Ağaç Haberleri

Ağaç Haberleri

Kayseri'de şiddetli rüzgar

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde şiddetli rüzgara dayanamayan ağacın parçası, düştüğü otomobilde geniş çapta hasar oluşturdu.

OSB yolunda ağaçlandırma çalışması

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Serbest Bölge yönetim kurulu üyeleriyle beraber Organize Sanayi Bölgesi'ni Serbest Bölge'ye bağlayan ana güzergah üzerinde 486 adet ağaç dikti.

Yalçın: 'Ekoloji, dünyanın en önemli konusu'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Avrupa'nın dört ülkesinden gelen Erasmus öğrencilerini kabul ettiği toplantıda, 'Ekoloji bugün dünyanın en önemli konularından biri. Biz de bunun için Ali Dağı'na her gün yüzlerce ağaç dikiyoruz.' dedi.

Kayserili okçular hedefi şaşırmadı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. okçuları Samsun'da düzenlenen şampiyonada 12 madalya ve 3 kupa kazanarak şehre döndü.

Korkunç son! Kayıp olarak aranıyordu

Kayseri'de kayıp olarak aranan 47 yaşındaki şahsın cansız bedeni, kent ormanında bir ağaca asılı halde bulundu.

'Kocasinan yeşil kalkınma hedefinin lokomotifi olacak'

Kocasinan Belediyesi, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında yaptığı yatırımlarla yeşil alan rekorunu yeniledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'Yeşil Kalkınma Devrimi'ni görev addettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 6 yılda 520 bin ağaç diktiklerini ve Kocasinan'ı toplam 5 Milyon 886 bin metrekare yeşil alana ulaştırdıklarını belirterek, 2023 yılında hedeflenen 7 Milyar fidanın toprakla buluşmasına büyük destek olacaklarını söyledi.

Ali Dağı'nda 20 bin ağaç daha toprakla buluştu

Talas Belediyesi tarafından başlatılan ağaçlandırma seferberliği hız kesmeden devam ediyor. İlkbaharla birlikte başlayan ağaç dikim çalışmalarına ivme kazandıran Talas Belediyesi, kış mevsimi öncesi Ali Dağı'nda 20 bin ağacı daha toprakla buluşturdu.

Gemerekliler’den doğaya 2 bin fidan

İstanbul, Ankara ve Kayseri Gemerekliler Derneklerinin katkıları ile 'Geleceğe Nefes' milli ağaçlandırma günü kapsamında, Gemerek'e 2 bin fidan dikildi. Aynı bölgeye Gemerekli şehitler ve gaziler anısına 50 tane de meyve ağacı dikilirken, ağaçların üzerine şehitlerin ve gazilerin isminin yazılı olduğu kağıtlar asıldı.

Hacılar Erciyes Kapı ve Serçel Yaylası'nda sonbahar güzelliği

Hacılar Erciyes Kapı'da sonbahar güzelliği eşliğinde ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Çolakbayrakdar: Dikilen her ağaç geleceğe miras kalacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türk Kızılay gönüllüleri ile birlikte Yakut Mahallesi'nde 200 çam ve meyve ağacını toprakla buluşturdu.

'Tableti telefonu bırak, doğaya can kat' dediler, fidan diktiler

İl Sağlık Müdürlüğü, Milli Ağaçlandırma Günü'nde 'Tableti telefonu bırak, doğaya can kat' sloganı ile fidan dikti.

Büyükşehir 15 bin fidanı toprakla buluşturdu

Cumhurbaşkanlığı kararı ile her yıl 'Milli Ağaçlandırma Günü' dolayısıyla devam eden kampanyaya Kayseri Büyükşehir Belediyesi de katkı sağlıyor. Büyükşehir, bir günde 15 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Uzlaştırma Ormanı'nda bin ağaç toprakla buluşacak

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, İÇEM Vakfı, Kayseri Bilirkişi ve Uzlaştırmacılar Derneği tarafından oluşturulan 'Uzlaştırma Ormanı'nda ağaçlar; düzenlenen törenle toprakla buluştu.

Erciyes'e 3 bin fidan dikildi

Kayseri'de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 'Gelece Nefes, Dünyaya Nefes' teması ile Erciyes Dağı'nda yapılan dikim etkinliğinde 3 bin fidan toprakla buluştu.

Melikgazi'de 1111 fidan toprakla buluştu

Türkiye genelinde başlatılan 'Geleceğe Nefes Ol' kampanyası kapsamında ağaç diken Melikgazi Belediyesi Küçükbürüngüz ve Turan Mahallesi yolunda bin 111 adet çınarı toprakla buluşturdu.

Yahyalı'da 5 bin fidan toprakla buluştu

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde Fidan Dikme Etkinliği düzenlendi.

Kocasinan'da bin 111 fidan toprakla buluştu

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıllarda ilan edilen 'Milli Ağaçlandırma Günü'nde Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (KAYEMA) üyeleri, vatandaşlar ve belediye personelleri ile birlikte gün boyu bin 111 ağacı toprakla buluşturdu. Başkan Çolakbayrakdar, 'Dikilen ağaçların gelecek nesillere miras olarak bırakılacak bir eser olarak gün yüzüne çıkacaktır' dedi.

Hacılar Erciyes Kapı'da fidanlar toprakla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan 'Milli Ağaçlandırma Günü' kapsamında 'Geleceğe Nefes' fidan dikme etkinliği kapsamında, Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapı bölgesinde fidanlar toprakla buluştu. Etkinlikte konuşan Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 'Türkiye ağaçlandırmada bütün dünyada örnek bir ülke, bizde bu bağlamda örnek bir ilçe olmaya gayret ediyoruz' dedi.

Talas Belediyesi'nden dikkat çeken hediye...

Talas Belediyesi, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde 2 bin 23 esnafa 2 bin 23 mavi ladin ağacı hediye etti.

Başkan Yalçın çocuklarla ağaç dikti

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Alaybeyli Mahallesi'nde yeni oluşturulan mesire alanına çocuklarla birlikte ağaç dikti. Çocukların ağaç sevgisine kayıtsız kalmayan Başkan Yalçın, ödül olarak Talas ve Kayseri gezisi sözü verdi.

Başkan Yalçın çocuklarla ağaç dikti! Çocuklara söz verdi...

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Alaybeyli Mahallesi’nde yeni oluşturulan mesire alanına çocuklarla birlikte ağaç dikti. Çocukların ağaç sevgisine kayıtsız kalmayan Başkan Yalçın, ödül olarak Talas ve Kayseri gezisi sözü verdi.

İlkokul öğrencilerinden 'Her çocuk bir fidan' kampanyası

Hacılar Demokrasi Şehitleri İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri 'Daha Yeşil Bir Dünya' sloganıyla başlattıkları kampanya ile 100 ağaç dikimi gerçekleştirdi. Etkinliğe Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan'da katıldı.

KTO ormanına binlerce ağaç dikildi…

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından oluşturulan Hatıra Ormanı'nda binlerce fidan toprakla buluşturuldu. Şölen havasında geçen etkinlikte yaklaşık 230 dönüm arazi üzerine konumlanan Kayseri Ticaret Odası Hatıra Ormanı'na, 25 bin adet fidan dikildi.

Kızılay Haftasında Ali Dağına yüzlerce meyve ağacı dikildi

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Talas Belediyesi ve Türk Kızılayı Talas Şube Başkanlığı tarafından organize edilen programla Ali Dağı'na yüzlerce meyve fidanı dikildi.

Pandemide ahşap oyuncak üreticisi oldu

Kayseri'de plastik oyuncakların çocukların sağlığına zarar vermemesi için her türden ağacı işleyerek oyuncak üreten Mehmet Canleblebici'nin ürettiği ahşap oyuncaklar yoğun ilgi görüyor.

Başkan Çolakbayrakdar, kursiyerlerle birlikte ağaç dikti

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında Ziyagökalp Mahallesi'nde kursiyerlerle birlikte ağaç dikti. Gelecek için yapılacak en önemli yatırımlardan birinin ağaç dikmek olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan'ın her bir bölgesini yeşillendirmeye ve güzelleştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Kocasinan'dan 29 Ekim'de '1923' fidan

Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (KAYEMA) ve Kocasinan Belediyesi'nin ortak düzenlediği Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü etkinliğinde, bin 923 adet fidan dikildi.

2 bin fidan toprakla buluştu

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile düzenlenen ağaç dikme programında 2 bin fidan toprakla buluşturuldu. Etkinlikte konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 'Yıl içinde ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek' dedi.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Sevdamız daha yeşil Kocasinan ve Kayseri'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında Erkilet Generalemir Mahallesi'nde liseli gençlerle birlikte ağaç dikti. Öğrenciler ile sohbet edip yakından ilgilenen Başkan Çolakbayrakdar, onlara yönelik yaptığı konuşmasında, 'Sizlere daha sağlıklı, daha güzel ve daha yeşil bir Kocasinan ve Kayseri bırakmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz' dedi.

Talas'ta Cumhuriyet coşkusu yaşanıyor!

Talas Belediyesi, Talas Tanıtım ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı ve Erciyes Koleji ile birlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneği yeniden canlandırdı.