Borç Haberleri

Borç Haberleri

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'tan Kale ve Müze ziyareti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Kalesi ve bünyesindeki İç Kale Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret ederek, Kayseri'nin binlerce yıllık tarihinden gelen eserleri inceledi. Başkan Büyükkılıç, 'Kalemizde bulunan Arkeoloji Müzemizde incelemelerde bulunduk. Tarihi ve tarihin bize bıraktığı mirası bugüne ve geleceğe taşımak bizim için bir borçtur' dedi.

Ataş'tan iktidara tepki: Bu nasıl büyüme! Büyüme varsa, vatandaş neden yoksullaşıyor?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıları gündeme taşımaya devam ediyor. TÜİK tarafından Türkiye ekonomisinin yüzde 7,3 oranında büyüdüğünün açıklandığını kaydeden Ataş, “Bu nasıl büyüme? Çiftçi tohum, gübre, mazot, ilaç alamıyor; esnaf her gün kepenk kapatıyor, emekli pazara bile gidemiyor, vatandaş ‘Aşsızım, işsizim’ diye feryat ediyor. Ne yazık ki büyüyen, ülkenin ekonomisi değil, vatandaşın yoksulluğudur, bankalara olan borcudur” dedi.

26 yıllık hayali gerçek oldu

Kayseri'de Seramik ve Takı Eğitmeni Nurcihan Cihan hayal ettiği sergiye 26 yıl sonra ulaştı. Seramik ve Takı Eğitmeni Nurcihan Cihan, 'Ben bu sergiyi tam 26 sene bekledim. Benim için üniversite yıllarında sevgili hocama bir vefa borcumdu' dedi.

'Vatandaşın hakkı gasbedilirken, bir soruşturma dahi açılmadı'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şaibeli işlerle gündeme gelen Kızılay’ın peşini bırakmıyor. Bir süre önce soru önergesi hazırlayan Ataş, bu kez de Kızılayın hangi dernek ve vakıflara para aktardığının, kimlerin Kızılayı bir türlü banka gibi kullanıp vergisiz para transferi yaptığının, toplanan yardım paralarının nasıl kullanıldığının araştırılması amacıyla Meclis araştırması istedi. Ataş, Meclis’te Kızılay’da yaşananlarla ilgili dikkat çeken bir konuşma yaptı. Ataş, “Kızılay, AKP tarafından yandaşların ATM'sine çevrilerek, muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın hakkı gasbedilmiştir. Bu durumu milletimiz adına araştırmak her bir milletvekilinin boynunun borcudur” diye konuştu.

Kayseri OSB Başkanının “Belirsizlik” feryadı: Elektrik ve doğalgaz fiyatları sürekli yükseliyor!

Kayseri OSB Başkanı Yunus İmamoğlu: Elektrik ve doğalgaz fiyatları sürekli yükseliyor! 4 ay içerisinde 5’e katlamayacağını bilmiyoruz!

Başkan Palancıoğlu: 'Annelerimize gönül borcumuz hiçbir zaman tükenmez'

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kutsal bir mertebe olan annelik makamının, sadece ailenin düzenini değil Türk toplumunun temelini ve vatanın bölünmez bütünlüğünü oluşturduğunu söyledi.

Elektrik Şirketinden açıklama: Bakanlık fazla göstermiş! Elektriği kesilen abone sayısı 147 bin 229!

Enerji Bakanı bu konuda yöneltilen soru önergesine cevap vermişti. Şirketten yapılan açıklamada, "Bakanlıktan bu konuda yapılan açıklamalarda Şirketimiz ile ilgili bilgiler yanlışlıkla veya kasti olmayan her hangi nedenle olduğundan fazla gösterilmiştir" denildi.

'Ülke her alanda geriye gidiyor, AKP geldiği günleri bile aratır hâle gelmiştir!'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Türkiye’deki tüm sorunların çözülmesinin ilk şartı AKP iktidarının ilk seçimde değişmesidir. Çünkü bu iktidarın sorun çözme yetenek ve kabiliyeti bulunmamaktadır” dedi. “AKP’nin yapacağı en hayırlı iş bir an önce milletimizin önüne sandığı getirmektir” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “AKP iktidarı başarısız olmuş, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ilk döneminde iflas etmiştir. Ülke her alanda geriye gitmiş, AKP geldiği günleri bile aratır hâle gelmiştir” diye konuştu. Milletvekili Ataş, ucube Başkanlık sistemiyle tüm ülkenin kaderinin bir kişinin imzasına bağlandığını da vurgulayarak, “Bu sistemde 600 üyeli Meclis etkisiz hâle gelirken bir kişi sürekli güç kazanmıştır. Bu durumun doğal sonucu olarak ülke kriz üstüne kriz yaşamış, spordan ekonomiye, eğitimden sağlığa, dış politikadan millî güvenliğe her konuda başarısızlıklar yaşanmıştır” şeklinde konuştu. Diğer yandan Ataş, Meclis’te EYT’den 3600 ek göstergeye, emekli ikramiyesinden kadınlara emeklilik işçi, çiftçi, KYK borçlarının silinmesine kadar vatandaşın birçok sorununun araştırılıp çözülmesi amacıyla verilen 99 Meclis araştırması önergesinin de AKP ve MHP milletvekillerince reddedildiğini belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

Ataş: Vatandaşın borcu yüzde 361 oranında arttı! Ülkemiz felakete sürükleniyor...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Meclis’e getirilen torba kanunlar da AKP’nin milletten ne kadar kopuk olduğunun göstergesidir” dedi. Meclis’te vatandaşların yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Ataş, “Bugün emeğiyle geçimini sağlamaya çalışan her vatandaş Cumhur İttifakı koalisyonun yarattığı enflasyon canavarıyla mücadele etmektedir” dedi.

Tarım Kredi'den üreticiye borç yapılanması

Tarım Kredi Kooperatifleri Kayseri Bölge Birliği Müdürü İbrahim Onursoy, Üreticilerimizin ihtiyaç duydukları tarımsal girdileri zamanında ve uygun fiyatlarla ulaştırmakla birlikte, borçlarını ödemekte güçlük çeken ortaklarımıza kurumsal yapılandırma imkanı getirilmiştir dedi.

Acı gerçeği açıkladı: 400 Bin geç icralık! İşte nedeni...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP iktidarına KYK borçları konusunda sıkıntı yaşayan gençler için seslendi. KYK borçlu sayısının 5 milyonu aştığını ve yaklaşık 400 bin gencin icralık durumda olduğunu kaydeden Ataş, ülkenin geleceği gençler için bu konuda yeni bir düzenleme yapılması çağrısında bulundu. Milletvekili Ataş, “Yandaşların ceza borçlarını silen, 5’li çetenin milyarlarca vergisini affeden, Suriyelilere milyar dolarlar harcayan, yabancı ülkelere peşi sıra yardımlar gönderen, yabancı ülkelerin IMF’ye olan borçlarına kadar ödeyen iktidar gençlerimizin KYK borçlarını görmezden gelmektedir” dedi.

'Yüksek girdi fiyatları çiftçinin üretimine engel oluyor'

Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu tarafından çiftçilerin geçmiş borçlarına yönelik yayınlanan genelge ile ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş, 'Yüksek girdi fiyatları çiftçinin üretimine engel oluyor' dedi.

Tekden: Boynumuzun borcudur

Tekden Film Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden vizyona yeni giren; 'Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli' dizisi hakkında yaptığı açıklamada; 'Geçmişimizi bugünkü nesillere aktarmak bizim boynumuzun borcudur' dedi.

Ersoy 'müjde' verdi! Borçlar yapılandırılıyor...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, çiftçi borçlarıyla ilgili müjde verdi.

Bellona Kayseri Basketbol'un borcu belli oldu

Bellona Kayseri Basketbol takımının borcu açıklandı. Sarı kırmızılıların, 8 milyon TL üzerinde borcu var.

Kayseri Şeker'de dudak uçuklatan borç! Rekor kırdı...

Türkiye Varlık Fonu’nun yüzde 11,1 hissesine sahip olduğu Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin borcu dudak uçuklattı. Borç, 3 katrilyonu aştı…

Özer’den, Gözbaşı’na tepki: İlla bir kıyas yapacaksa borcu kıyaslasın!

Kayserispor Başkanı Göbaşı'nın, sosyal medya paylaşımı tepkileri de beraberinde getirdi.

Babacan: Yoksulluk dalga dalga artıyor..!

Kayseri'de bazı temaslarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yaşanan ekonomik sıkıntılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Babacan, 2002 krizine atıfta bulunarak, “2002'de çok yüksek kamu borcu olmasına rağmen krizinden kurtulmamız sadece 2 yıl sürdü. 2008 yılındaki krizden kurtulmamız ise 6 ay. Ancak şu an yaşanılan kriz çok farklı. Çünkü bu kriz yerli ve milli” dedi.

'Vefat eden kişinin idari borçları mirasçılardan talep edilemez'

Kayseri Baro Avukatı Emir Akpınar, vefat eden kişilerin idari borçları ile ilgili yaptığı açıklamasında, 'Vefat eden kişinin idari borçları mirasçılardan talep edilemez' dedi.

Havale ile para gönderirken dikkat

Kayseri Barosu avukatlarından Emir Akpınar, internet bankacılığı ile para gönderme konusunda, 'Gönderilen havaleye not düşülmezse karşı tarafa ödenen borç olarak nitelendirilir' diyerek uyarıda bulundu.

"Çete suçlaması ile ilgili İçişleri Bakanımızı arayacağım!"

Kayseri’de tartışmaları beraberinde getiren kooperatifler meselesi ile ilgili dikkat çeken bir gelişmeler yaşanıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, konuyla ilgili olarak bir yas açalışmasının başlatıldığını belirterek, “Birilerinin de istismarı son bulacak” dedi. Özhaseki ayrıca, “Yeni borç çıkarmak hiçte adil bir durum değildir. İyi niyetlide değil. Bunun için gerekirse savcılığa da başvuracağız. Çete suçlaması ile ilgili de bu konuda İç İşleri Bakanımızı arayacağım” ifadelerini kullandı.

Çelik'in ardından bu kez de Karatepe'den, 'Özhaseki tepkisi!'

AK Parti’de halef-selef krizi sürüyor.  Bu kez de Şükrü Karatepe, Özhaseki dönemi belediyeciliği eleştirdi.

Uzunlu: Hepimizin cumhuriyete borcu var

Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Ayşe Uzunlu; Cumhuriyetimizin bize sağladığı fırsat eşitliğinden faydalanan hepimizin cumhuriyete borcu var. Yıllardır sürdürdüğümüz çalışmalar; tüm kız kardeşlerimiz hayatın içinde eşit, sosyal, siyasal yaşama katılıncaya kadar devam edecektir dedi.

CHP İl Başkanı Özer’den, Başkan Yalçın’a tepki: Kazın ayağı öyle değilmiş!

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, partisine yönelik yaptığı açıklamalar nedeniyle Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a sert tepki gösterdi. Özer, Sayıştay raporlarında belediyenin borcu ve ödediği faiz yer almasına rağmen Yalçın’ın kamuoyunu aldattığını savunarak, “Ey Başkanlığı dezenfektan ile maske dağıtmak arasına sıkışmış muhterem, haddinizi biliniz. Siz kim, Cumhuriyeti kuran halkın partisini diline dolamak kim? Zaten belediyeciliği kimden öğrendiğiniz de belli. Kimin yolundan gittiğiniz de belli! Ama gerçekler bir bir ortaya çıkıyor, malum sizi bilen, yakından tanıyan yol arkadaşınız da diyor: ‘kazın ayağı’ öyle değilmiş” ifadelerini kullandı.

Memleketten çiftçi manzarası! Ödeyemediği borcu yüzünden ineklerini sattı…

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel ve partinin Kocasinan Kadın ve Sosyal Politikalar Başkanı Nazlı Akpınar, Şeker Mahallesi’nde yaşayan Tuncay Kılıç ve eşinin ‘sesimizi feryadımızı duyan yok mu?’ çağrısı üzerine çifti, evlerinde ziyaret ettiler.

CHP İl Başkanı Ümit Özer: Büyükşehir Belediyesi 500 milyon faiz ödemiş!

Sayıştay, raporlarında yer alan resmi verileri paylaştı. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’den belediyeye faiz tepkisi: Belediye 11 yılda yaklaşık 500 milyon lira faiz öderken, toplam borç ise yüzde 78,4 artmıştır!

Hacze giden avukata darp

Kayseri'de haciz işlemine giden Avukat Ozan Can Çimen'in borçlu tarafından darp edilmesi ile ilgili Kayseri Barosu tarafından basın açıklaması düzenlendi. Kayseri Baro Başkanı Ali Köse yaptığı açıklamasında, 'Bu saldırı sadece avukata değil yargı kurumuna da saldırıdır' dedi.

Dikkat! Son gün...

Sosyal Güvenlik Kurumu'na prim borcu olanlardan prim borcunu 7326 sayılı yasaya göre yapılandıran vatandaşlar için son ödeme gününün bugün olduğu duyurusu yapıldı.

Arık, Özhaseki'ye seslendi: Karnında bebeği ile can veren Ayten Bulut’tan haberin var mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin “Benim şehrimde terminallerde, garlarda bir sürü adam yatardı. Aç bîilaç bir birçok insan vardı” sözlerine tepki gösterdi. Özhaseki’nin sözlerine değerlendiren Arık, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı yalan yanlışlarla 30 yıl öncesini anlatmasın. Devri iktidarında penceresinde cam olmayan evde, parasızlık yüzünden hastaneye gidemediği için karnında bebeği ile can veren Ayten Bulut’tan haberi var mı? Kayseri Valiliği’nin önünde 2 bin liralık borcunu ödeyemediği için kendini yakan vatandaştan haberi var mı? Onları anlatsın” diye konuştu.

Büyüksimitci: Öğretmenlerimizi selamlıyorum

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, 'Türkiye'nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran borçluyuz' dedi.