Ali Dağ Haberleri

Ali Dağ Haberleri

Yalçın: 'Ekoloji, dünyanın en önemli konusu'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Avrupa'nın dört ülkesinden gelen Erasmus öğrencilerini kabul ettiği toplantıda, 'Ekoloji bugün dünyanın en önemli konularından biri. Biz de bunun için Ali Dağı'na her gün yüzlerce ağaç dikiyoruz.' dedi.

Ali Dağı'nda 20 bin ağaç daha toprakla buluştu

Talas Belediyesi tarafından başlatılan ağaçlandırma seferberliği hız kesmeden devam ediyor. İlkbaharla birlikte başlayan ağaç dikim çalışmalarına ivme kazandıran Talas Belediyesi, kış mevsimi öncesi Ali Dağı'nda 20 bin ağacı daha toprakla buluşturdu.

Ali Dağı'na bu çöpleri kim ya da kimler attı?

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında yaklaşık 55 öğrenci ders koordinatörü Öğretim Görevlisi Hasan Aksoyak eşliğinde Ali Dağı Zirve Tırmanışı yaparak zirvede çevre temizliği yaptı.

Talas'ta dev yürüyüş!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Ali Dağı Doğa Yürüyüşleri'nin bu yıl ki son etkinliği kış öncesi rekor düzeyde katılımla gerçekleşti. Başkan Yalçın'ın da katıldığı 'Sonbaharı Uğurluyoruz' temalı etkinlikle yüzlerce spor ve doğasever Ali Dağı'nda buluştu.

Kızılay Haftasında Ali Dağına yüzlerce meyve ağacı dikildi

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Talas Belediyesi ve Türk Kızılayı Talas Şube Başkanlığı tarafından organize edilen programla Ali Dağı'na yüzlerce meyve fidanı dikildi.

Talas'ta muhteşem Cumhuriyet Konseri

Talas Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in kuruluşunun 98. yılı vesilesiyle hazırlanan programda Ali Dağı 360 Kafe ve Yeşil Alan'ın açılışı komedyen Yavuz Seçkin'in sunumu ve şovuyla, ünlü sanatçı Turgay Başyayla'nın verdiği muhteşem konserle gerçekleşti.

Ali Dağı 360 kafe ve yeşil alan açıldı

Talas Belediyesi tarafından yapılan Ali Dağı 360 Kafe ve Yeşil Alan, düzenlenen programla açıldı. Açılış programında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın; Çoğu gençlerimize yönelik bu etkinliklerle geçmişi geleceğe bağlama arzusundayız dedi.

Ali Dağı'nda yürüyüş...

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla, Dünya Yürüyüş Günü'nde Kayseri'nin gözde doğal alanlarından Ali Dağı 360 Yürüyüş Parkuru'nda yürüyüş etkinliği gerçekleştirdi.

Hareketlilik Haftası'nda herkes Ali Dağı 360'ta buluştu

Talas Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte 'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında Ali Dağı'nda yürüyüş organizasyonu düzenledi. Gerçekleşen etkinliğe her yaştan sporsever yoğun ilgi gösterdi.

Yalçın'ın sosyal medya buluşmaları sürüyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın sosyal medyadan takipçileri ile buluşmaya devam ediyor.

Ali Dağı Füniküler Hattı Projesi ilerliyor

Talas tarihinin en önemli projesi olan Ali Dağı Füniküler Hattı adım adım ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan ön yeterlilik ihalesinden sonra bugün de firmalar tarafından hazırlanan teknik dosyalar teslim edildi.

Melikgazi'de çalışmalar devam ediyor

Melikgazi Belediyesi, Kıranardı Mahallesi Ali Dağı Caddesi'nde 2,5 kilometre uzunluğunda 5 metre genişliğinde yeni yol yapıyor.

Talas'ta İsmail Altunsaray konseri

Talas'ta bu hafta sonu 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş'ın anısına 'Ezgilerle Anadolu' sloganıyla İsmail Altunsaray konseri düzenlenecek.

Ali Dağı'na 1922 yılına özel 1922 fidan dikildi

Talas Belediyesi ve Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma (KAYEMA) Vakfı iş birliği ile Ali Dağı'na ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen organizasyonda Büyük Taarruz'un yapıldığı yıl olan 1922 yılına ithafen 1922 adet fidan dikildi.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Şampiyonası'nı kazananlar belli oldu

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde düzenlenen 12. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Talas'ta 37 metrekare dev ekranda sinema keyfi

Talas Belediyesi tarafından yaz akşamlarında vatandaşlara keyifli vakit geçirtmek amacıyla başlatılan açık hava sinema etkinliği, 37 metrekarelik dev ekranla birlikte iki noktada birden devam ediyor. Hem Ali Dağı 360 Kafe yanında hem de Yamaç Paraşütü İniş Alanında gerçekleşen organizasyonlara ilgi bu hafta da büyük oldu.

Paraşütle aşı farkındalığı oluşturuldu

Bu yıl 12.si düzenlenen Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması devam ederken iki paraşütçünün taşıdığı pankartla aşı kampanyasına dikkat çekildi.

Kayseri'de heyecan başlıyor...

Talas Belediyesi tarafından bu yıl 12.'si düzenlenen Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması'nın brifing toplantısı ve deneme uçuşları gerçekleştirildi. Onlarca paraşütçünün gökyüzünde buluşması güzel görüntüler ortaya çıkardı.

Füniküler Hattı Projesinde tarihi adım

Talas Belediyesi, yalnızca Talas'ı değil bütün Kayseri'yi yakından ilgilendiren Ali Dağı Füniküler Hattı Projesinde önemli bir adım atarak ön yeterlilik ihalesini gerçekleştirdi.

Ali Dağı'nda 12. yamaç paraşütü heyecanı

Talas Belediyesi tarafından Hava Sporları Federasyonu ile birlikte düzenlenen 12. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması 24 Ağustos Salı günü başlıyor.

Flaş! Paraşüt yere çakıldı

 Kayseri'nin Talas ilçesinde pisti ıskalayan paraşütün toprak zemine çakılması sonucu 2 kişi yaralandı.

Pisti ıskalayan paraşüt taşlı zemine çakıldı: 2 yaralı

Kayseri'nin Talas ilçesinde pisti ıskalayan paraşütün toprak zemine çakılması sonucu 2 kişi yaralandı.

Hasketbol GSK'dan 15 Temmuz Şehitleri'ni Anma Ali Dağı Tırmanışı

Hasketbol Gençlik ve Spor Kulübü antrenör ve sporcuları 15 Temmuz Şehitleri Anısına Ali Dağı Zirve Tırmanışı yaptı.

Başkan Büyükkılıç: Hem zihnimiz hem de bedenimiz zinde olsun

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kurmaylarının tamamıyla birlikte sabah 06.00'da Ali Dağı'nın 9.3 kilometrelik parkurunda yürüyüş yaptı. Başkan Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'nın da katıldığı sabah yürüyüşüne ilişkin 'Sabah yürüyüşü yapalım ki hem zihnimiz hem bedenimiz zinde olsun. Bütün hemşerilerimi sabah yürümeye davet ediyorum' dedi.

Ali Dağı'na Zirve Tırmanışı

30 Haziran 2021 tarihinde yapılan antrenmanlar ile 2020-2021 sezonunu tamamlayan Hasketbol Gençlik ve Spor Kulübü, yeni sezon startını her yıl geleneksel olarak düzenlediği antrenör, sporcu ve velilerin katıldığı Ali Dağı Zirve Tırmanışı ile yaptı.

Ali Dağı'ndaki '360 Kafe' büyük ilgi görüyor

Talas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ali Dağ 360 hizmete girdi. Önündeki 14 bin metrekare yeşil alanıyla birlikte asude bir mekan olan kafeterya, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Büyükkılıç ve başkanların 'Çevre Günü' duyarlılığı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte AK Parti İl Başkanlığı'nın koordine ettiği 5 Haziran Çevre Günü kapsamında Ali Dağı'nda düzenlenen yürüyüş etkinliğine katıldı. Başkan Büyükkılıç, Ali Dağı'ndaki yürüyüş parkurunda yaklaşık 9 kilometre yürüyüş yaparak, 'Daha temiz bir çevre, yaşanabilir bir Türkiye için farkındalık oluşturmak adına yürüyüşümüzü gerçekleştirdik' dedi.

Talas'ta 'Dünya Çevre Gününde' doğa yürüyüşleri başladı

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen 'Ali Dağı Doğa Yürüyüşleri'nin ilki yapıldı. 5 Haziran Dünya Çevre Gününde başlatılan organizasyona çok sayıda vatandaş katıldı.

Ali Dağı'nda yürüyüş kararı!

Talas Belediyesi, Ali Dağı Doğa Yürüyüşleri adı altında haftanın 6 günü yürüyüş organizasyonu düzenleyecek.

Talas'a 100 bin ağaç daha

Talas Belediyesi, başta Ali Dağı ve çevresi olmak üzere ilçeye toplam 100 bin ağaç daha dikecek. Göreve geldiği günden bu yana ağaçlandırma çalışmalarıyla dikkat çeken Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 2021 yılı içerisinde yapraklı ve iğneli olmak üzere toplam 100 bin ağaç dikeceklerini söyledi.