Başkan Haberleri

Başkan Haberleri

Çocukların bayramlıkları Kocasinan Belediyesi'nden

Kocasinan Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi, Kurban Bayramı öncesinde de bayramlık hediyelerle çocukların yüzlerini güldürdü. Sosyal Market'e yeni gelen bayramlıkları tek tek inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tüm çocukların, bayramı güzel geçmesi ve yüzleri gülmesi için çalıştıklarını söyledi.

Büyükkılıç itfaiye erlerini karşıladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Karadeniz'de yaşanan sel ve su taşkınlarında bölgedeki ekiplere destek olmak ve vatandaşların can güvenliğini sağlamak için Bartın'da görevini başarı ile tamamlayan itfaiye ekiplerini karşıladı.

Melikgazi Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kurban Pazarı ve Kesim Alanında hazırlıkları yerinde inceleyerek, yeni yapılan büyükbaş kesim parkurunu test ettiklerini söyledi.

Gözbaşı: Gurur veriyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde antrenman yapan Yukatel Kayserispor'u ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, 5 lig takımının Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde olmasının, yapılan yatırımın doğru olduğunun göstergesi kabul edileceğini ifade etti.

Bulunmaz bir hazine

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kez önemli bir turizm değerine sahip Soğanlı Vadisi'ni yakın takibe aldı. Vali Çiçek bölgeyle ilgili, 'Önümüzdeki dönem bambaşka bir Soğanlı ortaya çıkacak' derken, Başkan Büyükkılıç da Soğanlı Vadisi'ni 'Bulunmaz bir hazine' diye tanımladı.

Büyükkılıç, iş adamları ile buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2'nci Geleneksel TÜMSİAD Söyleşileri programına katıldı.

Ataman: Ezdirmeyeceğiz…

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, çiftçilere seslendi.

Ziraat Odası Başkanı kızdı: Açık ve net söylüyorum; Bizleri hiçe sayanı biz de hiçe sayarız!

Pınarbaşı Ziraat Odası Başkanı Mesut Mucuk’un, Kayseri Pancar Kooperatifi eski Başkanı Vedat Ali Özışık ve beraberindekilerin ziyaretinde yaptığı açıklama ile dikkat çekti. Peki, Başkan Mucuk'u kim ya da kimler kızdırdı.

Hacılar'ın geçmişi gün yüzüne çıkacak...

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Kent Müzesi inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek yapılacak müze ile Hacılar'ın geçmişinin gün yüzüne çıkacağını söyledi.

Hayatını kaybeden Başkanın ismi nereye verilecek?

Bir süre önce hayada veda eden Esnaf Odası eski Başkanı Mehmet Ali Çevrim'in, oğlu duyurdu.

'Sağlık çalışanına kalkan el milletin vicdanına kalkmıştır'

Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanlığı 6'ıncı Olağan Genel Kurulunda Hakan Keser, tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkan seçildi. Genel kurula katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 'Sağlık çalışanlarına eğer bir el kaldırılırsa biz o eli milletin vicdanına kaldırılmış bir el olarak görüyoruz. Sağlık çalışanlarını koruyacak, kollayacak kanuni düzenlemeler elbette yapıldı. Katalog suçların arasına alınmış olması gerçekten Türkiye'de devrim niteliğinde bir karardır' dedi.

Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu tamamlandı

Dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye'den 200 atletin katıldığı 6'ıncı Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu sona erdi. Sporcular iki gün boyunca Erciyes'in görkemli atmosferinde eşsiz bir koşu deneyimi yaşadı. Ödül töreninde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yaptığımız yatırımların doğru olduğu anlayışı içerisinde keyif alıyoruz dedi.

Ultra Sky Trial Dağ Maratonu ödül töreni yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan Avrupa'nın en yüksekte biten dikey koşusu Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu Vertical Kilometer (VK) yarışmasında dereceye giren sporculara ödüllerini verdi. Büyükkılıç Erciyes'te, esnafları da ziyaret etti.

Beyazşehir'de sokak oyunları coşkusu...

Kocasinan Belediyesi tarafından yaz tatili dolayısıyla çocuklar için gerçekleştirilen sokak oyunları etkinlikleri, büyük ilgi görüyor. Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yaşatıldığı etkinliğe katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çocuklarla hem eğlendi hem de nostalji yaşadı. Çocuklarla birlikte oyunlar oynayan Başkan Çolakbayrakdar, 'Çocuk gülerse dünya güler' anlayışıyla gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, sokak oyunlarının Kayseri'nin sosyal hayatını renklendirdiğini söyledi.

Başkan Büyükkılıç, özel öğrencilerin karnelerini dağıttı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi'ndeki karne dağıtım törenine katılarak, özel öğrencilere karnelerini dağıtıp, aileleriyle birlikte mutluluklarına ortak oldu.

6 ayda 3 bin 48 vakaya müdahale ettiler

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, 2022 yılının ilk 6 ayında 3 bin 48 vakaya müdahale etti.

Koray Aydın’dan Kayseri’ye ani ziyaret

İYİ Parti’nin iki numarası, Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’dan Kayseri’ye ani ziyaret.

Esnafa 'gurbetçi' dopingi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, gurbetçi vatandaşların ekonomiye çok büyük katkıları olduğunu söyleyerek, 'Gurbetçilerimizin gelişi ile bütün sektörlere canlılık geliyor' dedi.

Kardeş Şehir Misrata, memnun ayrıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Libya'nın liman, serbest bölge ve yatırımlar şehri olan Misrata'dan gelen 14 kişilik heyeti, 3 gün boyunca Kayseri'de ağırladı. Sanayi, ticaret ve kültür alanında geziler ve incelemeler yapan heyet, kentten memnun ve mutlu bir şekilde ayrıldı.

Yıldız, Yalçın'ı ziyaret etti

Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve Yönetim Kurulu Üyelerini olağanüstü genel kurulda üstlendikleri görev nedeniyle tebrik ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Yıldız, sanayicilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, 'Sanayicimizin problemi bizim problemimiz' diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç'tan 350 bin TL'lik destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından Amatör Spor Kulüpleri Spor Malzemesi Dağıtım Töreni'ne katıldı. Büyükkılıç, törende 75 amatör spor kulübüne 350 bin liralık yardımda bulunduklarını, amatör spora iki defa yardım yapıldığını belirterek, '350'şerden 700 bin lira yardım yaptık. 1 milyonun suyu mu çıktı diye gönlümden geçirdim' dedi.

Organik ürünler bu mağazada

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Cumhuriyet Mahallesi'nde belediyenin desteği ile hizmet etmeye başlayan Kayseri Üniversitesi Safiye Çıkrıkçıoğlu Gıda Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Ürün Sunum ve Satış Noktası'nın açılışını yaparak, tüm Kayserilileri buraya davet etti.

Abdullah Gül memleketi Kayseri'ye Geliyor

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Abdullah Gül Üniversitesi'nin mezuniyet törenine katılacak.

'Kurban pazarında müşteri yok'

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel ve Talas Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, kurban satıcılarının dertlerini dinledi.

Palancıoğlu, Libyalı heyeti Serbest Bölge'de ağırladı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri'nin kardeş şehri olan Libya'nın Misurata Belediye Başkanı Mahmud Mohamed Sigutri ve beraberindeki heyeti Serbest Bölge'de misafir ederek yatırımlar hakkında bilgi verdi, fabrikaları gezdirdi.

Vali Çiçek'ten, Yalçın'ın projelerine övgü: 'Talas'ta güzel işler yapılıyor'

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediyesini ziyaret ederek Başkan Mustafa Yalçın ve belediye bürokratlarıyla bir araya geldi. Burada konuşan Vali Çiçek, 'Talas'ta güzel işler yapılıyor' dedi.

Büyükkılıç: Merkez, taşra ilçe demiyor bağrımıza basıyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye programı çerçevesinde Belediyeyi ziyaret ederek, Başkan Vural Coşkun ile görüştü. Başkan Büyükkılıç, istişarelerde bulunduğu ziyaretinde, 'Hiçbir ilçemizi, birbirinden ayırt etmiyoruz' dedi.

Bu merkez yaşlılara 5 yıldızlı otel konforu yaşatacak

Kayseri'de yaşlılara 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek olan Özel Kayseri Huzurevi ve Yaşlı ve Bakım Merkezi, protokolün katılımı ile hizmete açıldı. Özel Kayseri Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Ekinci, 'Kurumumuzda büyüklerimize sıcak ve temiz bir ortamda, deneyimli ve güler yüzlü ekibimizle yaşam kalitelerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz' dedi.

Dikkat çeken açıklama! İş giderek zorlaşıyor! O ürün yüzde 712 artmış!

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, emtia fiyatlarındaki artışlarla ilgili yaptığı açıklamada; 'İnşaat sektörünün şu dönemde yaşadığı en büyük sıkıntı maliyetlerdeki artışlar. Bu artışlarla gelirlerdeki artışlar aynı olmayınca konut satışları direkt olarak etkileniyor' dedi.

O ilçede süt çiftliği hayata geçiyor...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ile işbirliği çerçevesinde Felahiye ilçesinde süt çiftliğini faaliyete geçiriyor. Tesiste incelemelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, 'Kayseri'nin tarım ve hayvancılığın da bir merkezi haline geldiğini bir bakıma paylaşmak adına çalışma yapıyoruz' dedi.