Bünyan Haberleri

Bünyan Haberleri

İtfaiyecilik öğrencileri sahaya çıktı!

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Bünyan MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı öğrencilerine sahada uygulamalı eğitim veriliyor.

Hayırsever Yılmaz Turhan'dan KAYÜ Bünyan MYO'ya yurt desteği

Bünyanlı Hayırsever Yılmaz Turhan tarafından Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Bünyan MYO için yaptırılan binanın öğrenci yurdu olarak kullanılması kararlaştırıldı.

Bünyan'da 85 kişilik öğrenci yurdu tamamlandı

Bünyan Meslek Yüksekokulu'nda birinci etap 85 kişilik öğrenci yurdu tamamlandı.

Büyükşehir’den 10 kırsal bölgede yol çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşımda güvenli, konforlu ve kesintisiz ulaşım için Akkışla, Bünyan, Özvatan, Pınarbaşı, Talas, Tomarza, Yeşilhisar, Sarız ve Develi ilçelerinde 10 ayrı bölgede yol çalışması yaptı.

Basketbol Yaz Ligi'ne Bünyan takımları damgasını vurdu

Altyapı yaş gruplarının pandemi dolayısıyla bir yılı aşkın süredir sahalardan ayrı kalması ve yeni sezon öncesinde basketbol alışkanlıklarının tekrar kazandırılması amacıyla Yaz Ligleri devam ediyor.

O ilçede yeni açılan hastane için doktor ve tıbbi kadro aranıyor!

Bir sür önce hizmete açılan 75 yataklı Bünyan Devlet Hastanesi’nde doktor ihtiyacının karşılanması için yollara düştüler…

7 kırsal bölgede yol çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, güvenli, konforlu ve kesintisiz ulaşım için şehir merkezinde olduğu gibi kırsal mahalle yollarında da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Kocasinan, Sarıoğlan, Develi, Hacılar ve Bünyan ilçelerindeki 7 ayrı kırsal bölgede yol çalışmaları gerçekleştirildi.

İYİ Partili Başkan’dan mülteci çıkışı: Sessiz sedasız bir istilayı düşündürmektedir!

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı Mahmut Bürüngüz, “Kayserimiz, Suriyeli sığınmacı yükünü daha fazla kaldıramaz” dedi.

KAYMOS Başkanının oğlu son yolculuğuna uğurlanacak

Bünyan'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın’ın oğlu yarın toprağa verilecek.

KAYMOS Başkanı’nın büyük acısı... Oğlu feci kazada hayatını kaybetti

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) Başkanı ve KUMSmall AVM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Başkan Yardımcısı sanayici Mehmet Yalçın’ın 24 yaşındaki oğlu Bahri Yalçın Bünyan yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Ölü sayısı 5'e yükseldi

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi.

Ölü sayısı 4'e yükseldi

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Ölümlü trafik kazası

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde hafif ticari aracın şarampole devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.

AK Parti Milletvekili Tamer’den işsizlik itirafı: Çok telefon geliyor, pek çok iş arayan var!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Bünyan’da bazı ziyaretler gerçekleştirdi. Pazartesi günü itibariyle hasta kabulüne başlayacağı ifade edilen Bünyan Devlet Hastanesini de Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve AK Parti İlçe Başkanı Yıldıray Hakkı Koç ile birlikte inceleyen Tamer, daha sonra açıklamalarda bulundu.

Kabakcı, Bünyan GSB Spor Okullarını ziyaret etti

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Bünyan'da GSB Spor Okulları kapsamında çalışmalarına devam eden voleybol, badminton ve basketbol kurslarını ziyaret ederek antrenörlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

5 bölgede yol çalışmaları sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince 41 milyon TL yatırımın yapıldığı kırsal yollarda konfor ve güvenliğinin artırılmasına yönelik yapılan hizmetler kapsamında Pınarbaşı, Tomarza, Sarız, Yahyalı ve Bünyan ilçelerinde yapılan yol çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

Sporcu Velilerinden Kabakcı'ya ziyaret

Bünyan Kız Voleybol Takımı sporcu velileri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı'yı makamında ziyaret ederek spora ve sporcuya verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

İYİ Partili Başkan'dan siyasi partilere aşı çağrısı...

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı Mahmut Bürüngüz, "Siyasi parti temsilcileri aşıyı teşvik edici çalışma yapmalı" ifadelerini kullandı.

Şeker'den Bünyan'a 10 Milyon'luk yatırım

Kayseri Şeker tarafından Bünyan'a 10 milyon 150 bin TL'ye yaptırılacak olan tarım market, pancar bölge müdürlüğü, konut ve ticaret alanları temel atma töreni yapıldı. Temel atma töreninde konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 'Şeker Fabrikaları şeker fiyatlarında artış bekliyor' dedi.

Yaralı yavru baykuşlar tedavi altına alındı

Kayseri'nin Bünyan ve Kocasinan ilçelerinde duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı ve bakıma muhtaç bir şekilde bulunan 2 adet yavru baykuş, gerekli bakım ve tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Hayırsever Keskinkılıç'a teşekkür ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İl Müftüsü Şahin Güven ve hayırsever Abdullah Keskinkılıç'ı makamında kabul etti. Heyet, Başkan Büyükkılıç'a, Bünyan Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'nde temeli atılan Ebekız Ana Camii'ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çopuroğlu Bünyan Teşkilat Toplantısına katıldı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Bünyan İlçe Teşkilat Toplantısı'na katıldı.

Bünyan Cezaevine 6 Bin Kitap Bağışı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından Bünyan Cezaevi'nde bulunan tutuklu ve hükümlüler yararına düzenlenen 'Sende Bir Kitap Bağışla Umuda Açılacak Bir Kapıyı Arala' temalı kitap bağış kampanyası kampanyasında toplanan yaklaşık 6 bin kitap Bünyan Ceza İnfaz Kurumu yetkililerine teslim edildi.

Hazal'ı itfaiye kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, 10 yaşındaki Hazal'ı oyun oynarken bileğine sıkışan plastik kelepçeden büyük bir dikkatle, çocuğa hiçbir zarar vermeden kurtardı. Ayrıca ekipler Develi ilçesinde eve giren sansarı yakalayıp doğaya bırakırken, Bünyan'da 35 metrelik kuyuya düşen köpeği de kurtardı.

Hem öğreniyorlar hem üretiyorlar

Bünyan Cezaevinde bulunan yaklaşık 5 bin tutuklu ve hükümlünün yeniden topluma kazandırılması için yapılan faaliyetler hakkında bilgiler veren Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın; tutuklu ve hükümlülerin hem eğitilmesini hem de üretime katılmalarını sağlamak amacıyla çeşitli çalışmaların yapıldığını aktardı.

Bünyan'da ne oluyor?

Bünyan’da Belediye ekipleri o ağaçlar için harekete geçti. İlçe genelinde yapılan çalışmalar kapsamında çınar ağaçları toprakla buluşturuluyor.

Tarım işçileri aşılanıyor!

Sağlık Müdürlüğü ekipleri Koronavirüs'e karşı aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda tarım işçilerinin de aşılamaları sürüyor.

Bünyan incelemesi...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesinde bir dizi temel atma, açılış ve ziyaretlere katıldı. Bünyan Devlet Hastanesi ve Bünyan Ticaret Merkezi'nin inşaatlarını inceleyip, mahalle gezileri yapan ve ilçe sakinlerine müjdeler veren Başkan Büyükkılıç, Bünyan Belediyesi'ni de ziyaret etti.

Bünyan Cezaevine cami yapılıyor

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayserili hayırsever Abdullah Keskinkılıç tarafından Bünyan Ceza İnfaz Kurumu'na yapılacak olan 'Ebekız Ana Camii'nin temeli atıldı.

MHP İl Başkanı Tok: Kayseri’de başarıyı yakalayacağız!

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok ve il yönetimi Bünyan, Pınarbaşı ve Sarız’ı ziyaret ederek ilçe teşkilatları ile istişarelerde bulundu.