Atıf Haberleri

Atıf Haberleri

Akay: Hedefimiz üretim odaklı projeler

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkamı Dr. Muhammed Adak'ı ziyaret etti. Başkan Akay, TKDK'nın çiftçilik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme destekleri konusunda yararlı bir görüşme yaptıklarını söyledi.

Akay: Pancar çiftçimize nefes aldıracak...

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şeker pancarı avans fiyatının 800 TL/ton olarak açıklanmasını memnuniyet verici olarak değerlendirdi. Başkan Akay, 'Türk Şeker tarihinde ilk kez Ocak ayında avans fiyat açıklanarak, çiftçinin sahipsiz olmadığı gözler önüne serildi.' dedi.

Babacan: Yoksulluk dalga dalga artıyor..!

Kayseri'de bazı temaslarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yaşanan ekonomik sıkıntılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Babacan, 2002 krizine atıfta bulunarak, “2002'de çok yüksek kamu borcu olmasına rağmen krizinden kurtulmamız sadece 2 yıl sürdü. 2008 yılındaki krizden kurtulmamız ise 6 ay. Ancak şu an yaşanılan kriz çok farklı. Çünkü bu kriz yerli ve milli” dedi.

Akay: Her ay fatura kesiliyor!

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, pancar üretiminin Türk tarımı ve çiftçisi açısından son derece stratejik bir ürün olduğuna dikkati çekti. Başkan Akay, 'Pancar üreticisiyle, devlet ve özel şeker fabrikalarıyla sektörü bir bütün olarak değerlendirip, ayrışmadan, birlik ve beraberlik içerisinde Türk tarımına önemli katkılar sağlayacağımıza yürekten inanıyorum' dedi.

Başkan Akay, Demirhan'ı kutladı

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK) Genel Müdürlüğü'ne atanan Tolga Demirhan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Develi’de çiftçi eylemi…

Develi’de çiftçiler, Pancar Kooperatifi önünde eylem yaptı!

Pancar Kooperatifine Üye olması "Engellenmişti" Bilir kişi "Hak kaybı var" dedi...

Pancar Kooperatifi Başkan adayı Erkan Öztürk'ün "hak kaybına uğradığı" bilir kişi raporuna da tescillendi.

O kooperatif mağdurlarına kötü haber! Kış günü sokağa mı atılacaklar?

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, vatandaşların evlerinden tahliye edilmeleri için icra dairesince kolluk kuvveti talep edilmesine yönelik resmi yazıyı paylaştı ve bu duruma tepki gösterdi.

Akay'dan Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'a ziyaret

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevine atanan Mahmut Gürcan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Akay, ziyarette Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'a şeker sektörünün ve pancar çiftçisinin sorunlarını içeren bir de rapor sundu.

Hacılar balı 'Hacılarım Süzme Çiçek Balı' markası ile tüketiciye sunuldu

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan Hacılar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kapsamında 'Hacılarım' markası ile doğal süzme çiçek balı üretimine başladıklarını söyledi. Özdoğan, Hacılar'ın bir değerini daha markalaştırdıklarını belirtti.

İsviçre Büyükelçisi Talas'a gelecek

İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch, '1 Kazanda 3 Kepçe' kitabının tanıtım toplantısına katılmak üzere Talas'a gelecek.

Melikgazi'de Kapalı Çarşı zirvesi! Ne yapılacak?

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Esnaf ve Sanatkrlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan ve Oda Başkanları ile bir araya gelerek Kapalı Çarşı ile ilgili yapılacak çalışmaları istişare etti.

"Çete suçlaması ile ilgili İçişleri Bakanımızı arayacağım!"

Kayseri’de tartışmaları beraberinde getiren kooperatifler meselesi ile ilgili dikkat çeken bir gelişmeler yaşanıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, konuyla ilgili olarak bir yas açalışmasının başlatıldığını belirterek, “Birilerinin de istismarı son bulacak” dedi. Özhaseki ayrıca, “Yeni borç çıkarmak hiçte adil bir durum değildir. İyi niyetlide değil. Bunun için gerekirse savcılığa da başvuracağız. Çete suçlaması ile ilgili de bu konuda İç İşleri Bakanımızı arayacağım” ifadelerini kullandı.

Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Yönetiminden Rektör Çalış'a Teşekkür Ziyareti

Kayseri Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan ve yönetim kurulu üyeleri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret ederek, '2021 Ahi Evran Yılı' etkinlikleri kapsamında verdikleri desteklerden ve düzenlenen etkinliklerden dolayı teşekkür etti.

Mim-Sin Kooperatifi'nin 26 yıllık sorunu çözüldü!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'nin destek ve gayretleri ile Kayseri Mim-Sin Konut Yapı Kooperatifinin 26 yıllık tapu davasının çözüldüğü söyledi.

Şahin'den 'kooperatif' açıklaması

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, kooperatiflerin Türkiye'nin kanayan yarası olduğunu söyledi.

Alan’dan, vatandaşa “Bakkal amca” çağrısı!

Kayseri Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, vatandaşlara seslendi.

Özhaseki'den 'Kooperatif' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, TOKİ ile Mimsin Konut Yapı Kooperatifi'nin 26 yıllık tapu sorununun çözüldüğünü söyledi.

Alan: Diyeceğim çok şey var! Mahalleleri bıraktılar, sokaklara indiler…

Olay Türk TV’de “30 Dakika” programına konuk olan ve Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin sorularını yanıtlayan Kayseri Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, "3 harfliler mahalleleri bıraktı, sokaklara indi" açıklamasıyla dikkat çekti. Alan, “Zincir marketlere de diyeceğim çok, ama söylemiyorum. Buradan yoksa diyeceğim çok şey var. Oda bana diyecek ki ‘ben kanunen açıldım, ruhsatımı alıp açıyorum’ diyecek” ifadelerini kullandı.

Kayseri ile ilgili dikkat çeken rakamı açıkladı! Bakın kentte kaç Suriyeli iş yeri açtı?

Olay Türk TV’de “30 Dakika” programına konuk olan Kayseri Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, çarpıcı açıklamalar yaptı...

“Şirketlere nasıl çökülür! Babana sor da anlatsın!”

Kooperatif mağdurlarıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi arasındaki tartışmalar sürüyor. Kooperatif mağdurlarının ideolojik bir motivasyonla hareket ettiğini ve kooperatiflerin şirketler gibi olduğu için müdahale edilemeyeceğini söyleyen AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel’e yanıt veren, CHP Kayseri Milletvekili Arık “İşinize gelmeyince kooperatifler şirket gibi diyerek topu taca atarsınız ama ortada rant varsa Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde olduğu gibi FETÖ ile işbirliği yapar, yasa değiştirirsiniz. Belki sen bilmiyorsun ama milletvekilliğini devraldığın babana sor. Şirketlere nasıl çökülür babana sor da anlatsın” diye konuştu.

Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı

Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) iş yeri olmayan üyelerine yönelik kurduğu S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Olağan Mali Genel Kurulu, üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Kooperatif Başkanı Ömer Gülsoy, 'Bu uzun soluklu bir iş. Amacımız bulmuş olduğumuz 1 milyon 800 bin m2'lik arsayı mera alanından çıkarak tapusu almak. Fitneye, fesada ve dedikoduya kulaklarımız kapalı. Paranız emin ellerde duruyor. Gayemiz üyelerimizi dükkan sahibi yapmaktır' dedi.

Gülsoy: Paranız emin ellerde...

Kayseri Ticaret Odası’nın iş yeri olmayan üyelerine yönelik kurduğu S.S. Kayseri Ticaret Karma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Olağan Mali Genel Kurulu üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Kooperatif Başkanı Ömer Güsoy, “Bu uzun soluklu bir iş. Amacımız bulmuş olduğumuz 1 milyon 800 bin m2’lik arsayı mera alanından çıkarak tapusu almak. Fitneye, fesada ve dedikoduya kulaklarımız kapalı. Paranız emin ellerde duruyor. Gayemiz üyelerimizi dükkan sahibi yapmaktır.” dedi.

Milletvekili Arık: Genel Başkanlarından zılgıtı yediler, hop oturup hop kalkıyorlar!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kendisini “Kayseri’ye gelmemekle ve mazlum insanlar üzerinden oy devşirmeye çalışmakla” suçlayan AK Parti Milletvekili İsmail Tamer’e yanıt verdi. Kayseri’den kendisini ziyarete gelen kooperatif mağdurlarının temsilcilerinin kendisinin girişimi ile AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştüğünü belirten Arık, “Anlaşılan AK Parti Kayseri Milletvekilleri, Kayseri’den bihaber oldukları için genel başkanlarından zılgıtı yemişler, hop oturup hop kalkıyorlar. Öyle ki İsmail Tamer, tutanaklara da yansıdığı gibi, mağdur vatandaşlara ‘onlar yalan söylüyor’ diyerek yalancılıkla suçladıktan sonra şimdi özürlenmeye kalkıyor. Sayın Tamer zırva tevil götürmez” dedi.

Karayel: Mağdurların hepsiyle çok yakın temas hâlindeyiz!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Meclis’te yaptığı konuşmada, kooperatif mağdurları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Mağdurların hepsiyle çok yakın temas hâlindeyiz” dedi.

Meclis'te Kayseri düellosu! Arık’tan, Tamer’e tepki: Sen yalan söylüyorsun!

Kooperatif Mağdurlarının Sorunlarının Araştırılması yönünde CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık tarafından hazırlanan Araştırma Önergesi, Kayseri Milletvekillerini karşı karşıya getirdi. Kayseri’den gelen kooperatif mağdurlarının da izlediği genel kurulda AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in genel kurulu izleyen mağdurlara, “Onlar yalan söylüyor, doğru söylediğini mi zannediyorsun? Yalan söylüyorlar” demesi üzerine Arık, “Yalan söylemiyorlar, sen yalan söylüyorsun” diyerek tepki gösterdi.

Kayseri’deki kooperatif mağdurlarından Meclis’e çıkarma!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de farklı kooperatiflerin üyeleriyle TBMM’de basın toplantısı düzenledi. “Adaletin olmadığı yerde zulüm” başlar diyen Arık, tüm yükümlülüklerini yerine getiren kooperatif üyelerinin kooperatif yönetimleri ve müteahhitler eli ile mağdur edildiğini belirterek, “Kış günü insanları sokağa atıyorlar. Böyle vicdan olur mu?” diye sordu.

ERÜ'lü Atabani, dünyanın en çok atıf alan araştırmacıları arasında

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Abdulaziz Mohamed Atabani dünyanın en çok atıf alan araştırmacıları arasında yer aldı.

Kooperatif mağdurları dosyası Kılıçdaroğlu'nda!

CHP Milletvekilleri Kayseri'de kooperatif mağdurlarını dinledi. Vekiller mağdurların yaşadığı sorunları CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na iletti. Diğer yandan konu Meclis'e taşınıyor.

Bilim dünyasının merakla beklediği o liste açıklandı! Listede ERÜ'den bakın kimler var?

Bilim dünyasının merakla beklediği liste açıklandı! Erciyes Üniversitesi’nden 50 isim var. İşte o isimler...