Cumhuriyet Bayramı Haberleri

Cumhuriyet Bayramı Haberleri

Cumhuriyet Bayramı'na Talas damga vurdu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Talas Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikler damga vurdu. Bir hafta süren etkinlikler kapsamında bir yandan eğitim camiasına yeni okullar kazandıran Talas Belediyesi, bir yandan da düzenlediği sosyal kültürel programlarla cumhuriyet coşkusu yaşattı.

Talas'ta 10 madde karara bağladı

Talas Belediye Meclisi toplanarak gündeminde bulunan 10 maddeyi görüşerek karara bağladı.

Yüzme Müsabakalarına Spor A.Ş. Damgası

30-31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yüzme müsabakaları büyük mücadeleye sahne oldu.

Dağcılar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için tırmandı

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Zafer Tırmanışı başarıyla tamamlandı.

Başkan Büyükkılıç'tan Cumhuriyet Resepsiyonu'ndan açıklama

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhuriyet'in 98. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen 29 Ekim Resepsiyonu'na eşi ile birlikte katılarak, Cumhuriyetin kazanımlarını daha yukarılara taşımak için yerel yöneticiler olarak gayret içerisinde olduklarını söyledi. Cumhuriyet Bayramı coşkusunu bir kez daha yaşadıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, 'Rabbim nice bayramları birlik ve beraberlik içerisinde kutlamayı nasip eylesin' dedi.

Vali Günaydın 29 ekim resepsiyonu verdi

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla verdiği resepsiyonda, Kayseri olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında ki hedeflere ulaşabilmek için büyük gayret gösteriyoruz dedi.

Mali Müşavirler Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladı

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen programda 'Cumhuriyet' coşkulu bir şekilde kutlandı. Programda konuşan SMMM Odası Başkanı Ali Yedikaya; 'Cumhuriyet Türk ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilmez bir değerdir' dedi.

18 sporcu ödüllerini aldı

2021 yılında çeşitli spor branşlarında dereceye giren sporcular, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ödüllerini düzenlenen törenle aldı.

Oklar Cumhuriyet Bayramı için atıldı

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Okçuluk İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Kocasinan'dan 29 Ekim'de '1923' fidan

Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (KAYEMA) ve Kocasinan Belediyesi'nin ortak düzenlediği Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü etkinliğinde, bin 923 adet fidan dikildi.

Taekwondo müsabakaları tamamlandı

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Minikler Taekwondo İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı.

“Bu güzel ülkeyi mafyaya, çetelere, yağmacılara ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, ilkesiyle kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet’te yine bir araya geldik. Amacımız bu yıl 98’inci yılını kutladığımız Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmaktır. Bu uğurda her birimiz mücadele ediyor ve ülkemizin geleceği için bu mücadelemizden de asla geri durmuyoruz” dedi. Özer, ayrıca iktidara da tepki göstererek, “Meydanı AKP’nin adaletsizliğine terk etmeyeceğiz. AKP’nin umutsuzluk iklimine halkı teslim etmeyeceğiz. Bu güzel ülkemizi mafyaya, çetelere, yağmacılara ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Tramvayda İstiklal Marşı okudular...

Kayseri'nin Talas Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında farklı bir programa daha imza atarak öğrencilerle tramvay içinde İstiklal Marşı okuma etkinliği düzenledi.

Cumhuriyetin 98. yılı Develi'de kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Develi Cumhuriyet meydanında ilk günkü heyecan ve coşkuyla kutlandı.

Kayseri'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kayseri'de coşkuyla kutlandı.

OSB Teknik Koleji'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yurdun dört bir tarafında olduğu gibi Özel Kayseri OSB Teknik Koleji'nde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalarda, öğrenciler tarafından Türkiye haritası oluşturuldu ve 'Cumhuriyet'i koruyacak ve yüceltecek emanetçileriz' mesajları verildi.

Kayserispor'dan 29 Ekim paylaşımı

Yukatel Kayserispor kulübü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kulübün sosyal paylaşım sitelerinden video ve fotoğraf paylaştı.

Tomarza'da 29 Ekim etkinliği

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

Talas'ta '100. Yıla Mektup' kampanyası

Talas Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında farklı bir etkinliğe imza atarak, '100. Yıla Mektup' kampanyası başlattı. Posta kutusuna ilk mektubu Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın attı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik kutlama mesajı yayımladı.

Yücel: Zafer Cumhuriyet ile taçlandı

İYİ Partili Kazım Yücel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yptığı açıklamada "Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin dönüm noktasıdır" dedi.

Vali Günaydın: Cumhuriyeti yaşatmak hepimizin sorumluluğu!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98. yıl dönümü Kayseri'de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Vali Şehmus Günaydın; Bizler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'ndan sonra kurduğumuz cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Bu cennet vatanımız şehitlerimiz ve gazilerimizin bize emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak ve cumhuriyeti ilelebet yaşatmak hepimizin sorumluluğudur dedi.

2 bin fidan toprakla buluştu

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile düzenlenen ağaç dikme programında 2 bin fidan toprakla buluşturuldu. Etkinlikte konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 'Yıl içinde ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek' dedi.

Büyüksimitci: 'Cumhuriyet ile Türk milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Cumhuriyetimizin 98. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak sanayicilerin ve halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Özdoğan: 'Cumhuriyet, Ulu Önder Atatürk'ün gerçekleştirdiği en büyük devrimdir'

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98 'inci yılını kutladı. Özdoğan, 'Cumhuriyet, Ulu Önder Atatürk'ün gerçekleştirdiği en büyük devrimdir' dedi.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Erciyes Üniversitesi Rektörü (ERÜ) Prof. Dr. Mustafa Çalış, Cumhuriyet'in 98. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İlkokul öğrencilerinden Türk Bayraklı gösteri

Tomarza Yavuzselim İlkokul öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel olarka düzenledikleri bayrak gösterisi gösterisi göz kamaştırdı.

Bünyan Geleneksel Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü yapıldı

Bünyan Dostları Derneği tarafından, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 12 yıldır düzenlenen Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü Bünyan'da yapıldı.

Talas'tan özel çocuklara 'uçurtma etkinliği'

Talas Belediyesi görme, işitme ve bedensel engelli çocuklara yönelik uçurtma şenliği düzenledi. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında programla doyasıya eğlenen çocuklar, uçurtmalarıyla gökyüzünü süsledi.

Büyükşehirden 29 Ekim'e özel konser

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı ünlü sanatçı Mustafa Ceceli'nin vereceği konser ile coşkuyla kutlayacak.