Ana Bilim Dalı Haberleri

Ana Bilim Dalı Haberleri

TURKOVAC memnuniyeti

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayserispor maçını takip etti. 

Flaş buluş! Çocukların dişi çürümeyecek...

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Salih Doğan ve Uzman Diş Hekimi Ayşe Derya Bayat tarafından çocuklarda diş çürüklerini engellemek amacıyla geliştirilen 'kontrollü flor salınımı yapan ağız içi yer tutucu', Erciyes Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) tarafından patentlendi. Doç. Dr. Salih Doğan, 'Kontrollü flor salınımı sayesinde çocuklarda ileri dönemlerde çürük oluşumunu engelleyen bir tablo oluşturacağız' dedi.

Bu buluş diş hekimlerinin işini kolaylaştıracak

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Yavuz, diş tedavisinde kullanılan ve ithal edilen ortodontik ankraj vidasını yerli olarak muadillerinden daha ucuz ve kaliteli üretti.

Buzağı ishali teşhisinde kullanılacak 'Erken Tanı Kiti'nin seri üretimi başlıyor

Erciyes Teknopark bünyesinde kurulan Klonbiyotek Biyoteknoloji firması tarafından geliştirilen 'Buzağı ishalinde erken tanı kiti' seri üretime geçiyor. Seri üretim süreci konusunda bilgiler veren ERÜ Veteriner Fakültesi Viroloji Ana Bilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi ve Klonbiyotek Biyoteknoloji kurucusu İbrahim Sözdutmaz, destekler ile geliştirme sürecini 10 yıldan 3 yıla düşürdüklerini söyleyerek, 'Veteriner hekimlikte kullanılan tüm kitleri yerli ve milli olarak geliştirmeyi hedefliyoruz' dedi.

Demirci: 'Cinsiyet gelişim bozukluğunda çocuklara ve ailelere yardım eden profesyonel ekipler bulunuyor'

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Deniz Demirci, Ülkemizde ve dünyada cinsiyet gelişimi bozukluğunda çocuklara ve ailelerine yardım eden profesyonel ekipler bulunuyor dedi.