Çete Haberleri

Çete Haberleri

"Çete suçlaması ile ilgili İçişleri Bakanımızı arayacağım!"

Kayseri’de tartışmaları beraberinde getiren kooperatifler meselesi ile ilgili dikkat çeken bir gelişmeler yaşanıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, konuyla ilgili olarak bir yas açalışmasının başlatıldığını belirterek, “Birilerinin de istismarı son bulacak” dedi. Özhaseki ayrıca, “Yeni borç çıkarmak hiçte adil bir durum değildir. İyi niyetlide değil. Bunun için gerekirse savcılığa da başvuracağız. Çete suçlaması ile ilgili de bu konuda İç İşleri Bakanımızı arayacağım” ifadelerini kullandı.

Özhaseki’den, “Kayseri’de 5’li çete var” diyen Arık’a yanıt: Kimmiş bunlar?

Özhaseki: Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet etsin, bağımsız mahkemeler çalışıyor onların dediği gibi değil. Eskisi gibi hukuk yok şimdi. Eskideki gibi baskı yapılan hakimler savcılar yok şimdi, bağımsız adamlar var.

Arık’tan, dikkat çeken çıkış: Kayseri’de de 5’li çete var…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, partisinin 2021 yılı değerlendirme toplantısında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de de 5’li çetenin olduğunu ve rant paylaştıklarını savunan Arık, "Bu 5’li çete, kamu kaynaklarını kendi yandaşları ve yakınlarına aktarıyor" dedi.

Uyardı: Doların yükselişi reçeteli ilaçları vuracak!

Sağlık ekonomisi uzmanı Prof. Dr. Onur Başer, “Türkiye’de reçeteli ilaçların yüzde 52’si yurt dışından geliyor. Yerli ilaçların da etken maddeleri ithal. Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı kur ile piyasa kuru arasındaki fark yüzde 200’ü geçti. Çok zor bir dönem olmasını bekliyorum” dedi.

Tefecilik çetesini çökertildi

Kayseri merkezli 2 ilde düzenlenen operasyonda tefecilik yaptığı iddia edilen 6 kişi adliyeye sevk edildi.

Milletvekili Ataş: Avrupa’da en fazla zam yapan ülke Türkiye!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. Son iki yılda Avrupa’da elektrik ve doğal gaza en fazla zam yapan ülke olduk” dedi. Üreticilerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken Ataş, “AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir. AKP, lüks araçlar, uçaklar satın almayı bırakıp ihracatçılara destek olmalıdır. AKP, ülkenin kaynaklarını 5’li çeteye aktarmayı bırakıp bu ülkenin insanına harcamalıdır” ifadelerini kullandı.

Şüpheli araçta uyuşturucu ticaretinin hesap çetelesi çıktı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin çalışmaları sonucunda, aranan bir otomobil içerisindeki incelemelerde uyuşturucu madde ticaretinin not alındığı çetele çıktı.

“Bu güzel ülkeyi mafyaya, çetelere, yağmacılara ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, ilkesiyle kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet’te yine bir araya geldik. Amacımız bu yıl 98’inci yılını kutladığımız Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmaktır. Bu uğurda her birimiz mücadele ediyor ve ülkemizin geleceği için bu mücadelemizden de asla geri durmuyoruz” dedi. Özer, ayrıca iktidara da tepki göstererek, “Meydanı AKP’nin adaletsizliğine terk etmeyeceğiz. AKP’nin umutsuzluk iklimine halkı teslim etmeyeceğiz. Bu güzel ülkemizi mafyaya, çetelere, yağmacılara ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ataş: AKP tasarruf edecekse 1150 odalı saraydan başlasın!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidarın süslü tasarruf cümleleriyle vatandaşı aldattığını ve göstermelik iş yaptığını belirterek, dikkat çeken açıklamalar yaptı. “AKP iktidarı gerçekten tasarruf etmek istiyorsa yol bellidir” diyen Ataş, “İşe sefa sürdüğü 1.150 odalı sarayı boşaltmakla başlayabilir. AKP gerçekten tasarruf etmek istiyorsa 13 uçaklı filosunu satabilir. AKP iktidarı tasarruf etmek istiyorsa koruma ordusuyla gezmekten vazgeçebilir. AKP iktidarı tasarruf etmek istiyorsa kamunun kaynaklarını beşli çeteye aktarmayı, danışmanlarına üçer beşer maaş vermeyi bırakabilir. AKP iktidarı gerçekten tasarruf etmek istiyorsa yazlık ve kışlık saraylarını kamu yararına terk edebilir. Ancak, AKP bunları yapmak yerine göstermelik işler yapıyor” ifadeleriyle dikkat çekti. Milletvekili Ataş, "AKP bunları yapmak yerine bu kanun teklifinde de kamusal kaynak israfını süslü cümleler içerisinde kullanmayı tercih etmiş; esnaf, sanatkâr ve çiftçimiz kan ağlarken onlara doğrudan destek vermek yerine yine göstermelik iş yapmıştır” dedi.

Kayseri'de uyuşturucu operasyonu

Kayseri'de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alınırken, yeşil reçeteye tabi uyuşturucu hap ele geçirildi.

Hırsızlık çetesi Kayseri'de yakalandı!

Misafirmiş gibi geldikleri binalarda kimsenin bulunmadığı dairelere giren hırsızlar polisin takibi sonucu yakalandı

İYİ Partili Türk'ten, Suriyeli tepkisi: Kayseri'nin göbeğinde çeteleşiyorlar!

İYİ Parti Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Osman Türk, Suriyelilerle ilgili yaşanan tartışmaları değerlendirdi ve "Kayseri'nin göbeğinde Suriyeliler çeteleşiyor" ifadeleriyle dikkat çekti.

CHP İl Başkanı Özer: Çetelerle iş birliği içerisindeler!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 2 Temmuz 1993’te Sivas, Madımak katliamında yaşamını yitirenleri unutmadı.

İYİ Partili Başkan’dan şok iddia: Suriyeliler kentte çeteleşiyor!

İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık, geçen hafta Fevzi Çakmak Mahallesi’nde gerçekleştiği ifade edilen bir olayın ardından çarpıcı açıklamalar yaptı.

Yeşilhisar'da uyuşturucu hap operasyonu

Yeşilhisar ilçesinde jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda 3 kişi yeşil reçeteyle tabi uyuşturucu hap ile birlikte yakalandı.