Cumhuriyet Savcılığı Haberleri

Cumhuriyet Savcılığı Haberleri

Defineciler iş başında

Kayseri'nin Tomarza İlçesinde defineciler; tarihi kaynar su kuyusunun etrafı iş makinesi yardımıyla kazarak tahrip etti. Olayla ilgili Tomarza Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatıldı.

Meclis’te tarihi konuşma: Adalet herkese lazım, ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizleri de tartar!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te tarihi bir konuşma yaptı. “AKP adındaki adaleti kaldırıp, aldatma ile değiştirmelidir” diyen Ataş, iktidarın şimdi de “yargı reformu” adı altında cumhuriyetin, cumhuriyet savcılığına son vermek istediğini dile getirdi. “Ya, bir savcı çıkarsa?” diye korkan iktidar yasa teklifi hazırlayıp, Meclis gündemine getirdiğine dikkat çeken Ataş, “İstedikleri yasa çıkarsa cumhuriyetin savcıları, tek adam rejiminin doğrudan belirlediği başsavcıların kâtibi, emrine verilmiş bir çalışanı niteliği kazanacaktır” diye konuştu. Savcıların hukuk devletinin var oluş güvencesi olduğuna dikkat çeken Ataş, iktidara seslenerek, “Adalet bir gün herkese lazım. Zalime kılıç, mazluma kalkan olan adaleti, kendilerine kalkan, muhalif herkese kılıç hâline getiren iktidar unutmamalıdır ki ‘Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizleri de tartar” sözleri ile de dikkat çekti.

‘Yavru köpeği işkenceyle öldürdüler’

Kayseri Hayvan Hakları Derneği’nden yapılan açıkalamada Sarıoğlan İlçesi Çiftlik Mahallesi’nde yavru köpeğin işkenceyle öldürüldüğü,sorumlu şahıs hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunulacağı bildirildi.