Gül ile sürekli görüşürüz ama seçim planımız yok' dedi.

Babacan'dan, Kayseri'de dikkat çeken Abdullah Gül açıklaması...

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, bazı ziyaretler gerçekleştirmek üzere Kayseri’ye geldi. Babacan, kentte basın mensuplarıyla da bir araya geldi.

Başkan Çopuroğlu: 'Basın demokrasinin vazgeçilmezidir'

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Özer: Gazeteciler, sansür, işsizlik, düşük ücret, güvencesizlik ve baskılarla karşı karşıya!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Gazeteciler, sansür, işsizlik, düşük ücret, sosyal güvencesizlik ve baskılarla karşı karşıya” dedi.

Ataş: Devrine göre değil, her devirde gazetecilik yapanlar umut veriyor!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Gazetecilerin yıllardır bu günü kutlayamadıklarını söyledi. Ataş, çalışmaya çalışan gerçek gazetecilerin önüne her türlü engelin çıkarıldığı bu dönemde, iktidarın halka yönelik yalanlarına ‘kılıf bulunsun, gerçekler konuşulmasın” diye tek sesli medya yapısı oluşturma gayretinin de tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. AKP’nin bütün baskıcı girişimlerine rağmen, mücadele eden ve özgür basın için bu uğurda ağır bedeller ödeyenlerin olduğunu dile getiren Ataş, “Bu mücadelede yaşadıkları tüm sıkıntılara rağmen geri adım atmayanlar var. Devrine göre değil, her devirde gazetecilik yapan, yapmaya çalışan gazeteciler de, gelecek için bizlere umut veriyor” dedi.

Çopuroğlu: Türk basını çeşitlenmiş ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmuştur!

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gerek başbakanlığı, gerekse Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunduğu süreçlerde ülkemiz genelinde ciddi reformlar yapmıştır. Bu reformlarla birlikte Türk basınının çeşitlenmesi, demokratik ve özgürlükçe bir yapıya kavuşmasına da vesile olmuştur” dedi.

Hacılar'da TÜBİTAK Bilim Fuarı'na büyük ilgi

Hacılar Demokrasi Şehitleri Ortaokulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi, düzenlenen törenle açıldı. Hacılar belediye başkanı Av. Bilal Özdoğan, öğrencilerin yapılan çalışmalar ile gelecekte meslek seçimlerinde önemli rol oynayacağını belirtti.

Hırka-i Şerif Cami dualarla ibadete açıldı

Melikgazi Belediyesi, TOKİ Demokrasi Mahallesi'nde hayırseverler işbirliği ile yapımı tamamlanan Kur'an Kursu ve Şadırvan'ı ile bir kompleks olan 'Hırka-i Şerif Camii'nin açılışını yaptı. Başkan Palancıoğlu programda Demokrasi Mahallesi'ne bir sağlık ocağı birde gençler için kütüphane yapacağının müjdesini de verdi.

Özer: Temel hak ve özgürlükler bir kişinin iradesi ile yok sayılmaktadır

CHP Kayseri Il Başkanı Ümit Özer, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde bir kez daha ilan ediyoruz: İnsan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasi ilkelerinin egemen olduğu; hak ihlallerinin olmadığı, eşit ve özgür bir Türkiye'yi hep birlikte kuracağız” dedi.

Melikgazi'de iki program birden

Melikgazi Belediyesi, TOKİ Demokrasi Mahallesi'nde hayırseverler işbirliği ile yapımı tamamlanan Hırka-i Şerif Cami, Kuran Kursu ve Şadırvan'ın açılış törenini gerçekleştirecek.

Büyük operasyon: 9 gözaltı

Kayseri'de polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda farklı suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 9 kişi yakalandı.

Kayseri'de 27 bin 680 kadın KADES'i kullanıyor

Kadın ve Demokrasi Derneği Kayseri İl Temsilciliği'nin 'Sevgi ile şiddet yan yana gelmez' kampanyasının tanıtım programına katılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Cüneyd Özdemir, Kayseri'de 27 bin 680 kadının Kadın Acil Destek Uygulaması'nı (KADES) kullandığını söyleyerek, Necip bir milletin evlatları olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız dedi.

Nursaçan, mali genel kurulu değerlendirdi

Kayseri OSB'nin mali genel kurulu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Tahir Nursaçan, Kayseri sanayicisinin demokrasi dersi verdiğini ve herkesin bu dersi iyi okuması gerektiğini söyledi.

İlkokul öğrencilerinden 'Her çocuk bir fidan' kampanyası

Hacılar Demokrasi Şehitleri İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri 'Daha Yeşil Bir Dünya' sloganıyla başlattıkları kampanya ile 100 ağaç dikimi gerçekleştirdi. Etkinliğe Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan'da katıldı.

EMO Kayseri Temsilciliği açıldı!

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kayseri Temsilciliği’nin yeni hizmet yeri, törenle açıldı. Törende yapılan konuşmalarda, yeni hizmet yerinin EMO’nun örgütlü yapısı ile emek ve demokrasi mücadelesini güçlendireceği vurgulandı.

“Bu güzel ülkeyi mafyaya, çetelere, yağmacılara ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, ilkesiyle kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet’te yine bir araya geldik. Amacımız bu yıl 98’inci yılını kutladığımız Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmaktır. Bu uğurda her birimiz mücadele ediyor ve ülkemizin geleceği için bu mücadelemizden de asla geri durmuyoruz” dedi. Özer, ayrıca iktidara da tepki göstererek, “Meydanı AKP’nin adaletsizliğine terk etmeyeceğiz. AKP’nin umutsuzluk iklimine halkı teslim etmeyeceğiz. Bu güzel ülkemizi mafyaya, çetelere, yağmacılara ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Çopuroğlu 'Dünya Gazeteciler Günü'nü kutladı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; Milletin gerçek ses ve iradesinin kaynağı olan demokrasinin etrafında çelikten bir zırh olan basının varlığı hepimizin için yarınlarımızın güvencesidir dedi.

Palancıoğlu Dursun Koca Cami'nin inşaatını inceledi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, TOKİ Demokrasi Mahallesi'nde 2 ay önce temeli atılan Dursun Koca Cami'ni inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi'nde sona gelindi

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçeye yeni ve nitelikli sosyal tesisler kazandıran Melikgazi Belediyesi'nin Demokrasi Mahallesinde yapımına başladığı Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi hızla tamamlanıyor.

Eczacı Odası'nda seçim heyecanı

Kayseri Eczacı Odası'nda düzenlenen 50. Olağan Seçimli Genel Kurul da üyeler başkanlarını seçmek için sandık başına gitti. Kayseri Eczacılar Odası Başkanı ve Başkan Adayı Uğur Nuri Akın, 'Seçimimiz tam bir demokrasi şöleninde geçiyor' dedi.

Başkan Çopuroğlu: 'Tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz'

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu; 17 Eylül Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının idam edilişinin 60. yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Üç kişi tüfekle vuruldu

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde halı sahada maç oynayan gençler arasında çıkan kavgada 3 kişi tüfekle vurularak yaralandı.

Melikgazi'de Hayırsever desteği ile o mahalleye cami yapılacak

Melikgazi Belediyesi, Demokrasi Mahallesi'nde büyük bir ihtiyacı giderecek olan Dursun Koca Cami'nin protokolünü imzaladı.

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu: Takdirle karşılamak gerekir!

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, basının demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

Özdoğan'dan 24 Temmuz açıklaması

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özdoğan, 'Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir' dedi.

Talas'ın gururu! 3 bin 38 metrekare ile dünya rekoru...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm yurtta olduğu gibi Talas’ta da coşkuyla kutlandı. Talas’taki etkinliklerde 3 bin 38 metrekarelik dünyanın en büyük Türk Bayrağı açıldı.

Yahyalı'da 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

Yahyalı'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

15 Temmuz Destanı Tomarza'da kutlandı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbe girişiminin 5. yıldönümünde '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Tomarza'da da coşkuyla kutlandı.

Kayseri semaları 15 Temmuz selaları ile inledi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla saat 00.13'te tüm Türkiye'de olduğu gibi Kayseri'de de camilerden sela sesleri yükseldi.