Bünyan Haberleri

Bünyan Haberleri

Suyun içinde ölü bulundu

Bünyan ilçesinde babasıyla mısır sulamaya giden 27 yaşındaki genç suyun içinde ölü bulundu.

30 bin nüfuslu ilçeden Türkiye 4.'sü çıktı

Kayseri'nin 30 bin nüfuslu Bünyan ilçesindeki Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Basketbol Takımı, Kayseri şampiyonu olurken Türkiye finallerinde ise ilk 4'e girdi. Antrenmanlarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sportif Eğitim Uzmanı Ömer Demir nezaretinde kısıtlı imkanlarla yapan takım oyuncularının hedefi ise NBA'de oynamak.

O mahallede sel sonrası ortaya bu görüntüler çıktı...

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde bulunan Koyunabdal Mahallesinde aşırı yağışlardan sonra meydana gelen selin ardından incelemelerde bulunuldu.

Bünyan'a bir yeşil alan daha ekleniyor

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun'un talimatları ile yeşil Bünyan'a yeni park, bahçe ve yeşil alanlar eklenmeye devam ediyor.

Özdemir: Vatandaşımızın gelir seviyesi yüzde 40 artırılacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 'Adım Adım 2023' sloganıyla düzenlenen ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısında Bünyanlı ve Tomarzalı partililerle bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 'Afetlerle beraber olup, milletin acısı üzerinden siyasi çıkar sağlamaya çalışan zillet zihniyetinin niyeti bozuktur. Zillet ittifakına tekraren ifade etmekte fayda vardır, destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın' dedi.

Bünyan'da Şed Kuşanma Töreni

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Bünyan Meslek Yüksekokulu'nda 2021-2022 bahar yarıyılında sivil savunma ve itfaiyecilik, özel güvenlik ve koruma ile posta hizmetleri programlarından mezun olan 127 öğrenciye törenle diplomaları verildi ve şed kuşandı.

Bünyan'da restorasyon çalışması yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırsever Erkut Korkmaz, Şadi Korkmaz ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun arasında Bünyan'da bulunan 'Abdurrahman Gazi Türbesi' restorasyonu için işbirliği protokolü imzalandı.

Şadi Korkmaz Parkı hizmete açıldı

Bünyan Samağır Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 'Bünyan Belediyesi Şadi Korkmaz Parkı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Kaski, Bünyan’da şebeke hatlarını yeniliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Bünyan İlçesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamış içme suyu ve kanalizasyon hatları yenileniyor.

Bünyan'da meslek lisesi öğrencileri, köy okullarında etkinlik düzenledi

'Meslek Liseleri İlkokullara Hayat Olsun' projesini başlatan Bünyan Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bünyan Belediyesinin sağladığı araçlarla ilkokul öğrencilerine yönelik etkinlik düzenledi.

'Büyük bir doğa katliamı var'

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı ve aynı zamanda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, Bünyan İlçesine bağlı Yeni Süksün Mahallesi sınırları içerisinde doğa katliamı yaşandığını savundu. Özhan, “Büyük bir doğa katliamı yapılmakta” dedi.

Metruk yapılar yıkılıyor

Bünyan'da belediye ekipleri tarafından metruk yapıların yıkımına devam ediliyor.

Bünyan Dostları 'anneler' için yürüdü

Bünyan Dostları Derneği 13. Geleneksel Anneler günü doğa yürüyüşü yapıldı. Mayıs ayında geleneksel olarak yapılan etkinliğe bu sene 70 doğasever katıldı.

Maç bitti film koptu!

Erciyesgücü FK antrenörü İsmail Okumuş ve yardımcı antrenör Ferdi Şengül saldırıya uğradı

Önal, Hicaz izlenimlerini sergiye döktü

Kayseri'de İmam-Hatip Lisesi Öğretmeni Vedat Önal tarafından düzenlenen 'Hicaz'da Osmanlı İzleri' fotoğraf sergisi açıldı.

Öğrenciler tarlada çiftçilik yapıyor

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde bulunan lisede tarım bölümü okuyan öğrenciler, okulda öğrendikleri teorik bilgiler ile tarlada çiftçilik yapıyor. İlçeye gidip öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, 'Bilinçli tarımın gıda krizi ve kalkınmada büyük önemi var' dedi.

Bünyan Belediyesi yeni araçların tanıtımını yaptı

Bünyan Belediyesi, filosuna yeni kattığı araçların tanıtımını yaptı.

Şampiyonanın 5. Etabı Kayseri'de yapıldı

Türkiye Yol Bisiklet Şampiyonası'nın 5. Etabı Bünyan'da yapıldı.

Bünyan'da 'bahar çalışmaları' başladı

Bünyan Belediyesi sert geçen kış şartları sonrası dereler, göletler, su kanalları, arklar ve çeşmeler için harekete geçti

Bünyan Belediyesi'nden dijital belediyecilik alanında yeni adım

Bünyan Belediyesi ve Bünyan Tapu Müdürlüğünce vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermek, işlemleri kolaylaştırmak, tapu ve belediye hizmetlerinin hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunumunu sağlayarak vatandaşların memnuniyetini arttırmak ve işlemleri kolaylaştırmak amacıyla 'Elektronik Ortamda Tapu Rayiç Değeri Alınmasına' ilişkin protokol imzalandı.

Taziye ve toplu etkinlik salonu açıldı...

Kayserinin Bünyan ilçesinde Akçatı (Karacafenk) Mahallesinde hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan Akçatı Taziye ve Toplu Etkinlik Salonu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Bünyan'da fidan dağıtımı yapıldı

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen, Bünyan Belediyesi ekiplerince Güllüce Mahallesi'nde hazırlanan programda fidan dağıtımı gerçekleştirdi.

Ücretsiz saç bakımı

Bünyan Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası'nda Bünyan'daki engelli vatandaşlara hafta boyunca ücretsiz saç bakımı hizmeti vererek anlamlı bir projeye imza attı.

Elektrik tesisatçısı hayatını kaybetti!

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde elektrik akımına kapılan elektrik tesisatçısı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Milletvekili Baki Ersoy: Bünyan'da Halkbank şubesinin bulunması elzemdir

Kayseri Milletvekili Baki Ersoy; Bünyan'da Halkbankası Şubesi'nin açılmasının elzem olduğunu söyleyerek; Bünyan İlçesi, 30 bin 99 nüfusu ve bin 306 metrekarelik yüz ölçümü ile Kayseri'nin en gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir. Özellikle de devlet memurlarının ve esnafların birçoğunun Halkbankası ile çalıştıklarını göz önünde bulundurduğumuz zaman ilçe merkezinde Halkbank şubesinin bulunmasının elzem olduğunu görmekteyiz dedi.

Ersoy’dan o ilçe için Banka girişimi!

Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, ilçe sakinlerinin talebi üzerine harekete geçti.

Sineklenme alarmı...

Bünyan Belediyesi ekipleri, ilçedeki sineklenmeye karşı ilaçlama çalışması yaptı.

Başkan Büyükkılıç, Bünyan'da açılışın ardından vatandaşlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile birlikte Bünyan ilçesi Karatay Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Mükremin ve Emine Çakır Çok Amaçlı Sosyal Tesisi'nin açılışını yaparak, Bünyanlı vatandaşlarla iftar yaptı.

Bünyan'da Bük Deresi ıslahı yapıldı

Bünyan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde yürüttüğü yol bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra başlattığı temizlik çalışmalarıyla, dere yataklarını temizlemeye devam ediyor.

Bünyan'da 20 bin fidan toprakla buluşturacak

Bünyan Belediyesi ekipleri, yeşil alanı arttırmak amacı ile 20 bin fidanı toprakla buluşturacak.