Baro Haberleri

Baro Haberleri

Hacze giden avukata darp

Kayseri'de haciz işlemine giden Avukat Ozan Can Çimen'in borçlu tarafından darp edilmesi ile ilgili Kayseri Barosu tarafından basın açıklaması düzenlendi. Kayseri Baro Başkanı Ali Köse yaptığı açıklamasında, 'Bu saldırı sadece avukata değil yargı kurumuna da saldırıdır' dedi.

Barolar Birliği Yönetimine Kayseri'den kim girdi?

Türkiye Barolar Birliği seçimi yapıldı. Metin Feyzioğlu seçimi kaybetti. Yeni Başkan Erinç Sağkan oldu.

Metin Feyzioğlu kaybetti…

Türkiye Barolar Birliği’nin Kayserili başkanı Av. Metin Feyzioğlu seçimi kaybetti.

Komşu her türlü davranışta dikkat etmek zorunda

Kayseri Baro Avukatı Emir Akpınar, komşuluk hak ihlallerinde hakim müdahalesinin talep edilebileceğini söyleyerek, 'Komşular birbirlerine karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmelidir' dedi.

Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyonu, kadına şiddete 'hayır' dedi

Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. Eylem Sarıoğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında düzenlendiği basın toplantısında, 'Kadına yönelik şiddet son bulsun' dedi.

Akıncı: Her çocuk, vazgeçilmez haklara sahiptir

Kayseri Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Nihal Başpınar 20 Kasım Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlediği basın açıklamasında, 'Her çocuk, vazgeçilmez haklara sahiptir' dedi.

İkinci el eşya alıp satarken dikkat!

Kayseri Barosu Avukatı Emir Akpınar, ikinci el eşya alım satımlarında spot veya ikinci el eşya alım satımı yapanların dikkat etmeleri gerekenler noktalara değinerek, '12 yaşından küçük bireylerden alınan eşyalar hırsızlık suçunu oluşturacaktır' dedi.

Adnan Kenanoğlu’nun Ekrem Sarar’ın arsasıyla ilgili açtığı dava sonuçlandı

Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu’nun Kayseri kamuoyunda arsa baronu olarak bilinen Ekrem Sarar’ın sahibi olduğu arsayla ilgili plan tadilatına karşı Melikgazi ve Büyükşehir Belediyeleri aleyhine açtığı davada Kayseri 2. İdare Mahkemesi flaş bir karar verdi.

Kredi ve banka kartı kullananlar dikkat!

Kayseri Baro Avukatı Emir Akpınar, kredi ve banka kartı kullanımından doğacak hukuki sorumluluklar ile ilgili verdiği bilgilerde, 'Başka birinin hukuka aykırı yaptığı harcamalardan kart sahibi de direkt sorumludur' dedi.

Feyzioğlu'dan uzun bir aradan sonra Kayseri Barosu'na ziyaret...

Kayseri Barosu'nda Ali Köse'nin Başkanlığa seçilmesinin ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, uzun bir aradan sonra Kayseri Barosu'nu ziyaret etti. Feyzioğlu, Baro Başkanı Köse ve ekibine başarı dileklerini iletti.

Köse ve yönetimi Palancıoğlu'nu ziyaret etti

Kayseri Baro Başkanı Ali Köse ve yönetim kurulu üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu ziyaret ettiler.

Baro yönetiminden Büyükkılıç'a ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerin ardından Kayseri Baro Başkanı olarak seçilen Av. Ali Köse ve heyetini makamında kabul etti.

KİGDER Başkanı Karaoğlu: Huzur şehri olmaktan uzaklaştık!

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu ve Hukukçu Üyeler, Kayseri Barosu Başkanlığına seçilen Av. Ali Köse’ye ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundular.

Başkan Büyükkılıç gençlerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile birlikte Kayseri Baro Başkanı olarak seçilen Avukat Ali Köse ile Türk Eczacılar Birliği 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası seçimlerinde güven tazeleyen Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Büyükkılıç ayrıca, bir alışveriş merkezinde gençlerle bir araya geldi.

Kayseri Barosu'nda devir teslim töreni

Kayseri Barosunda yeni seçilen başkan Ali Köse ve yönetim kurulu görevi teslim aldı. Görev teslim töreninde konuşan Başkan Ali Köse, 'Barolar avukatların meslek örgütü olmasıyla birlikte her bir fert içinde zor günlerde sığınılacak limandır' dedi.

Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse oldu

Kayseri Barosu'nun yaptığı başkanlık seçiminde yeni Baro Başkanı Avukat Ali Köse oldu.

Baro seçimlerinde hangi Başkan, kaç oy aldı?

Kayseri Baro seçimlerinde Başkanların aldığı oy oranları belli oldu.

Kayseri Baro başkanı belli oldu

Kayseri Baro başkanı belli oldu

Kayseri Barosu'nda Başkanlık yarışında kim önde? İşte yeni Başkan...

Kayseri Barosu yeni Başkanını seçiyor...

Kayseri Barosu Genel Kurulunu yaptı

Kayseri Barosu'nun genel kurulu başladı. Baro Başkanı Cavit Dursun, genel kurulu önemsediğini söyleyerek, 'Baro genel kurulları baroların düğünleridir' dedi.

Kayseri Barosu seçime gidiyor

Kayseri Barosu Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Eylül'de yapılacak.

Kayseri Baro Başkanından “siyaset, cemaat, tarikat, şaibe” uyarısı!

Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, 2021-2022 Adli Yılı açılışında yaptığı konuşma ile dikkat çekti. “Cumhuriyetin kurucu değerlerine ve Evrensel İlkelere sahip çıkmaktan başka yolumuz ve çaremiz yok” diyen Dursun, “Hakimlik ve savcılık sınav ve mülakatlarındaki şaibe ve sıkıntılar ile yargı üzerinde ve içindeki siyaset, cemaat ve tarikat etkinliği iddiaları, şeffaf ve objektif olarak, sonlandırılmalıdır” şeklinde konuştu.

'Orman yangınına sebep olunmuşsa müebbet hapis cezası söz konusu'

Kayseri Barosuna kayıtlı Av. Emir Akpınar, Türkiye'nin birçok ilinde çıkan orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, İhmal, sabotaj ya da terör, gerekçesi her ne olursa olsun orman yangını çıkarmanın cezası ağır. Eğer devlet gücüne karşı suç işlemek amacıyla kurulan bir örgüt faaliyeti kapsamında orman yangına sebep olunmuşsa müebbet hapis ve para cezası söz konusu olacaktır dedi.

AVM'ler müşterilerin can ve mal güvenliğinden sorumlu

Kayseri Barosu Avukatı Emir Akpınar, AVM'lerin müşterilerine karşı olan sorumlulukları hakkında verdiği bilgilerde, 'Müşteri kaybolan eşyası için mağazaya tutanak tutturarak, bedelini talep edebilir' dedi.

Akpınar: İşveren işçinin yaşama hakkını gözetmek zorunda

Kayseri Barosu avukatlarından Emir Akpınar, işverenin işçinin yaşama hakkını gözetme sorumluluğu olduğunu belirterek, 'İş kazalarında kan bağı gözetmeksizin işçinin destek olduğu bireyler de tazminat hakkı talep edebilir' dedi.

Finansman şirketlerden konut ya da araç alacaklar dikkat

Kayseri Baro Avukatı Coşkun Özbek, son yıllarda vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tasarruf finansman şirketleri ile ev ve araç sahibi olma isteğinin bazı mağduriyetlere yol açtığını söyledi. Özbek, 'Kanuna göre şirketler vatandaşa en geç 36 ay sonunda evini ya da aracını vermeleri gerekiyor' dedi.

Kayseri Baro Başkanı’ndan Kanal İstanbul tepkisi: Çok ağır sonuçları olacak

Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, "Türkiye için her açıdan çok önemli ve ağır sonuçları olacak olan, kesin bir beka ve egemenlik tartışması yaratacak böyle bir projenin, tek bir kişinin ısrarıyla, büyük bir sır perdesi altında, nedenleri, aşamaları ve sonuçları tartışılmadan, adeta inatlaşılarak yapılıyor olması, kesinlikle kabul edilemez" dedi. Dursun, Kanal İstanbul ile ilgili halk oylaması çağrısı yaptı.

Ekrem Sarar’dan hakkındaki iddialara yanıt: 2 daire ve artı 500 bin lira talep ettiler!

Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Adnan Kenanoğlu’nun, istifa tartışmaları sırasında kamuoyuna yaptığı açıklamada tepki gösterdiği, hakkında bazı iddialar ortaya attığı ve “arsa baronu” olarak belirtip, kendisine "kumpas kurmakla" suçladığı Ekrem Sarar, sessizliğini bozdu.

Kabakçı, atletleri ziyaret etti

18-20 Haziran 2021 tarihleri arasında Romanya'da gerçekleşecek olan Avrupa Takımlar Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan Ramazan Barbaros ve Sümeyye Erol'un antrenmanlarını izledi.

Kayseri Barosu Başkanından sert tepki: Soysuz, vatan haini…

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun, tepkisiyle dikkat çekti.