Asgari Ücret Haberleri

Asgari Ücret Haberleri

Asgari ücret belli oldu...

Merakla beklenen asgari ücret beli oldu.

Asgari ücrete ilişkin karar resmi gazetede yayımlandı

Merakla beklenen karar resmi gazetede yayımlandı.

Başkan Büyüksimitci'den Asgari ücret açıklaması

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Haziran ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 'Hükümetimizin asgari ücreti çalışanlarımızın mutlu olacağı düzeye getireceğine inanıyorum' dedi.

Arslan: Enflasyonun üzerinde iyileştirme bekliyoruz

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, 'Asgari ücrette enflasyonun üzerinde iyileştirme bekliyoruz' dedi.

Ticaret Odası Başkanı Gülsoy: Asgari ücret mutlaka güncellenmeli!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Haziran ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Enflasyon farkının kapatılması için asgari ücret mutlaka güncellenmeli dedi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ne zaman toplanacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 29 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'te Çalışma Bakanlığında toplanacak

Milletvekili Ataş, Kayseri'deki esnaf eylemini Meclis'e taşıdı...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, akaryakıt zamları nedeniyle zor günler geçiren esnafların feryadını Meclis’e taşıdı. Kayseri’de akaryakıt zamlarını protesto etmek amacıyla kontak kapatan esnafların sesi olan Milletvekili Ataş, “Bu durumdan hem vatandaş hem de otobüsçü esnafı şikâyetçi. Bilet fiyatlarından dolayı okulu kapanan öğrenciler evine dönemiyor, terminaller bomboş. 4 kişilik bir aile yaklaşan Kurban Bayramı’nda ziyarete gitse yol masrafı bir asgari ücreti geçiyor. Bu şartlarda bayramda aileler baba ocağına nasıl gidecek?” diye sordu.

Özhaseki'den Asgari ücret açıklaması: Sabır...

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, emekliler ve asgari ücretlilerin merak ettiği düzenlemeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; Enflasyon karşısında sabit gelirliyi, dar gelirliyi ezdirmemek, hakkını savunabilmek, gelirlerini daha artırıcı bir takım tedbirler almak hükümetin işi. Bu konuda da sırayla yavaş yavaş hepsi geliyor. Dün iki müjde vardı, önümüzdeki günlerde yine gelir. Sabır dedi.

İYİ Partili Yücel’den, zam tepkisi: Allah'tan korkun! Asgari ücretli 1000 TL yola para vermek zorunda

Asgari ücretle çalışan bir kişinin aylık gelirinin büyük bir bölümünü toplu taşıma ücretine vereceğini belirten Yücel: Allah'tan korkun, bu insanlar ne yiyip içecekler?

Arık: Sendika Başkanı bunu söylüyorsa varın, asgari ücretlinin hâlini düşünün!

"Sendika Başkanı bunu söylüyorsa varın, asgari ücretlinin hâlini düşünün. Gidiyor gitmekte olan; geliyor gelmekte olan"

AK Partili vekilin Asgari Ücretle sınavı!

Önce “Asgari ücrette artış olması gerektiğini” düşündüğünü ifade eden Nergis, Çalışma Bakanı Bilgin’in, “Ek zam gündemimizde yok” sözlerinin hatırlatılması üzerine “Şimdi bilemiyorum. Ben de bir yapılacak diye duydum… Yani şu anda piyasa koşulları belli olmuyor. İyiye doğru gidecek inşallah yaz sezonunun da gelmesiyle. Bir düşüşte yaşanabilir. Dolayısıyla ihtiyaçta kalmayabilir” ifadelerini kullandı. Ortaya çıkan bu tablo; “AK Partili Nergis’in asgari ücrete ek zam sınavı” dedirtti.

Şok iddia: Yüzde 60 Suriyeli ve Afgan çalıştırılıyor! Sonra bizimkilerde ‘iş beğenmeme var’ deniliyor!

Vergi Uzmanı Dr Nedim Türkmen, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Kayıt dışı çalıştırılan Suriyeli ve Afgan ile ilgili denetim olmadığını dile getiren Türkmen, aralarında Kayseri’nin de olduğu bazı illeri sayarak, “Mobilya sektöründe çalışanların yüzde 60’ı Suriyeli ve Afgan çalışıyor. İşveren, Türk çalıştırayım, asgari ücretle uğraşmayım… uğraşmak istenmiyor ve Suriyeli, Afgan’a günde 60 lira veriliyor, bu insanlar da istismar ediliyor. Sonra bizimkilere deniyor ki ‘bunlar maaş beğenmiyor’ Kimse kimseyi kandırmasın” ifadelerini kullandı.

Kayserili vekilden dikkat çeken asgari ücret çağrısı...

“TÜRK-İŞ üç gün önce açlık sınırı 4.249 lira 95 kuruş olarak açıklamıştır. Böylece 4.253 lira 40 kuruş olan asgari ücret henüz çalışanın eline geçmeden açlık sınırına takılmıştır”

“Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut” demişti! Yeni açıklama: O sözlerimin arkasındayım…

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, tartışmaları beraberinde getiren “Bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını altı ayda bir değiştiriyorlar, arabalarını yılda belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretli evimizde, önünde arabası mevcut…” açıklamasıyla ilgili konuştu. Tamer, o açıklamalarıyla ilgili olarak, “Sözlerimin arkasındayım” dedi.

Hiç insan anasını, babasını açlığa mahkum eder mi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması teklifi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerine konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Açlık sınırının 4 bin liranın üzerinde olduğu bir ülkede en düşük emekli maaşını 2 bin 500 lira yapmak emekliyi açlığa mahkum etmek demektir. Emekli kimdir? Emekli, bu ülkenin anasıdır, babasıdır. Hiç insan anasını babasını açlığa mahkum eder mi? Etmez. İşte bu zalim iktidar ediyor, yazıklar olsun.” diye konuştu.

"Avrupa bizi kıskanıyor, ama bizim emekliler köye gidemiyor, torununa harçlık veremiyor!"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te emeklilerle ilgili tarihi bir konuşma yaptı. Emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları gözler önüne seren Ataş, en düşük emekli maaşının en azından asgari ücret seviyesine sabitlenmesi gerektiğini belirterek, “Bir emekli 2.500 lirayla nerede barınabilir, ne yiyebilir, hangi doktora görünebilir, hangi tedaviyi karşılayabilir, nasıl geçinebilir? AKP iktidarı emeklileri açlığa mahkûm etmiştir” dedi. Diğer yandan İYİ Parti’nin, “En düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslensin” önerisi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

“Asgari ücretteki artış vatandaşı fazlasıyla memnun etti”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Türkiye ekonomide istikrarlı bir ilerleme kaydediyor” dedi.

Oda Başkanı Yedikaya’dan asgari ücret çıkışı: Yüksek olmasını doğru bulmuyorum!

Kayseri Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (KSMMO) Başkanı Ali Yedikaya, Olay Türk TV’de, “30 Dakika” programına katıldı. Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin sorularını yanıtlayan Yedikaya, asgari ücretle ilgili olarak, “Asgari ücret zammının bu kadar yüksek olmasını doğru bulmuyorum. Bu para devletten çıkan bir para değil. Bu özel sektörün parasına bir nevi ağalık yapmak oluyor.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Herkese dudak ısırtacak adımları attık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "Türkiye Cumhurbaşkanı olarak ülkemizde yatırımları durduracak, istihdamı azaltacak, üretimi düşürecek, ihracatı engelleyecek hiçbir adımın atılmasına izin vermeyeceğimi buradan bir kez daha ilan ediyorum"

Başkan Gökkaya’dan dikkat çeken asgari ücret ve mülteci açıklaması!

Türk Metal Sen Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya,  Olay Türk TV’de "30 Dakika" programında konuştu.

Özhaseki'den asgari ücret açıklaması: Yine söz verdiği gibi çalışanı ezdirmedi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özgaseki, asgari ücretle ilgili açıklama yaptı.

Ataş’tan dikkat çeken asgari ücret yorumu!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yeni yılda uygulanacak olan asgari ücretle ilgili açıklama yaptı.

Belli oldu! İşte yeni asgari ücret!

Yeni yıldan itibaren geçerli olacak olan yeni asgari ücreti Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. "Türk Liramızı kimseye yedirmeyeceğiz. Bazı sıkıntılarımız var bunları aşacağız" diyen Erdoğan: Asgari ücretten gelir ve damga vergisini kaldırdık. Bununla işvereni 450 TL yükten kurtardık...

Son dakika! Asgari ücret belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni asgari ücreti 4 bin 250 lira olarak açıkladı.

“İş beğenmeyen çok” diyen Türk İş İl Temsilcisi Güven’den dikkat çeken asgari ücret açıklaması

Olay Türk TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’nin sunduğu 30 Dakika programına bu kez de Türk-İş İl Temsilcisi ve aynı zamanda Koop-İş Şube Başkanı İdris Güven konuk oldu. Güven, programda asgari ücret ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Özhaseki: Herkes görecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 'Ufak tefek ekonomik sıkıntılar varsa, yakında asgari ücretinde emeklinin de, dar gelirlinin de ücretlerinin nasıl arttığını, nasıl rahatladığını herkes görecek' dedi.

Asgari ücretlinin maaşı tam 152 dolar eridi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelerle birlikte vatandaşın her geçen gün daha da fakirleştiğini ve aynı zamanda Türk Lirasının değer kaybına uğradığını belirterek, AKP iktidarını uyardı. Bu konuda Meclis araştırması önerisinde bulunan Ataş, “Bir ülkenin parası o ülkenin itibarıdır. Ancak son yıllarda yaşanan gelişmelerle Türk lirası sürekli değer kaybetmektedir. 2002 yılında 1,5 TL olan dolar, bugün 12,20 TL seviyelerine yükselerek tarihi bir rekor kırmıştır” dedi. Asgari ücret ile ilgili de çarpıcı tabloyu gündeme taşıyan Ataş, “Bu yılın başında net 2 bin 825 lira olan asgari ücretin 383 dolara tekabül ederken, yaşanılan gelişmelerden sonra 231 dolara düşmüştür. Yani asgari ücretlinin maaşı tam 152 dolar erimiştir” şeklinde konuştu.

Köksal: Asgari ücret zammı enflasyonun üzerinde olmalı!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkan Yardımcısı Hasan Köksal, döviz kuru üzerinden bağımsız dış politika ve kendi kendine yetebilen ülke olma gayretinin cezalandırılmasına müsaade etmeyeceklerini söylerek, Asgari ücret zammının mutlaka yıl sonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz dedi.

'Asgari ücret insanca yaşamaya yetecek ücret olmalı'

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, asgari ücretle ilgili olarak, İnsanca yaşamaya yetecek ücret olmalıdır dedi.

Özhaseki'den asgari ücret açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, "Süresi gelmeden Cumhurbaşkanımız asgari ücretin ne olacağını ilan edecektir" dedi