Aspi̇lsan Enerji Haberleri

Aspi̇lsan Enerji Haberleri

ASPİLSAN Teknoparkı'nda Ofis Açtı

Aspilsan Enerji, ülkemizin enerji ihtiyaçları konusunda dışa bağımlılığını azaltmak adına Ar-Ge faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek yeşil enerji çalışmalarını yürütmek amacıyla Trakya Üniversitesi Teknoparkı'nda ofis açtı.

ASPİLSAN'dan yerli hamle...

ASPİLSAN Enerji, ürettiği Nikel Kadmiyum Raylı Sistem Batarya Sistemine de yerli malı belgesi alarak bir ürününü daha yerlileştirdi.

Geleceğin mühendisleri ile TEKNOFEST'te buluştu

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde, Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali bu sene 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlendi. ASPİLSAN Enerji de festivalde yeni nesil ürünlerini gençlerle buluşturdu.

Türkiye'deki raylı sistemlerin akülerini ASPİLSAN üretecek

ASPİLSAN Enerji AŞ Genel Müdürü Ferhat Özsoy, şirketin Türkiye'deki raylı sistem aküsünü üretir hale geldiğini söyleyerek, Önümüzdeki dönemde başta Türk Hava Yolları olmak üzere tüm hava yollarına uçak akülerimizi taktığımızı göreceğiz dedi.

ASPİLSAN Enerji Li-İyon pil üretimi için son imzayı attı

Güney Koreli Top Material firması ile ASPİLSAN Enerji arasında Li-iyon Pil Üretim Tesisi yatırımı kapsamında 'Makine, Ekipman, Yardımcı Sistemler ve Yazılım Tedarik Sözleşmesi' imzalandı.