Ağırnas Haberleri

Ağırnas Haberleri

Ağırnas Mahallesi'nde tarihi dokuya uygun sokak yenileme çalışması

Melikgazi Belediyesi, tarihi ve turistik özellikleri bulunan Ağırnas Mahallesi'ni daha güzel hale getirmek için yoğun çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda Ağırnas'ta 14 kilometrelik alanda Arnavut kaldırımı çalışması yapıldı.

Palancıoğlu: Ağırnas Mahallesi yeni bir görünüme kavuşuyor

Melikgazi Belediyesi, altyapısı tamamlanan Ağırnas Mahallesi'nde asfaltlama çalışmasında son aşamaya geldi.

Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla bir araya geldi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ağırnas, Gesi ile Büyük ve Küçük Bürüngüz'de vatandaşlar ile bir araya gelerek, onların taleplerini dinledi. Vatandaşlar, Başkan Büyükkılıç'a teşekkür ederek, 'Dağlar kadar memnunuz' dediler.

Ağırnas Mahallesi'ne doğal taştan yol

Alt yapı çalışmaları tamamlanan Ağırnas Mahallesi'nde yol çalışması yapan Melikgazi Belediyesi mahallenin tarihi dokusuna uygun doğal taş ile yol yapıyor. 11 cadde ve sokakta çalışmalar devam ediyor.

250 sporcu Kayseri'den memnun ayrıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ORAN Kalkınma Ajansı, Velo Erciyes ve Erciyes A.Ş. ile birlikte 18 ülkeden 250 bisiklet yarışçısının katıldığı 2021 yılı Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları'na ev sahipliği yaptı. Ağırnas'tan Develi'ye, Tomarza'dan Yahyalı'ya ve Yeşilhisar'dan Erciyes'e kadar birçok bölgeyi tanıma fırsatı yakalayan sporcular, Kayseri'den övgülerle bahsederek ayrıldılar.

Başkan Büyükkılıç, Mimar Sinan'ı unutmadı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mimar Sinan'ın 433. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Büyükkılıç mesajında, 'Bugün bile hl ayakta olan eserleri ile hizmetini sürdüren Ağırnaslı Mimar Sinan'ı rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum' dedi.

Kayseri'de Uluslararası Erciyes Yol Bisiklet Yarışları heyecanı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ORAN Kalkınma Ajansı, Velo Erciyes ve Erciyes A.Ş. işbirliğinde 18 ülkeden 250 bisiklet yarışçısının katıldığı 2021 yılı Uluslararası Erciyes Yol Bisikleti Yarışları heyecanı sürüyor. Sporcular, Ağırnas'tan Develi'ye, Tomarza'dan Yahyalı'ya ve Yeşilhisar'dan Erciyes'e kadar tarihi doğal güzellikleri bağrında barındıran birçok bölgede yapacakları bisiklet yarışları ile kenti yakından tanıma fırsatı yakalıyor.

Mimar Sinan sergisine pandemi de engel olamadı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK tarafından hazırlanan ve Türkiye'de bir ilk olan 'Medeniyetin Dehası Mimar Sinan' isimli canlı anlatımlı sanal sergiye katılarak, 'Mimar Sinan'ımız Ağırnas'ta doğmuş ve tam 97 yıllık ömrüne 375'ten fazla eseri kazandırmış, her biri bir değer olan eserler silsilesine sahip olmuştur. Erciyes'in bağrında doğup, oradan aldığı ilhamla Süleymaniye'yi imar ve ihya etmiştir. Kayserili olmaktan, Mimar Sinan'ın hemşehrisi olmaktan, Erciyes Dağı'nın eteğinde yetişmekten, limler, veliler şehri Kayseri'ye hizmet etmekten keyif alıyoruz' dedi.

AĞIRNASLI NİNEDEN DUA

AĞIRNAS KABUSU!

AĞIRNAS FACİASI!

AĞIRNASLILARA SÖZÜM VAR”