Avrupa Haberleri

Avrupa Haberleri

Aile boyu başarı

Dünya ve Avrupa Şampiyonu eski taekwondocu Arzu Tan Sayan, başantrenör oldu.

Baki Ersoy, Hikmet Karaman'dan ne istedi?

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

"Avrupa bizi kıskanıyor, ama bizim emekliler köye gidemiyor, torununa harçlık veremiyor!"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te emeklilerle ilgili tarihi bir konuşma yaptı. Emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları gözler önüne seren Ataş, en düşük emekli maaşının en azından asgari ücret seviyesine sabitlenmesi gerektiğini belirterek, “Bir emekli 2.500 lirayla nerede barınabilir, ne yiyebilir, hangi doktora görünebilir, hangi tedaviyi karşılayabilir, nasıl geçinebilir? AKP iktidarı emeklileri açlığa mahkûm etmiştir” dedi. Diğer yandan İYİ Parti’nin, “En düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslensin” önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Kayseri'de AB standartlarında 'Yaya Öncelikli Yol Eğitimi' verilecek

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansına Erasmus+ Programı KA 122ADU (Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği) kapsamında 2021'de planlanan ve onaylanan Önce Hayat (Life is First) isimli proje kapsamında AB standartlarında trafik eğitimi verilecek.

AK Parti Milletvekili Tamer: Avrupa sıkıntı içerisinde, Türkiye sağlık, refahın içinde! Her yer parasız…

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, “Pandemi döneminde tüm dünya dökülürken, Türkiye’de bir hasta dışarıda kalmadı. Hala bugün dahi. Bakın şu an Avrupa tamamen sıkıntı içerisinde Türkiye yine refah içerisinde” dedi.

Futsal Milli takımından madalya sözü

Avrupa Şampiyonu Down Sendromlular Futsal Milli takımı, Peru'da yapılacak Dünya şampiyonasından da madalya ve kupayla dönme sözü verdi.

Özhaseki: Avrupa’da birçok markette raflar bomboş kaldı!

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

ERÜ Veteriner Fakültesi Uluslararası Akreditasyona Sahip Oldu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Avrupa Veteriner Eğitimi Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından tam akredite edilerek, Türkiye'de akreditasyon olan 2 veteriner fakültesinden birisi oldu.

Karayel: Bugün dünyada güçlü Türkiye’den bahsediyorsak, bu AK Parti sayesindedir!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Meclis’te konuştu. Karayel, “Türkiye'nin stratejik hedefleri arasında Avrupa Birliğine tam üyelik de bulunmaktadır” dedi. “Türkiye artık dünyanın hemen her yerinde varlığını gösteren, uluslararası siyasette ‘Acaba Türkiye bu konuda ne der?’ diye bakılan bir ülke konumundadır” diyen Karayel, “Bugün dünyada büyük ve güçlü Türkiye'den bahsediyorsak, bu, devletimizin AK Parti iktidarıyla ulusal ve uluslararası platformlarda yapmış olduğu doğru ve yerinde hamleler sayesindedir” ifadelerini de kullandı.

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı'ndan Yahyalı'ya anlamlı hediye

Polonya'nın Krakow kentinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda İspanya'yı yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı, Yahyalı adına Belediye Başkanı Esat Öztürk'e imzalı forma gönderdi.

Kayseri Basketbol'a 'Sahip Çıkalım' çağrısı

Kayseri Basketbol Kulübü Üyesi Aydın Şerbetçioğlu, zor günler geçiren takıma sahip çıkılması gerektiğini söyleyerek; Kulüp; Türkiye'de ve Avrupa'da en güzel şekilde temsil etmiş, Kayseri'nin tanıtımımda da üstüne düşen görevi ziyadesi ile yerine getirmiştir. Bütün basketbol sevdalılarını, büyüklerimizi lütfen bu takıma sahip çıkmalarını rica ederim. Takım kapanırsa yeri bir daha dolmaz dedi.

Bellona Kayseri Avrupa'ya veda etti

FIFA Kadınlar Avrupa Kupası D Grubunda mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol son maçında deplasmanda Neve David Ramla takımına 89-71 mağlup oldu. Sarı-Kırmızılılar D Grubu'nda oynadığı 6 maçta 1 galibiyet, 5 mağlubiyetle 7 puanla son sırada tamamlayan Bellona Kayseri Basketbol, turnuvaya veda etti.

Yalçın: 'Ekoloji, dünyanın en önemli konusu'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Avrupa'nın dört ülkesinden gelen Erasmus öğrencilerini kabul ettiği toplantıda, 'Ekoloji bugün dünyanın en önemli konularından biri. Biz de bunun için Ali Dağı'na her gün yüzlerce ağaç dikiyoruz.' dedi.

Ataş: Ülkede adalet olmayınca ne kalkınma kaldı ne de ekonomi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te adalet konusunda dikkat çeken açıklamalar yaptı ve AKP iktidarını uyardı. Hazreti Ömer’in adaletinden bahsederek iktidara gelen AKP döneminde yargının güvenilmez hale getirildiğini dile getiren Ataş, “Adalet ve kalkınma diyerek iktidara gelen AKP döneminde Türkiye ifade özgürlüğünün en çok ihlal edildiği Avrupa ülkesi oldu. Adalet kalmayınca ne kalkınma kaldı ne de ekonomi” diye konuştu. “Türkiye’nin adaleti gözeten, halkına refah sunacak bir iktidara ihtiyacı var” diyen Ataş, “Hukukun hâkim olmadığı bir ülkede yoksulluk, yolsuzluk, eşitsizlik, ayrımcılık, zorbalık, işsizlik, açlık ve güvensizlik olur” sözleriyle de dikkat çekti. Ataş, AKP iktidarına da seslenerek, “Getirin sandığı milletin önüne, düşün bu milletin yakasından” diye konuştu.

Palancıoğlu: Avrupa Yerel Ve Bölgesel Yönetimler Konseyi Toplantısı'na katıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Konseyi Yönetişim Komitesi Toplantısı'na katılarak Türkiye'nin çıkarları doğrultusunda görüşlerini aktardı.

Özge Yılmaz, Kabakcı'yı ziyaret etti

Avrupa 21 Yaş Altı Masa Tenisi Şampiyonası'nda çift kadınlar kategorisinde altın madalya kazanan Özge Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı'yı makamında ziyaret etti.

Zorlu 'kamış' mesaisi

Kayseri'nin Develi ilçesinde işçiler, sabahın erken saatlerinde başladığı mesailerinde Avrupa'ya da ihraç edilen kamışları toplamak için büyük çaba sarf ediyor.

Antibiyotik kullanırken dikkat

Kayseri Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Ayşegül Ulu Kılıç, '18 Kasım Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü' nedeniyle bilinçsiz antibiyotik kullanımının neden olduğu sorunlar hakkında bilgi verdi.

Şampiyon çiçeklerle karşılandı

Avrupa 21 Yaş Altı Masa Tenisi Şampiyonası'nda çift kadınlar kategorisinde altın madalya kazanan Özge Yılmaz, memleketi Kayseri'de çiçeklerle karşılandı.

Avrupa Şampiyonu oldu...

10-14 Kasım 2021 tarihleri arasında Belçika'nın Spa şehrinde gerçekleşen U21 Avrupa Şampiyonasında mücadele eden Milli Sporcular Özge Yılmaz ve Ece Haraç çifti, Avrupa Şampiyonu oldu.

Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü'nden milli başarı

Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Antrenörü Yavuz Sayan, Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda milli takım antrenörü olarak görev alacak.

Talas'a hayran kaldılar

Erasmus Plus Ka204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklı Projesi kapsamında Talas'ta bulunan Avrupalı öğretmenler, ilçeye ve tarihi yapılara hayran kaldı.

Milletvekili Ataş: Avrupa’da en fazla zam yapan ülke Türkiye!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. Son iki yılda Avrupa’da elektrik ve doğal gaza en fazla zam yapan ülke olduk” dedi. Üreticilerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken Ataş, “AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir. AKP, lüks araçlar, uçaklar satın almayı bırakıp ihracatçılara destek olmalıdır. AKP, ülkenin kaynaklarını 5’li çeteye aktarmayı bırakıp bu ülkenin insanına harcamalıdır” ifadelerini kullandı.

Bellona Kayseri Avrupa'da ikinci mağlubiyetini aldı

Bellona Kayseri Basketbolda kötü gidişat devam ediyor. Sarı kırmızılılar hem ligde hem de EuropCup'ta 2'şer mağlubiyet aldı.

Palancıoğlu, Türkiye'yi temsilen Avrupa Konseyinde

Türkiye'yi temsilen, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler 41. Genel Kurulu için Fransa'nın Strazburg şehrinde bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, toplantıda Türkiye'nin önceliklerini dile getirdi.

Bellona Kayseri Basketbol Kulübü'nden taraftara çağrı

Bellona Kayseri Basketbol Kulübü yarın oynayacağı Avrupa maçı öncesi taraftarını maça davet etti.

Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler

Adana'nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kros Şampiyonası'nda dereceye giren Kayserili sporcular, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Çakmak'tan Özel Öğrencilere Özel Destek!

Son Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımın Teknik Direktörü Osman Çakmak, kendisine sosyal medya hesabından ulaşan özel öğrencilerin isteğini geri çevirmedi. Zihinsel engelli öğrencilere imzalı milli formayı hediye eden Çakmak aynı zamanda tüm öğrencilere Kayserispor forması da hediye etti.

İstanbul'da En Merkezi Suit Otel

İstanbul Bahçelievler suit oteller ile Memorial Hastanesi, CNR Expo fuar merkezine yakın suit otelde konaklamanın rahatlığının tadını çıkarabilirsiniz.

Bellona Avrupa sınavında

Bellona Kayseri Basketbol takımı, yarın EuroCup Women D Grubunda ilk maçına çıkacak.