Chp Haberleri

Chp Haberleri

İki Bakan’a Kayseri’deki tarihi binalar soruldu: Korunamıyor, yıkılıyor…

Kayseri’de ilgisizlik nedeniyle yıkılan tarihi Köy Enstitülerinin binaları Meclis gündemine taşındı.

CHP'nin acı günü

Kılınç, Erkilet Kemer Köyünde toprağa verilecek. 

CHP’den 19 Mayıs yürüyüşü!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer: Gençlerin ülkesini terk etme hayali kurmadığı bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz.

CHP Milletvekili Arık: Yetti gayrı

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yol ve kanalizasyon sorunu yaşayan Yahyalı Ulupınar Mahallesi sakinlerinin şikayetlerini gündeme taşıyarak, şu ifadeleri kullandı: Bu kötü tablonun sorumlusu yıllardır Yahyalı'dan oy alan iktidar ama artık yeter. Yıllardır aynı yüzler, aynı sözler tarafından aldatılan Kayserililer de Yahyalılılar da ‘Yetti gayrı.’ diyor ve yapılacak ilk seçimde gereken cevabı sandıkta vermeye hazırlanıyor.”

Arık: Üç değil, otuz yıl da geçse bunlar sorunlarınızı çözemez!

Talepleri karşılanmadığı için traktörler ve kamyonlarla yolu kesen Akin Mahallesi sakinlerinin tepkileri TBMM gündemine taşındı. Konuyu TBMM’ye taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Sayın Muhtarım, kıymetli Akinli hemşehrilerim; üç değil, otuz yıl da geçse bunlar sorunlarınızı çözemez; sabredin, en fazla bir yıl sonra sorunlarınızı biz çözeceğiz” diye konuştu.

‘Saray rejimi, iktidarını kaybedeceği korkusuyla despotik baskılarını artırıyor’

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Ülkemiz, hukuk ve adaletin katledildiği karanlık, despotik bir dönemden geçiyor” dedi.

‘İhaleyi alacak firma önceden belliydi!’ iddiasına Bakan’dan yanıt!

Bakan, hızlı tren ihalesi konusunda ortaya atılan bazı iddialara yanıt verdi.

Kayseri’de 'işsizlik' rekoru! 4 ayda sigortalı kişi sayısı 10 bin 296 kişi azaldı!

Kayseri'de düşündüren tablo. Kayseri’de işsizlik ödeneği başvurusu ?,7, işsizlik ödeneği alan kişi sayısı ise 7,4 oranında arttı. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer açıkladı...

“Yabancıya Ensar vatandaşa kanser oldunuz”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de vatandaşların yaşadığı sorunu Meclis gündemine taşıdı...

CHP il Başkanı Ümit Özer'in acı günü

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'in, kayınvalidesi hayatını kaybetti.

Özer’den, Milletvekili Nergis’e ‘Kış uykusu’ tepkisi: Siz o uykudan hala uyanamadınız!

Özer’den, Milletvekili Nergis’e ‘Kış uykusu’ tepkisi: Mışıl mışıl uyuyanların değil, memleket için tıkır tıkır çalışanların vakti geldi!

‘Suriyeli’ye dayalı döşeli ev ben tapulu evimde oturamıyorum’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP Develi İlçe Başkanı Yusuf Bulut ile Develi’’nin heyelan riski nedeniyle evlerinden çıkartılan Küçükkünye mahallesi sakinlerinin şikayetlerini dinledi.

Kadınlar böyle dert yandı: Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar!

Develi Küçük Künye Mahallesinde kadınlar CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'e sıkıntılarını anlattı.

CHP İl Başkanı Ümit Özer: Artık mızrak çuvala sığmıyor!

CHP İl Başkanı Ümit Özer: Türkiye bu acı tabloyu yaşarken, zamlar ardı sıra gelirken, alım gücü düşerken, yoksulluk her geçen gün artarken, vatandaş Kayseri’nin merkezinde ucuz ekmek kuyruklarında sıranın kendilerine gelmesini beklerken, saraylarda yaşayan ve her akşam manda yoğurdu, kestane balı, Medine hurması tüketen beyefendi, önce “Sabır” istedi, ardından vatandaşın sabrının tükendiğini, sabır taşının çatladığını anlayınca şimdi de milletin yüzüne baka baka her zaman yaptığını yapıp, sorumluluktan kaçtı ve 'Şükürsüzlük var, elimizdekilere şükredeceğiz' dedi.

Elitaş: CHP içerisinde büyük bir mücadele var

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisinde büyük bir mücadelenin olduğunu söyleyerek, 'Kılıçdaroğlu'na elektriği olan bir evi elektriği kesilmiş bir ev gibi göstermişler' dedi.

O işçiler Meclis gündeminde: Üç aydır maaş alamıyorlar

Kayseri'de taşeron firma işçilerinin, mağduriyetleri Meclis gündemine taşındı.

Arık'tan, elektrik tepkisi: Gönül belediyeciliği Kayseri'yi karanlıkta bıraktı!

Arık, Gönül belediyeciliği yapanlar huzur hakkı peşinde koşarken maalesef Kayseri karanlıkta kaldı.

'AK Partili Kayseri belediyesi elektrik kesmede şampiyon oldu!'

Bakanın cevap verdiği soru önergesinin ardından dikkat çeken açıklamalar...'AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait elektrik şirketinin, Türkiye’de abonelerin en çok elektriğini kesen dağıtım şirketi olduğu ortaya çıktı.'

Özer: Vatandaş geçim sıkıntısından kan ağlıyor, onlar ballı, eğlenceli iftar şovu yapıyor!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri’de zamlar nedeniyle ekonomik sıkıntıya girdiklerini ifade eden ve bu nedenle de elektrik faturalarını ödeyemedikleri için, elektrikleri kesilen vatandaşları ziyaret etti.

Okulda 'Gürültü' isyanı...

Milletvekili Arık, “Melikgazi Mehmet Akif Ersoy Teknik Anadolu Lisesinde çocuklarımıza çekiç ve matkap sesleri altında ders yaptıran zihniyet, 3 milletvekilinin Pazarören Anadolu Lisesi’ni ziyaretini gürültü olur gerekçesiyle kapıları kilitleyip, askerleri kapıya dikiyor" dedi.

'Tarihi binaların içler acısı hali yüreğimizi sızlatıyor...'

CHP Kayseri Milletveki Çetin Arık, Muğla Milletvekili Suat Özcan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, il Başkanı Ümit Özer ve partililerle ile birlikte Kayseri'de Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerle bir araya geldi.

Özer: Tek adam anlayışının değil, milletimizin egemenliği daim olsun.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer: Tek adam anlayışının değil, milletimizin egemenliği daim olsun.

Arık: Sendika Başkanı bunu söylüyorsa varın, asgari ücretlinin hâlini düşünün!

"Sendika Başkanı bunu söylüyorsa varın, asgari ücretlinin hâlini düşünün. Gidiyor gitmekte olan; geliyor gelmekte olan"

Meclis'te konuştu: Aylar geçti, ama hiçbir adım atılmadı!

Yapı kooperatiflerinde mağduriyet devam ediyor. Arık: Boş vaatlerle insanları oyalamayın.

Arık: 1,5 milyon nüfuslu Kayseri’de, Şehir Hastanesinde gastroenterolog yok!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, katıldığı bir televizyon programında Kayseri Şehir Hastanesi’nde gastroenterolog bulunmamasıyla ilgili konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in sözlerine tepki gösterdi. Arık, “Sayın Milletvekili eksikliği sağlık il müdüründe, başhekimde arama: Eksiklik, mimarı olarak övündüğün hastaneleri ticarethane, hastaları müşteri olarak gören sağlık sisteminin kendisinde… Eksiklik, hasta hekim ilişkisini hasım hekim ilişkisine dönüştüren iktidarınızda… Eksiklik, ‘Giderlerse gitsinler diyen zihniyetinizde… Eksiklik sizde…” diye konuştu.

Arık’tan, Meclis’te Baki Ersoy ve Hülya Nergis konuşması!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hem MHP Milletvekili Baki Ersoy hem de AK Parti Milletvekili Hülya Nergis ile ilgili olarak Meclis’te konuştu.

Kayseri’de işsizlik sigortasına rekor başvuru!

Resmi verilere göre Kayseri’de işsizlik sigortasına başvuranların sayısı yüzde 76.9 arttı. CHP İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti iktidarına tepki göstererek, “İşsizlik kanayan yara. Kayseri’de de artıyor. Yıllardır aynı yüzler, aynı sözler bu kötü tablonun sebebiler” dedi.

CHP’den, AK Parti’ye hızlı tren cevabı: Yalancı çobana döndünüz!

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Bal, Bakan'ın cevabını hatırlattı: 2022 yılının ilk günlerinde genel başkan yardımcınızın ‘kredi onayı çıktı’ diyor ama soru önergesine 3 Nisan’da yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanınız “kredi onayı bekliyoruz” diyor. Ortada bir yalan varsa ki var, bu yalan sizin yalanınız. Bu söylediğiniz onlarca yalanın sonuncusu… Yalancı çobana döndünüz haberiniz yok...

AK Parti’den, Milletvekili Arık’a, hızlı tren yanıtı: Kayserili hemşerilerimizin aklıyla alay mı ediyorsun?

AK Parti İl Başkanlığı, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın Hızlı Tren açıklamasına yanıt verdi.