Çetin Arık Haberleri

Çetin Arık Haberleri

Arık: Hayali Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak olan yapının başı ile hangi milli güvenlik konusunu ele aldınız?

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, SADAT'la ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu’na, Kayseri dosyası verdiler! O dosyada ne var?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, parti yöneticileri ve il, ilçe Kadın Kolları üyeleri Ankara çıkarması yaptı. Ankara’da önce parti grubunda CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını dinleyen CHP’liler ardından Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile bir araya geldi. Bu buluşmada CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da, il yönetimine eşlik etti.

Nurettin Canikli’den Kılıçdaroğlu’na Kayseri’de kayıp 20 milyon Avro cevabı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Grup Toplantısı’ndaki iddialarına ilişkin, “yalandır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'dan Kayseri açıklaması: Hem 20 milyon euro ortada yok hem de adam yok!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kayıp parayı sordu. Kılıçdaroğlu, "Bu para yok hem de adam yok ortada. 20 milyon euro yok ortada, ama Nurettin Canikli hiç konuşmuyor. Niye konuşmuyorsun? Bu adamı niye koruyorsun?” diye sordu

'Dün FETÖ’ydü bugün SADAT!'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın, SADAT ile ilgili sözleri AK Partili milletvekilleri kızdırdı.

Arık, Ertekin’in işaret ettiği o retweetini sildi

CHP Kayseri Milletekili Çetin Arık, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in basın toplantısında işaret ettiği FETÖ’nün yayın organında yayınlanan haberinin retweetini sildi.

Arık’tan, CEO Ertekin’e yanıt: TÜRGEV’e babanın parasını mı veriyorsun?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in düzenlediği basın toplantısında gündeme getirdiği açıklamalara yanıt verdi.

Büyükkılıç: Bol keseden atmak kolay

Milletvekilleri Dursun Ataş ve Çetin Arık'ın Kayserispor iddiaları hakkında açıklama yapan Memduh Büyükkılıç, eleştirmenin kolay olduğunu önemli olanın destek olmak olduğunu söyledi.

Gözbaşı, Dursun Ataş ve Çetin Arık'a cevap verdi: Anlamıyorum

“Vekillerimizin ne demek istediğini hiç anlamadım”

Baki Ertekin'den Berna Gözbaşı'na övgüler

Kayserispor'un yeni Teknik Direktörü Çağdaş Atan'ın imza törenine katılan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın Kayserispor ve sponsorları hakkındaki iddialarına ilişkin, Türkiye'de bir Ali Koç'tur, bir Berna Gözbaşı'dır. Bu kadını kırmaya, üzmeye, moralini bozmaya, motivasyonunu azalmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Köstek olmasınlar' dedi.

Suriyeli tartışması!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Kayseri Milletvekilleri arasındaki Suriyeli tartışması dikkat çekti...

‘AKP kadar etkili bir doğum kontrol yöntemi görmedim’

Doğurganlık hızının düşmesi ve sığınmacılar konusu üzerinden Türkiye’nin demografik yapısının değişmesine dikkat çeken CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP iktidarı döneminde insanların çocuk yapmaya korktuğunu belirterek, ‘Neslimizi kurutan da, bu ülkeye ihanet eden de işte bu iktidarın ta kendisi. Bakın, ben yirmi beş yıllık kadın doğum uzmanıyım, ben bu işin uzmanıyım, ben AKP kadar etkili bir doğum kontrol yöntemi görmedim, gerçekten görmedim’ diye konuştu.

CHP Milletvekili Arık: 20 milyon Euro kayıp!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TMSF şirketlerin Adalet ve Kalkınma Partisi’nin arka bahçesi gibi kullanıldığını belirterek, Erciyes Anadolu Holding’in CEO’sunun 20 milyon Euro ile kayıplara karıştığını belirtti.

Vali’den duygulandıran video!

Kayseri Valiliği öncülüğünde yarın Diyabet Tip 1 hastası çocuklara iğnesiz şeker ölçüm cihazı dağıtılacak.

CHP'li Arık, AK Partili Tamer'i özür dilemeye davet etti...

Kayseri’deki yapı kooperatif mağdurları ve CHP Milletvekili Çetin Arık’ın gündeme getirdiği yapı kooperatiflerinde yaşanan sorunların çözümü için hazırlanan kanun teklifi TBMM’de kabul edildi.

Ekonomiden yana dert yanan AK Partili Meclis Üyesinden, CHP’lilere: Biz suçumuzu biliyoruz, bu sorunu çözün

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın Hakkari ziyaretleri sırasında Hakkari AKP’li meclis üyesi olduğu ifade edilen Lezgin Salaç, ekonomik zorluklardan şikayet ederek, “Biz suçumuzu biliyoruz. Bu işin üstüne düşün, çözün bu sorunu” diyerek dert yandı. CHP Milletvekilleri çözümün sandık olduğunu belirterek, Türkiye’nin bir an önce seçime gitmesi gerektiğini söyledi.

CHP’den gövde gösterisi! 700 kişi partiye katıldı…

Kayseri'de son 5 ayda CHP'ye katılan 700 yeni üye için Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi'nde üye katılım töreni düzenlendi.

CHP Milletvekili Arık: Kayseri’de bir yılda 7 bin 220 Türk vatandaşı, 3 bin 199’da Suriyeli doğum yapmış!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in “Türkiye tabii ki bu mültecilerin hem bizzat cazibe merkezi hem de bir uğrak yeri” ifadelerine sert tepki gösterdi. Partisindeki basın toplantısında Kayseri’deki doğum verilerini paylaşan Arık, “Bu vatan savaşarak kuruldu. Her metrekaresinde şehit kanı var” dedi. Arık, Türkiye ve Kayseri ile ilgili dikkat çeken doğum verilerini de paylaştı.

CHP Kayseri’de üye katılım töreni yapacak!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katılımıyla Cumartesi günü “Üye Katılım Töreni” yapacaklarını ve partiye yeni katılan üyelere parti rozetlerini takacaklarını söyledi.

Yasa değişikliği kooperatif mağdurlarına umut olacak mı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve kooperatif mağdurlarının yoğun çabası sonuç verdi. Kooperatifler Kanununda değişiklik içeren düzenlemenin yer aldığı torba yasa Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda ele alınırken, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Arık, kendilerinin konuyu gündeme getirmesinden dolayı teklifte sadece Kayseri ifadesinin yer aldığını belirterek, “Bu, Türkiye’nin sorunu aslında, bu bir memleket meselesi yani sadece Kayseri’de olan bir sorun değil, Türkiye ’de olan bir sorun” diye konuştu.

'Bu hadsiz, bu ahlaksız, bu militan mı sandık güvenliğimizi sağlayacak'

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, görevdeki bir polis memurunun paylaşımlarını TBMM gündemine taşıdı

CHP Milletvekili Arık: Yetti gayrı

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yol ve kanalizasyon sorunu yaşayan Yahyalı Ulupınar Mahallesi sakinlerinin şikayetlerini gündeme taşıyarak, şu ifadeleri kullandı: Bu kötü tablonun sorumlusu yıllardır Yahyalı'dan oy alan iktidar ama artık yeter. Yıllardır aynı yüzler, aynı sözler tarafından aldatılan Kayserililer de Yahyalılılar da ‘Yetti gayrı.’ diyor ve yapılacak ilk seçimde gereken cevabı sandıkta vermeye hazırlanıyor.”

Arık: Üç değil, otuz yıl da geçse bunlar sorunlarınızı çözemez!

Talepleri karşılanmadığı için traktörler ve kamyonlarla yolu kesen Akin Mahallesi sakinlerinin tepkileri TBMM gündemine taşındı. Konuyu TBMM’ye taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Sayın Muhtarım, kıymetli Akinli hemşehrilerim; üç değil, otuz yıl da geçse bunlar sorunlarınızı çözemez; sabredin, en fazla bir yıl sonra sorunlarınızı biz çözeceğiz” diye konuştu.

“Yabancıya Ensar vatandaşa kanser oldunuz”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de vatandaşların yaşadığı sorunu Meclis gündemine taşıdı...

‘Suriyeli’ye dayalı döşeli ev ben tapulu evimde oturamıyorum’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP Develi İlçe Başkanı Yusuf Bulut ile Develi’’nin heyelan riski nedeniyle evlerinden çıkartılan Küçükkünye mahallesi sakinlerinin şikayetlerini dinledi.

O işçiler Meclis gündeminde: Üç aydır maaş alamıyorlar

Kayseri'de taşeron firma işçilerinin, mağduriyetleri Meclis gündemine taşındı.

Arık'tan, elektrik tepkisi: Gönül belediyeciliği Kayseri'yi karanlıkta bıraktı!

Arık, Gönül belediyeciliği yapanlar huzur hakkı peşinde koşarken maalesef Kayseri karanlıkta kaldı.

Okulda 'Gürültü' isyanı...

Milletvekili Arık, “Melikgazi Mehmet Akif Ersoy Teknik Anadolu Lisesinde çocuklarımıza çekiç ve matkap sesleri altında ders yaptıran zihniyet, 3 milletvekilinin Pazarören Anadolu Lisesi’ni ziyaretini gürültü olur gerekçesiyle kapıları kilitleyip, askerleri kapıya dikiyor" dedi.

'Tarihi binaların içler acısı hali yüreğimizi sızlatıyor...'

CHP Kayseri Milletveki Çetin Arık, Muğla Milletvekili Suat Özcan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, il Başkanı Ümit Özer ve partililerle ile birlikte Kayseri'de Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerle bir araya geldi.

Arık: Sendika Başkanı bunu söylüyorsa varın, asgari ücretlinin hâlini düşünün!

"Sendika Başkanı bunu söylüyorsa varın, asgari ücretlinin hâlini düşünün. Gidiyor gitmekte olan; geliyor gelmekte olan"