Çetin Arık, Haberleri

Çetin Arık, Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri’ye geleceğini söyledi.

Arık: Özhaseki, önce Kayseri ile helalleşsin!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakkını helal etmediğini belirten AKP Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye yanıt verdi. Özhaseki’nin FETÖ Kumpaslarına ‘Allah’a iman eder gibi’ inanıp, FETÖ yalanlarına sığınıp insanlara iftira attığını belirten Arık, “Özhaseki öncelikle evini elinden alıp FETÖ’ye peşkeş çektiği insanlarımız ile Kayseri ile helalleşsin… ” diye konuştu.

CHP’li Arık’tan Bakan'a hızlı tren tepkisi: Tam 17 yıldır kandırıyorsunuz

"17 yıldır Kayseri hızlı tren masalıyla kandırılıyor"

Arık’tan, AK Parti Milletvekili Nergis’e “Pazarda fiyatlar makul” tepkisi!

Cumhuriyet Halk Partisi /CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sosyal medyadan “Ankara Demetevler’de pazarında sebze meyve fiyatlarını bir arkadaşım gönderdi. Fiyatlar makul” şeklinde paylaşım yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’e tepki gösterdi. AK Parti Milletvekillerinin halkın içine çıkamadığı için sosyal medyadan sokağın nabzını tutmaya çalıştığını ifade eden Arık, “Sayın Nergis bırakın Ankara Demetevler pazarını da seçildiğiniz Kayseri’ye gelin. İldem pazarına gelin, Ziya Gökalp pazarına gelin, gelin de makul fiyatı vatandaşa anlatın.”

“Sadece siz sesimizi duydunuz”

Erciyes Üniversitesi bünyesinde 4/D statüsünde çalışanlar, TBMM’de mağduriyetlerini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a teşekkür etti. Milletvekili Arık’ı çiçekler ve alkışlarla karşılayan çalışanlar, “İşçilerin haklarını korumak bütün milletvekillerinin görevi ama sadece siz sesimizi duyurdunuz” diyerek, teşekkür etti. İşçilerin bu hareketi karşısında, “Ben sadece görevimi yapıyorum” diyen Arık’a bir çalışan, “Biz de sana görevimizi yapacağız” sözleriyle karşılık verdi.

Arık: Ne dolanacak ne bozulacak bağ bırakmadınız!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri türküleriyle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın uygulamalarını eleştirdi. İktidarın yanlış tarım politikaları nedeniyle Kayseri’nin türkülere konu olmuş Gesi ve Erkilet bağlarının kuruduğunu ifade eden Arık, “Belediye suyun saatini 80 lira ya sattığı için Gesili hemşehrilerim bağlarını sulayamıyor” diye konuştu.

Arık: Kentlerimizi betona boğanlar sizin de Dünya Şehircilik Gününüz kutlu olsun!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Dünya Şehircilik Günü mesajında dikkat çeken bir gönderme yaptı.

Arık: Bu işçilerin günahı ne?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kamu çerçeve protokolüne dahil edilmeyen çalışanların mağduriyetini Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e sordu. Arık’ın “Bu kardeşlerimizin günahı ne? Niçin dâhil edilmedi, niçin aynı işi yapan insanlar arasında hem sosyal haklar hem de ücret bakımından ayrımcılık yapıyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Bakan Bilgin, toplu sözleşmenin kamu çerçeve protokolü içinde yer aldığını belirterek, “Rektörler buna uymak zorundadırlar, haklarında gerekli her türlü yasal işlemi yaparız” diye konuştu.

Arık: Küçük bir çocuğun ayda 150 kez parmağı deliniyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Diyabetli çocukların yaşadığı kan ölçüm sorununu Meclis gündemine taşıdı. “Kan şekerini ölçmek için de 2 yol var ya çocuğun parmağının delinerek kan alınması ya da sürekli glikoz ölçüm cihazıyla parmak delinmeden, otomatik olarak kan şekeri ölçülmesi. Bu zalim iktidar çocuğun parmağının delinerek kan şekeri ölçülmesini tercih ediyor” diyen Arık, “Küçük bir çocuğun günde 6, 7 kez, ayda 150 kez parmağı iğneyle deliniyor. Sevgili çocuklar, sizin parmağınızdan akan bir damla kanın hesabını sormaya az kaldı” dedi.

Milletvekili Arık: 14 Milyon yurttaşımız görünmüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Türkiye’de 14 milyon engelli vatandaşın bulunduğunu belirterek, “Eğitim herkes için Anayasal bir haktır. Özel gereksinimli çocuklarımız için ise eğitim haktan da öte ilaçtır, tedavidir, çaredir… Bugün ülkemizde eğitim çağında 3 milyon özel gereksinimli çocuğumuz var. Bunların ise ancak yüzde 2’si eğitime ulaşabiliyor” diye konuştu. Toplantıya katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Anayasa engellilerinin korunmasını emrediyor. Sorun bu anayasanın emrettiği kuralların, devleti yönetenler tarafından yerine getirilmemiş olmasıdır. Bunun için sizlerin güç birliği yapması lazım” diye konuştu.

CHP Milletvekili Arık: Önlem almak için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) doktor milletvekili Çetin Arık, Asistan Doktor Rümeysa Berin Şen’in ölümünün ardından, 36 nöbet uygulamasına isyan etti. Daha önce konuyu defalarca dile getirdiğini ifade eden Arık, tüm uyarılara rağmen insanlık dışı uygulamanın devam ettiğini belirterek, “Tedbir almak için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor” sözleriyle tepki gösterdi.

Arık: Doktor bulamayacaksınız...

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) doktor milletvekili Çetin Arık, son dönemde artan doktor istifalarına dikkat çekerek, “Bu vurdumduymazlığınız devam ederse, doktorların ekonomik özlük hakları ve çalışma koşulları düzeltilmezse emin olun ki yakında hastalandığınızda sizi tedavi edebilecek doktor bulamayacaksınız” sözleriyle iktidarı uyardı.

CHP Milletvekili Arık’tan iktidara tepki: Peynirin kilosu kaç lira, biliyor musunuz?

Meclis’te konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, iktidara yüklendi. Arık, “Allah aşkına doğru söyleyin, pazarda peynirin kilosunun kaç lira olduğunu biliyor musunuz? Kaç senedir kira ödemiyorsunuz? Bunların hiçbiri devleti yönetenlerin sorunu değil çünkü bu faturaların hepsini millet ödüyor ama artık millet sizin faturalarınızı ödemekten bıktı, ödemek istemiyor. Şimdi, sizlerden hesap sormak için erken seçim değil derhâl seçim istiyor” diye konuştu.

“Üniversite çalışanları mağdur edildi!”

"Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) 1300 çalışan mağdur edildi" iddiası...

Arık’tan, Tamer’e sert yanıt: O fotoğraf çektirdiği FETÖ’yü alkışlasın!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kendisini hedef alan AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’e yanıt verdi.

Tamer’den, Arık’ı kızdıracak sözler: O hak etmiyor!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuşma yapan Kayseri Milletvekillerini zaman zaman alkışladığını belirterek, “Ben Baki Ersoy’u alkışlarım, İsmail Özdemir’i alkışlarım, Dursun Ataş’ı alkışlarım, ama oy alacak diye Kayseri’yi kötüleyenleri alkışlamam” dedi. Bu sözlerle CHP Milletvekili Çetin Arık’ı hedef alan Tamer, “Onu da alkışladığım olmuştur, ama o hak etmiyor. Kayseri’yi kötüleyerek bir yere gelemeyiz” dedi.

CHP Milletvekili Arık’ın, mücadelesi sonuç verdi! O test 81 ilde yapılacak…

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın gündeme getirdiği evlilik öncesi SMA tarama testi yapılması hayata geçiyor. Yaklaşık bir yıl önce konuyla ilgili kanun teklifi veren CHP Kayseri Milletvekili Arık, Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu kararı sevindirici bulduğunu belirterek, yapılacak testlerle SMA hastalığının önüne geçileceğini belirtti.

Kayseri Milletvekilleri fena kapıştı

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın MHP’yi “koltuk için ülkeyi ateşe attınız” ifadeleriyle suçlamasının ardından MHP Kayseri Milletvekilleri İsmail Özdemir ve Baki Ersoy Çetin Arık’ı topa tuttu.

Tomarza’da esnaf Milletvekili Arık’a böyle dert yandı: Biz bittik ağabey, Allah için gelin!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Ümit Özer ve beraberindeki il yöneticileri Tomarza’da esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlar fiyat artışlarından şikayet ederken, bir çiftçi Milletvekili Arık’a, “Tohum alamıyoruz, hayvanlarımıza destek alamıyoruz. Hiçbir şey alamıyoruz. Biz bittik ağabey, yemin yanına varılmıyor. Allah için gelin Allah için yapın” diye dert yandı. Çiftçiyi dinleyen Arık, “Değiştireceğiz inşallah, milletin parasını millet için harcayacağız” diye konuştu.

Özer: AKP'nin oluşturduğu bu yoksulluk, bu adaletsizlik, bu umutsuzluk iklimi kader değil!

Kayseri'de, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törende partililer, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu ve ardından saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu.

Arık: Temcit pilavı gibi hızlı tren müjdesi verip, Kayserililerin aklı ile alay ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri ekonomisine yön veren isimlerin katılımı ile gerçekleşen CHP Ekonomi Masası toplantısını değerlendirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının 3 Bakanla çıkarma yapmasına rağmen son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Arık, “Kayseri kişi başı kamu yatırımlarında 81 il içinde ancak 77’inci olmuş AKP’li bakanlar siyasi şov peşinde koşuyor. Söyleyecek sözleri kalmayanlar temcit pilavı gibi hızlı tren müjdesi verip, Kayserililerin aklı ile alay ediyor. Hızlı tren çoktan müjde olmaktan çıktı yılan hikayesi oldu” diye konuştu.

Arık: Eren Bülbül ve Şahin Akdemir’e devlet şeref madalyası verilsin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kahramanlar için kanun teklifi verdi. Arık TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifi ile güvenlik güçlerine yardımcı olurken teröristlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül ile Muğla Marmaris’te orman yangınına gönüllü olarak müdahale ederken hayatını kaybeden Şahin Akdemir’e Devlet Şeref madalyası verilmesini önerdi.

Arık: Vatandaşın mutfağında yangın var...

Sarıoğlan ilçesinde pazar yerini gezen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a fiyatlardan şikayet eden kadınlar, aşure yapmak için ürünleri ancak yarım kilo alabildiklerini ifade etti. CHP Milletvekili Çetin Arık, mutfakta yangın olduğunu belirterek, “Türkiye’nin gerçek gündemi bu… İnsanlar artık kilo ile ürün alamıyor” diye konuştu. Geçim zorluğu yaşadıklarını belirten üç çocuk annesi bir kadın ise “İnşallah hükümet değişir, siz başa gelirsiniz de bizler de rahatlarız” diye konuştu.

Akkışlalı Başkan’dan şok iddia: Belediye başkanı ‘Devleti çiftçiye sordurmayalım’ diyor!

Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı CHP’ye dert yandı: Belediye Başkanı ‘devleti çiftçiye sordurmayalım’ diyor.

Milletvekili Arık: Halk sağlığı tehlikede!

CHP Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Ümit Özer ve partililer, Akkışla’da vatandaşların sorunlarını dinledi ve Gömürgen'de yaşanan sıkıntıyı gündeme taşıdı.

Esnaf: Bu gidişata dur diyen olur!

Siftahsız dükkan kapatan esnaf Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Çetin Arık ve il yönetimine, iktidarı şikayet etti.

Kayseri’de Orman İşçisi alımı yapıldı!

Türkiye çıkan orman yangıları ile mücadele ederken Kayseri Orman Bölge Müdürlüğünde 78 işçi alımı yapıldı. CHP Milletvekili Çetin Arık, çıkan yangınlara işaret ederek, yangınlardan sonra yapılan alımlara tepki göstermişti ve neden daha önce önlem alınmadığını dile getirmişti. Arık, "Ülke yandıktan sonra orman işçisi alımı yapmışlar" ifadelerini kullanmıştı.

Vatandaş CHP Milletvekili Arık’a böyle dert yandı: Yandık oğlum yandık!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İncesu’da vatandaşlar ve esnaflarla buluştu. Vatandaşlar CHP Milletvekili Arık’a dert yanarken, bundan önce Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verdiğini belirten bir vatandaşın, “İnşallah tek umudumuz, bu sefer Kılıçdaroğlu, biz yandık. Yandık oğlum, yandık, yandık” sözleri dikkat çekti. Arık’ın daha önce kime oy verdiğini sorması üzerine yanındaki bir başka kişi, “Hepimiz AK Parti’ye verdik yani neticede meyvesini aldık” diyerek iktidardan şikayet etti. Ziyaretler sırasında AK Partili İncesu Belediye Meclisi Üyesi Fatih Çelebi’nin de ekonomiden şikayet etmesi dikkat çekti.

“Biz oy verdik, ama onlar bize geri vermiyor”

Cumhuriyet Halk Partililerin ziyaret ettiği Yahyalı’nın Büyükçakır Mahallesi sakinleri, verdikleri oyun karşılığını alamadıklarını belirterek belediyeye ve iktidara tepki gösterdi. Bir genç, “O insanlar seçim günü konuşuyor, ondan sonra buraya gelmiyor. Halkıyla düşman bir yönetimle yaşıyoruz” diye konuştu.

Arık’tan, Özhaseki’ye Suriyeli tepkisi: Kendi şehrimizde yabancı olduk haberin yok!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Suriyeliler giderse sanayi batar” diyen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi. AKP’nin 19 yılda Türkiye’yi mültecilere muhtaç hale getirdiğini ifade eden Arık, “Kendi ülkemizde yabancı olmuşuz senin haberin yok Sayın Özhaseki” diye konuştu.