Cinayetler Haberleri

Cinayetler Haberleri

Faili meçhul cinayetin zanlısı adliyeye çıkarıldı

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 2014 yılında tüfekle vurularak öldürülen Cemal Uzun'un katilinin, kardeşi olduğu ortaya çıktı. 7 yıl önce verdiği röportajda dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den ağabeyinin katilinin bulunmasını isteyen kardeş, ayrıca faili meçhul cinayetlerin işlendiği Müge Anlı'nın programına da çıkarak ağabeyinin katilinin bulunmasını istemiş.

Özdoğan'dan 'siyasi cinayetler' yorumu

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, son günlerde konuşulan siyasi cinayetler konusuyla ilgili olarak, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili 'siyasi cinayetler olabilir', 'gidişat onu gösteriyor' denilerek toplumda bir gerginlik oluşturmaya çalışılıyor dedi.

Korkutan tablo! 266 günde 297 kişi öldü!

Umut Vakfı, dikkat çeken verileri kamuoyuyla paylaştı. 28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü’nde; artan silahlanma ve artan şiddete dikkat çeken açıklamada tüm kamuoyuna “silahsızlanma” ve ülkeyi yönetenlere “silahlanmaya engel” olma, bireysel silahlanmanın önüne geçecek gerçekçi, ciddi, caydırıcı düzenlemelerin yapılması çağrısında bulunuldu.

Özer: 7 ayda 207 kadın öldürüldü! Önlem almayanlar da failler kadar suçlu!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, son günlerde yaşanan kadın cinayetlerini hatırlatarak, “Ülkedeki bir başka acıdır, yangındır kadın cinayetleri. Ey hükümet edenler, 7 ayda 207 kadın öldürüldü. sesleniyoruz; yasaları etkin uygulamayanlar, bu yangını görmezden gelenler, haksızlık karşısında susanlar da failler kadar suçlu. Bu işin vebali var” dedi.

Milletvekili Ataş'tan, iktidara paket tepkisi: Bundan öncede paketler açıkladınız! Ne değişti?

AK Parti İktidarına tepki gösteren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Bugün dördüncü yargı paketini Genel Kurulda görüşüyoruz. Peki, bundan önce çıkarılan üç yargı paketi ülkeye ne kattı, ülkede neyi değiştirdi? Bu süreçte bu reformlarla yargı bağımsızlığına mı kavuştu, vatandaşın adalete güveni mi arttı? Ülkemizde yolsuzluk mu yoksa hırsızlık mı azaldı? Kadın cinayetlerinde, çocuk istismarında azalma mı oldu? Basın özgürlüğü mü sağlandı?" dedi. Ataş, "Türkiye’yle aynı endeks puanına sahip diğer ülkeler Angola, İran ve Nijerya’dır. Adında adalet olan bir iktidar partisi için bu büyük bir utanç kaynağıdır” ifadeleriyle de dikkat çekti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: 'Bu ülkede kadınlar reddettikleri kadınlar tarafından öldürülüyor'

Kayseri Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, dün sabah saatlerinde reddettiği erkek tarafından öldürülen Arife Nur Sarıoğlu'nun öldürüldüğü noktada düzenledikleri basın açıklamasında, tepkilerini dile getirdi.

Bedir: CHP, algı peşinde

AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı Avukat Ramazan Bedir, Kadını ve Kadın haklarını ithalat bir metinden ibaret sanan, kültür ve medeniyetimizin kadına bakış açısından bihaber olan CHP yine algı peşinde. Kadın hakları hususunda Cumhuriyet tarihinin en kadim ve en kapsamlı yasalarını çıkarmış AK Parti hükümetini, Kadınları ülke yönetiminin en ön sıralarına taşımış, baş tacı etmiş Ak Parti siyasetini; kadın cinayetlerinin sorumlusu ilan etmek en hafif tabirle cehalettir, siyasi körlüktür dedi.

CHP İl Başkanı Özer: Sorumlusu iktidar!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Mevcut iktidar İstanbul Sözleşmesini, seçim malzemesi olarak kullanıp feshederken, biz her kadın cinayeti ile karanlık bir güne uyanıyoruz” dedi. Bukonuda iktidara sert tepki gösteren Özer, “İstanbul Sözleşmesi akıllara gelecek ve kaldıranlara, uygulamayanlara, fesih kararından sonra tarikatlardan, cemaatlerden teşekkür alanlara, vatandaşlarımız beddua edecektir” ifadeleriyle dikkat çekti.

'Yasaları uygulayın' çağrısı

Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Ayşe Uzunlu: Ölmek istemiyoruz...

Kadın cinayetleri yüzde 21 azaldı

İçişleri Bakanlığı, 2019 yılında 336 kadın cinayeti işlenirken, geçen yıl bu sayının yüzde 21'lik azalışla 266'ya gerilediğini bildirdi.

Kayseri'de kadın meclisi, kadın cinayetlerine 'dur' dedi

Kayseri'de Kadın Meclisi, 'kadın cinayetlerini durduracağız' sloganı ile kadın cinayetlerine 'dur' dedi.

297 kadın katledildi, 161 kadın şüpheli şekilde öldü!

CHP, kadın cinayetleriyle ilgili açıklama yaptı. 2020 yılı kadın ve çocuk hakları açısından değerlendirildi.

BİR CAN’I KATLETTİLER!

Diziler cinayetleri tetikliyor