Belediyecilik Haberleri

Belediyecilik Haberleri

Kocasinan'dan erkeklere özel en son teknolojiyle donatılmış tesis

Kocasinan Belediyesi tarafından sadece erkeklerin faydalanabilmesi amacıyla yaptırılan yüzme havuzu ve fitness gibi hizmetlerinin yer aldığı en son teknolojiyle donatılmış tesis, hizmete açıldı. Örnek sosyal belediyecilik hizmeti sundukları vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, Kayserililerin sosyal hayatını renklendirmek, hayatlarını kolaylaştırmak ve onların mutlu yaşamaları için sosyal tesisler yaptıklarını söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar: Tek belediyeyiz

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kocasinan Mahalle Başkanlarıyla bir araya gelerek, sosyal belediyecilik, kentsel dönüşüm, altyapı ve ulaşım ile ilgili çalışmalarını sunum eşliğinde anlattı. Yapılan hizmetlerle Kocasinan'ı her alanda hizmetin merkezi konumuna getirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye'de ilçe belediyeler ölçeğinde kendi imkanlarıyla kentsel dönüşüm yapan tek belediye olduklarını söyledi.

185 ton tekstil atığını geri dönüşüme kazandırıldı

Kocasinan Belediyesi'nin 2018 yılında ilçenin 182 farklı noktasına yerleştirdiği 'Kıyafet ve Evsel Tekstil Atık Kutusu' çalışması ile 2021 yılında topladığı 185 ton kıyafet atığını geri dönüşüme kazandırdı. Çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyduklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan çalışmalarla gelecek nesillere daha temiz ve daha güzel bir Türkiye bırakılmasını hedeflediklerini söyledi.

"Kocasinan, gönüllere dokunuyor"

Vatandaşların yüzünü güldüren ve mutlu eden projeler üreten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, özellikle sosyal belediyecilik alanında yapılan hizmetlerle 7'den 70'e herkesin gönlüne dokunduklarını söyledi.

Kocasinan, 2021 yılında 3 bin 252 mutlu evliliğin temelini attı

Sosyal belediyecilikte örnek olacak çalışmalara imza atan ve genç çiftlerin yuva kurması için her turlu fedakarlık örneği gösteren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2021 yılında evlendirme dairesine başvuran 3 bin 252 çiftin nikah işlemlerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Çelik'in ardından bu kez de Karatepe'den, 'Özhaseki tepkisi!'

AK Parti’de halef-selef krizi sürüyor.  Bu kez de Şükrü Karatepe, Özhaseki dönemi belediyeciliği eleştirdi.

Talas'ta gönüllere giren sosyal belediyecilik

Talas Belediyesi'nin başta Hayır Çarşısı olmak üzere engelliler, yaşlılara ve ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirdiği sosyal belediyecilik gönüllere taht kurdu.

Aktaş’tan, AK Partili Bedir tepkisi!

Aktaş'tan dikkat çeken Bedir tepkisi: Haseki modeli belediyecilik diyerek Sn. Hasekiye de selam göndermiş.

Kocasinan Belediyesi'nden 'Sıcacık Destek'

Kocasinan Belediyesi'nin Kocasinan Gönüllü Projesi kapsamında Sosyal Market'e yeni gelen kışlık kıyafetleri giyen aileler, hizmetlerinden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkürlerini iletti. Başkan Çolakbayrakdar ise birçok alanda projeler ürettiklerini ama en fazla mutluluk veren ve en fazla heyecan uyandıran işlerin başında sosyal belediyecilik adına yapılan hizmetler olduğunu söyledi.

Mantı Festivalinde konuşan Büyükkılıç: İdeolojik Belediyecilik yapmıyoruz!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İstanbul'da dördüncüsü gerçekleştirilen Kayseri Mantı Festivali'nde yaptığı konuşmada; 'Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi dışlamadan, inancı, felsefesi, yaşantısı ne olursa olsun bağrımıza basarak, gece gündüz demeden koşturan, çırpınan bir belediyecilik anlayışı uygulamaya özen gösteriyoruz' dedi.

Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi'nde sona gelindi

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ilçeye yeni ve nitelikli sosyal tesisler kazandıran Melikgazi Belediyesi'nin Demokrasi Mahallesinde yapımına başladığı Alparslan Türkeş Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi hızla tamamlanıyor.

Kocasinan'da erkeklere özel yapılan tesisde sona gelindi

Kocasinan Belediyesi tarafından sadece erkeklerin faydalanabilmesi amacıyla yaptırılan yüzme havuz ve fitness gibi hizmetlerinin sunulacağı tesiste sona yaklaşıldı. İnsanı merkez alan hizmet odaklı belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayserililerin yaşam standardını yükseltecek hizmetler ürettiklerini vurguladı.

Büyükkılıç: Memleketimizin her köşesi bir cennet

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehir merkezinde esnaflarla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlar ile esnafların talep ve istekleri doğrultusunda hizmetleri yerine getirdiklerini dile getiren Büyükkılıç, 'Memleketimizin her bir köşesi cennet gibidir' dedi.

Kocasinan'dan çocuklara çok fonksiyonlu park

Kocasinan Belediyesi, Argıncık Alsancak Mahallesi'ndeki 7 bin metrekarelik alana; farklı oyun gruplarının olacağı ve tasarımıyla görsel şölen oluşturacak olan çok fonksiyonlu yeni bir park yapıyor. İnsanı merkez alan hizmet odaklı belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, birbirinden farklı ve tematik yeni parklarla Kocasinan'a ayrı bir güzellik kattıklarını vurguladı.

Melikgazi'de ruhsat başvurusu ile ilgili yeni gelişme...

Online belediyecilik hizmetleri kapsamında her geçen gün yeni bir hizmeti daha sistemine dhil eden Melikgazi Belediyesi 'e-İşyeri Ruhsat' modülünü vatandaşların kullanımına sundu. Artık işyeri açmak isteyen vatandaşlar belediyeye gelmeden internet üzerinden ruhsat başvurusunda bulunacak.

Çolakbayrakdar: Hoş Geldin Bebek Projesi ile ailelerin yanındayız

Sosyal belediyecilik anlayışıyla kültürel ve sosyal hizmetlere büyük önem verdiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşların her anında yanında yer aldıklarını söyledi.

Vatandaşı çileden çıkaran görüntü... 'Böyle belediyecilik olmaz!'

Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi’nde ortaya çıkan görüntüler tepkileri de beraberinde getirdi.

Özhaseki: CHP'li belediyelerin taş üstüne taş koydukları yok

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetiminde olan belediyelerin taş üstüne taş koymadıklarını ve algı yaptıklarını söyleyerek, 'Kim ne dersin belediyecilikte rakibimiz yok' dedi.

Bürüngüz: Kayseri'de belediyeler sınıfta kalmıştır!

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı Mahmut Bürüngüz, "Son yerel seçimlerin üzerinden 2 yıldan fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen Kayseri’deki belediyeler, yapılması gereken rutin belediyecilik hizmetlerinde dahi başarısız olmuştur" dedi.

Çolakbayrakdar: İlçede geri dönüşüm seferberliği ilan ettik

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyecilik hizmeti verirken sadece bu günü değil, yarınları da düşünerek hareket ettiklerini vurgulayarak, 'Sağlıklı çocuklar yetişsin diye çevreci belediyecilik anlayışıyla doğayı koruyarak çalışıyoruz. Böylece gelecek nesillere sağlıklı ve güzel bir Kocasinan bırakacağız' dedi.

Kocasinan'da yenilenmedik cadde sokak kalmayacak

Kocasinan Belediyesi ekipleri, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da yol yapım ve yenileme çalışmalarını ilçenin dört bir yanında aralıksız sürdürüyor. Yapılan hizmetlerle Kayseri'nin ulaşımını daha konforlu hale getireceklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, modern belediyecilik anlayışıyla çalışarak, yolları alt ve üst yapısıyla birlikte yenilediklerini vurguladı.

"Kocasinan Belediyesi çözüm merkeziyle taleplere anında yanıt veriyor"

Kocasinan Belediyesi tarafından 2016 yılında vatandaşların hizmetine sunulan ve 7 gün 24 saat prensibiyle hizmet veren Çözüm Merkezi, bu süreçte önemli bir rol üstlendi. Merkez ile her gün yüzlerce vatandaşın talebini yerine getiren Kocasinan Belediyesi'nin Çözüm Merkezinde kullanılan yazılımın tamamen belediye personeli tarafından yapılmış olan bir sistem olmasıyla da dikkat çekiyor. Özelikle Çözüm Merkezinin; tüm belediyecilik hizmetlerini tek bir çatı altında aktaran bir birim olduğunu sıklıkla vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın yapılan hizmetleri, merkezi bir yönetim tarzının sahaya yansıması olarak nitelendiriyor.

Melikgazi Sosyal Tesise Alpaslan Türkeş İsmini Verdi

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam eden Melikgazi Belediyesi ilçeye yeni sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor. Nisan ayı meclis toplantısında oy birliği ile alınan kararla Demokrasi Mahallesindeki sosyal yaşam ve kültür merkezine merhum Alpaslan Türkeş'in ismi verildi.

Melikgazi'den Demokrasi Mahallesi'ne yeni bir sosyal tesis

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşların daha nezih ve huzurlu ortamlarda zaman geçirmeleri için faaliyetlerine devam eden Melikgazi Belediyesi Demokrasi Mahallesi'ne modern bir sosyal tesis kazandırıyor.

Melikgazi ihtiyaç sahiplerine patates dağıtacak...

Sosyal belediyecilikte her zaman örnek olan Melikgazi Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileler için 5 tır patates alarak ailelere dağıtacak. Patates yardımı aşevine kayıtlı vatandaşlara yapılacak.

Talas'ta ihtiyaç sahiplerine destek

Sosyal Belediyecilik faaliyetlerine ara vermeden devam eden Talas Belediyesi, bir yandan Hayır Çarşısı ile kıyafet, gıda, temizlik malzemesi gibi konularda ihtiyaç sahibi kişilere el uzatırken diğer yandan da aşevi ile sıcak yemek hizmetini sürdürmeye devam ediyor.

Çolakbayrakdar: Kocasinan'da ihtiyaç sahibi ailelerin soğuk kış gününde gönülleri ısındı

Başkan Çolakbayrakdar ise birçok alanda çalışmalar yaptıklarını ve projeler ürettiklerini ama en fazla mutluluk veren ve en fazla heyecan uyandıran işlerin başında sosyal belediyecilik adına yapılan hizmetler olduğunu söyledi.

Kocasinan'dan ihtiyaç sahiplerine destek...

İhtiyaç sahiplerine yönelik yaptığı çalışmalarla onların yüzünü güldüren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Gönüllü Projesi kapsamında Sosyal Market'e yeni gelen 2 tır dolusu 742 koliden oluşan 28 bin 692 adet kışlık kıyafeti, 4 bin aileye dağıtacaklarını söyledi. Ayrıca Başkan Çolakbayrakdar, birçok alanda çalışmalar yaptıklarını ve projeler ürettiklerini ama en fazla mutluluk veren ve en fazla heyecan uyandıran işlerin başında sosyal belediyecilik adına yapılan hizmetler olduğunu vurguladı.

Kocasinan, 2020 yılında 2 bin 800 mutlu evliliğin temelini attı

Sosyal belediyecilikte örnek olacak çalışmalara imza atan ve genç çiftlerin yuva kurması için her turlu fedakarlık örneği gösteren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2020 yılında evlendirme dairesine başvuran 2 bin 800 çiftin nikah işlemlerinin gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Çolakbayrakdar, ayrıca 5 yıl önce hayata geçirdikleri 'Nikah Seti Projesiyle' bu zaman kadar evlenen çiftlere 16 bin 70 adet 'Nikah Seti' hediye ettiklerini ifade etti.

'2020 yılındaki en anlamlı çalışmamız 'Sosyal Belediyecilik' oldu'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, 2020 yılı içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında yaptığı değerlendirmesinde, '2020 yılındaki en anlamlı çalışmamız 'Sosyal Belediyecilik' oldu' dedi.