Çiftçi Haberleri

Çiftçi Haberleri

Melikgazi, çiftçilere destek için sulama kanallarını temizledi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu kanallarda su israfını önlemek ve suyun çiftçilere daha sağlıklı ulaşmasını sağlamak amacıyla sulama kanallarında temizlik yapıldığını söyledi.

Hasan Çiftçi'nin acı günü

İncesu’nun tanınmış simalarından Hasan Çiftçi’nin acı günü.

Güneş: Yağmur duaları şükür duasına dönüştü

Kayseri'de geçtiğimiz günlerde yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürürken, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş, 'Yağmur duaları şükür duasına dönüştü' dedi.

Başkan Akay: 'Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun'

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Palancıoğlu: 10 ton tohum dağıttık!

Melikgazi Belediyesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği ile tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi için çiftçilere 10 ton kuraklığa dayanıklı yerli nohut çeşidi olan azkan tohumu dağıttı.

Palancıoğlu: Askeri arazileri tarım ve hayvancılık arazisi olarak değerlendirebiliriz

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, katıldığı bir televizyon programında, askeri arazilerin tarım ve hayvancılığa açılabileceğini ve köylerden gelen çiftçi askerlerin de burada işlerine devam ederek, arazilerin değerlendirilebileceğini söyledi.

Büyükşehir ile Kayseri tarım şehri oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye'sinin desteklerini alan Kayseri çiftçisi, işlenen tarım alanları miktarında Kayseri'yi büyükşehirler arasında 4. sıraya taşıdı. Kayseri, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın özel önem verdiği ve pozitif ayrımcılık yaptığı tarım alanındaki gelişimi sayesinde 30 büyükşehir arasında ilk 4'te yer aldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Şahin: Kayseri'deki çiftçiye 18 yılda 2 milyar TL destek sağlandı

Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin; Kayseri'deki çiftçilere 2 milyar TL destek sağlandığını açıkladı.

Flaş gelişme! OSB 18 Mayıs’ta seçim kararı aldı

Flaş gelişme! OSB 18 Mayıs’ta seçim kararı aldı

'Ülke her alanda geriye gidiyor, AKP geldiği günleri bile aratır hâle gelmiştir!'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Türkiye’deki tüm sorunların çözülmesinin ilk şartı AKP iktidarının ilk seçimde değişmesidir. Çünkü bu iktidarın sorun çözme yetenek ve kabiliyeti bulunmamaktadır” dedi. “AKP’nin yapacağı en hayırlı iş bir an önce milletimizin önüne sandığı getirmektir” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “AKP iktidarı başarısız olmuş, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ilk döneminde iflas etmiştir. Ülke her alanda geriye gitmiş, AKP geldiği günleri bile aratır hâle gelmiştir” diye konuştu. Milletvekili Ataş, ucube Başkanlık sistemiyle tüm ülkenin kaderinin bir kişinin imzasına bağlandığını da vurgulayarak, “Bu sistemde 600 üyeli Meclis etkisiz hâle gelirken bir kişi sürekli güç kazanmıştır. Bu durumun doğal sonucu olarak ülke kriz üstüne kriz yaşamış, spordan ekonomiye, eğitimden sağlığa, dış politikadan millî güvenliğe her konuda başarısızlıklar yaşanmıştır” şeklinde konuştu. Diğer yandan Ataş, Meclis’te EYT’den 3600 ek göstergeye, emekli ikramiyesinden kadınlara emeklilik işçi, çiftçi, KYK borçlarının silinmesine kadar vatandaşın birçok sorununun araştırılıp çözülmesi amacıyla verilen 99 Meclis araştırması önergesinin de AKP ve MHP milletvekillerince reddedildiğini belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

Kocasinan, lavanta bahçesine dönüşüyor

Kocasinan Belediyesi tarafından şehri renklendirmek ve çiftçilere alternatif ürün çeşitliliği sunmak amacıyla 38 bin metrekare alanda 20 bin lavantanın yer alacağı Lavanta Bahçesi'nde ilk dikimler gerçekleştirildi. Rengi ve kokusuyla alternatif tarımın gözdesi olan lavantaları toprakla buluşturan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye'de ilklere imza atan belediyecilik faaliyetleri yürüttüklerini belirterek, Kayseri'de yine bir ilk olan ve şehri renklendirecek Lavanta Bahçesi projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Kayserili şirketle ilgili Meclis’te şok suçlama…

"Su kaynaklarını kirleten bu kural tanımaz uygulamalardan vazgeçin, Su kaynaklarının etrafında çöp yığınları oluşturulamaz, hayvanların su içtiği dereleri zehirliyorsunuz, çiftçinin tarlasını suladığı suyu ve doğayı zehirliyorsunuz"

İktidarı uyardı: Önlem alın! Yoksa tamamen bitecek...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları gündeme taşıdı. Zamlara, artan maliyetlere dikkat çeken Ataş, çiftçilerin faturalarını ödeyemedikleri için icra takibine düştüklerini söyledi. “Tarım ve hayvancılıkta destekler arttırılmalı, çiftçinin kullandığı mazotta ÖTV, KDV kaldırılmalı” diyen Ataş, AKP iktidarını bir kez daha uyardı. Milletvekili Dursun Ataş, “Şimdi tekrar uyarıyoruz, önlem alınmadığı takdirde Türkiye’de tarım ve hayvancılık tamamen bitecek, gıda enflasyonu daha da artacak, köylerde kimse kalmayacak, tarımsal istihdam azalacak, işsizlik artarak devam edecek, ekonomik kriz daha da derinleşecektir” dedi.

Meclis'te Kayseri konuşması!

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’nin ekonomik durumu ile Kayserili çiftçilerin, besicilerin ve esnafların sorunlarının araştırılması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına araştırma önergesi verdi. Ataş, önergesinde bugün gelinen noktada Kayserili sanayicimiz üretemez, çiftçimiz ekemez, esnafımız ise siftah yapamaz duruma gelmiştir. İş yerlerimiz sürekli işçi çıkarmakta, esnafımız kepenk kapatmakta, çiftçimiz ise kredi ve icranın pençesindedir. Enflasyon altında ezilen, alım gücü iyice düşen, bir türlü hak ettiğini alamayan Kayserili, iş bulma ve ucuzluk kuyruklarında, akşam pazarlarında hayatta kalma mücadelesi vermektedir” ifadelerini kullandı. Ancak Ataş ve beraberindeki 20 Milletvekilinin verdiği Kayseri önergesi, AK Parti ve MHP Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti Meclis Grubundan Kayseri açıklaması: AK Parti ve MHP reddetti!

"Kayseri ilimizin ekonomik durumu ile Kayserili çiftçilerimizin, besici ve esnaflarımızın sorunlarının araştırılması amacıyla Meclis Başkanlığına sunduğu önerge AK Parti ve MHP'nin oyları ile reddedilmiştir"

Talaslı çiftçilere uygulamalı eğitimi

Talas Belediyesi'nin çiftçilere yönelik başlattığı ve kış mevsimi boyunca sürdürdüğü tarımsal eğitim programı, baharla beraber uygulamalı olarak devam ediyor.

Melikgazi ücretsiz tohum dağıttı!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği içinde çiftçilere 18 ton aspir tohumunu dağıttıklarını söyledi.

Tohum Melikgazi'den üretim çiftçiden

Yerel tohumların geleceğe taşımak için çiftçilere destek olan Melikgazi Belediyesi, Gesi Mahallesi'nde 10 ton aspir tohumu vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Meclis’te “Kayserili çiftçi” tartışması: Kaçak kullananlar var…

AK Parti Milletvekili Taner Yıldız: Kaçak kullananlar var

'Sizde hiç vicdan yok mu? Kuldan utanmıyorsunuz, Allah korkusu da mı yok?'

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kayseri’de tarımsal sulamada yaşanan sorunların araştırılması için verdiği önerge Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerine konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bahçelik Sulama Birliği’nin 34 köy muhtarına gönderdiği yazı ‘Irmak yatağından su kullanma yasaklanmıştır.’ diyor. Yani çiftçiye ‘Yağmurlu havada size su yok.’ diyor. Ya, sizde hiç vicdan yok mu? Hadi kulundan utanmıyorsunuz, Allah korkusu da mı yok? Ya, birkaç kişi dolarına dolar katacak diye binlerce çiftçiyi nasıl açlığa mahkûm edersiniz? Yani siz çiftçinin değil, holdinglerin iktidarısınız.”

‘Çiftçiliği bıraktım! İnşaatlarda çalışmaya geldim! Ramazan geldi ne yapacağız?’

İYİ Partili Kazım Yücel, vatandaşa kulak verdi... Vatandaş ekonomiden yana dert yandı. İşte vatandaşın geçim derdi feryadı...

Çiftçiye 15 milyon TL'lik tohum desteği

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'Kayseri Kendi Yağında Kavruluyor' Projesi çerçevesinde üreticiye 12 milyon TL maliyetli bin ton yem bitkisi tohumu, 3 milyon TL maliyetli de 193 ton aspir tohumu olmak üzere 15 milyon TL'lik tohum dağıtım törenine katıldı. Büyükkılıç, Kayseri'mizi tarım ve hayvancılığında bir merkezi olma yönünde hak ettiği şekilde gündeme ve geleceğe taşıyacağız dedi.

Talas'ın çiftçileri Tarım Fuarında

Talaslı kırsal mahalle muhtarları ve çiftçiler, Talas Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla Kayseri Tarım Fuarını gezdi. Burada tarım teknolojilerinde yaşanan son gelişmeleri yakından inceleme fırsatı bulan çiftçiler, Talas Belediyesinin kendilerine birçok konuda büyük destek sağladığına vurgu yaptı.

Ersoy: Çiftçilerin sorunlarını Bakan’a ilettim!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'yi ziyaret etti.

İcra gelen çiftçi isyan etti... Akşener, sert tepki gösterdi: Haram olsun, zıkkım olsun…

"Ben AK Parti üyesiydim. 2021’in 8’inci ayında ayrıldım. Yıldım başıma gelenlerden. Köylüyüz”

Kılıçdaroğlu talimat vermişti! Kayseri için harekete geçildi…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'deki çiftçilerin sorunlarıa partisinin grup toplantısında dikkat çekmiş vE Milletvekili Arık'a talimat vermişti. Konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Büyükkılıç'a 'teşekkür' plaketi!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza Ziraat Odası Başkanı Sami Nalbant'ı makamında kabul etti. Nalbant, Başkan Büyükkılıç'a Tomarza çiftçisine verdiği desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Talas Belediyesi'nden çiftçiye destek

Talas Belediyesi'nin tarım ve hayvancılığa sağladığı destek artarak devam ediyor. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu kapsamda hazırlanan 32 ton baklagil tohumunu çiftçilere ulaştırmak üzere muhtarlara teslim etti.

Tomarza çiftçileri adına 'teşekkür plaketi' verildi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza Ziraat Odası Başkanı Sami Nalbant'ı makamında kabul etti. Nalbant, Başkan Büyükkılıç'a Tomarza çiftçisine verdiği desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Kılıçdaroğlu'dan dikkat çeken Kayseri açıklaması! Vekilden ne yapmasını istedi?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de icralık olan ve HESL'ler nedeniyle su yasağı getirildiği ifade edilen çiftçilerin sorunlarına dikkat çekti.