Deafolimpik Haberleri

Deafolimpik Haberleri

Olimpiyatlara Kayseri'den 2 sporcu

Gaziantep'te düzenlenen Deafolimpik Taekwondo Türkiye Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Kayserili sporcular Yasin Çimen ile Türkan Teke, Brezilyanın Rio kentinde yapılacak Deafolimpik Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandı.

2 sporcu olimpiyat yolunda!

Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo takımından iki sporcu 2022 yılı Mayıs ayında Brezilya'nın Rio kentinde yapılacak olan Deafolimpik Olimpiyatları'nda Kayseri için mücadele edecek.

Türkan Teke'den 1 gümüş 1 bronz madalya

Kayserili Taekwando sporcusu Türkan Teke İran'da yapılan Deafolimpik Taekwondo Dünya Şampiyonasında 1 gümüş, 1 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Melikgazi'nin deafolimpik sporcularından tarihi bir başarı öyküsü

Melikgazi Belediyesi DEAF Olimpik İşitme Engelliler Taekwondo Branşı Sporcuları, 6. President's Cup Europe G-1 Avrupa Kupası'nda 5 önemli madalya kazandı.

Taekwondo Takımından Başkan'a ziyaret...

15 Mayıs'ta Ankara'da Yapılan Deafolimpik Taekwondo branşında takım olarak şampiyon olan ve İran'da yapılacak Dünya Şampiyonası için Milli Takım'a davet edilen Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu ziyaret etti.

Melikgazi Taekwondo Takımı şampiyon oldu

Melikgazi Belediyespor taekwondo takımı Ankara'da yapılan deafolimpik taekwondo branşında toplamda 9 madalya 6 altın, 3 bronz madalya ile yıldız, genç ve büyükler kategorisinde altın madalya kazanarak takım halinde Türkiye Şampiyonu oldular.