Afet Haberleri

Afet Haberleri

185 ton tekstil atığını geri dönüşüme kazandırıldı

Kocasinan Belediyesi'nin 2018 yılında ilçenin 182 farklı noktasına yerleştirdiği 'Kıyafet ve Evsel Tekstil Atık Kutusu' çalışması ile 2021 yılında topladığı 185 ton kıyafet atığını geri dönüşüme kazandırdı. Çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyduklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan çalışmalarla gelecek nesillere daha temiz ve daha güzel bir Türkiye bırakılmasını hedeflediklerini söyledi.

Melikgazi'de Gülük Sosyal Tesisi'nin temeli atılıyor

Melikgazi Belediyesi, Gülük Mahallesi'nde içerisinde Akıl Küpü Çalışma İstasyonu, MELMEK atölyeleri, çocuk oyun alanları, kafeterya ve fitness gibi birçok alanın bulunduğu Gülük Sosyal Tesisinin temel atma törenini gerçekleştirecek.

Öğrenciler hem ayrıştırdı hem ihtiyaç sahiplerine dağıttı

Şehit Mustafa Sezgin Anadolu İmamhatip Lisesi öğrencileri Melikgazi Belediyesi geri dönüşüm tesisinde ikinci el kıyafetleri ayrıştırarak Melikgazi Kıyafet Evi'nde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.

Kocasinan Belediyesi'nden 'Sıcacık Destek'

Kocasinan Belediyesi'nin Kocasinan Gönüllü Projesi kapsamında Sosyal Market'e yeni gelen kışlık kıyafetleri giyen aileler, hizmetlerinden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkürlerini iletti. Başkan Çolakbayrakdar ise birçok alanda projeler ürettiklerini ama en fazla mutluluk veren ve en fazla heyecan uyandıran işlerin başında sosyal belediyecilik adına yapılan hizmetler olduğunu söyledi.

Üzerine 50 bin arı konuyor!

Kayseri'de 68 yıldır arıcılık yapan 94 yaşındaki Sami Helvacıoğlu, üzerine konan arılara aldırmadan kovanların içinde kıyafetsiz ve maskesiz çalışıyor.

Sertoğlu: Türk edebiyatı ve yazarlar hak ettikleri değeri bulabilmiş değil

200'ü aşkın kitabı bulunan ve bazı kitapları yabancı dillere de çevrilerek yayımlanan Yazar Rafet Sertoğlu; Üzülerek belirtmeliyim ki Türk edebiyatı ve yazarlar hak ettikleri değeri bulabilmiş değil. Bunun yanı sıra hak etmemesine rağmen köpürtülen kitaplar ve yazarlar da yok değil. Okurla buluşan 200'ü aşkın kitabın yazarıyım fakat halen kendimi tamamen bir 'yazar' olarak hissetmiyorum dedi.

Geleceğin sipahileri yetişiyor

Kayseri'de 5 ilden 20'ye yakın atlı okçunun katıldığı yarışma düzenlendi. Sporcuların özel kıyafetleriyle at üzerinde görsel şölen oluşturduğu yarışma ile ilgili bilgiler veren Mustafa Demiryürek, Atlı sporcularımız, yani 'atlı sipahiler' geleceğin Malkoçoğulları olacaklar. Onları yetiştiriyoruz. İnşallah daha da ilerilerde daha da güzel sporcular ve sanatçılar yetiştireceğiz. Hedefimiz bu yöndedir dedi.

Kayseri’de yüzde 80’i sigortasız!

Toplam 335.870 konutun sadece yüzde 20’si sigortalı.

Ahırdan zumbaya

Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan 67 yaşındaki Nazzik teyze, şalvar, başında tülbent ve ayağında mest gibi kültürel kıyafetleriyle zumba yapıyor. Evinde süt sağan, Kuran'ı Kerim okuyan Nazzik Ateş, boş vakitlerinde ise spor yapıyor.

Enkazda eğitim

Kayseri'de, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğü tarafından 28 gönüllüye enkaz üzerinde teorik eğitim verildi.

Türkuaz'dan AFAD'a ziyaret

Kentsel Arama Kurtarma alanında akredite edilen ve yetki sertifikasını alan Türkuaz Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Osman Atsız'ı makamında ziyaret etti.

Evlerden kıyafet çalan 3 kişi tutuklandı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince ikametlerden kıyafet çaldığı belirlenen 3 kişi tutuklandı.

6 kişi yakalandı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince ikametlerden kıyafet çaldığı belirlenen 5 kişi ve çalıntı malzemeleri alan 1 kişi yakalandı.

Acil afet durumlarının olmazsa olmazı 'telsiz'

Kayseri Amatör Telsizciler Başkanı Yavuz Altıntop, afetlerin olmazsa olmazının telsiz olduğunu söyleyerek, 'Afetlerde telekomünikasyon çöktüğünde telsizin alternatifi olmadığı için haberleşme desteği vermek üzere insanlarımızı yetiştiriyoruz' dedi.

Talas'ta yeni kurslar

Talas Belediyesi, geçmişten bugüne sanatın zarafetini yaşamak isteyenlere yönelik hüsn-i hat, çini ve seramik kursları düzenledi.

Bakan Soylu'dan Türkuaz'a sertifika

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kentsel Arama Kurtarma Akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayan Türkuaz Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği, sertifikasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan teslim aldı.

Kayseri İtfaiyesi 95 yaşında

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ve Cumhur İttifakı ortağı MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ile birlikte Kayseri İtfaiyesi'nin 95. yılı ve Türk İtfaiye Teşkilatı'nın ise 307. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katıldı. İtfaiye tulumbasından su tahliyesi yapan Büyükkılıç ile Vali Günaydın, afet aracını da ilgiyle inceledi.

Büyükşehir'e, teşekkür belgesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimatlarıyla orman yangını ve sel afeti bölgelerinde fedakrca görev yapan Büyükşehir Belediyesi'ne, afet bölgelerinin vali, belediye başkanı ve kaymakamları tarafından teşekkür belgeleri gönderildi.

Kocasinan 405 ton kıyafet atığını geri dönüşüme kazandırdı

Kocasinan Belediyesi'nin 2018 yılında ilçenin 182 farklı noktasına yerleştirdiği 'Kıyafet ve Evsel Tekstil Atık Kutusu' ile bu zamana kadar topladığı 405 ton kıyafet atığını geri dönüşüme kazandırıldı. 'Sıfır Atık Projesi'ne yaptığı yatırımlarıyla tam destek veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, gelecek nesillere daha temiz ve daha güzel bir Türkiye bırakılmasını hedeflediklerini söyledi.

Melikgazi'den sürücü kursu ve öğrencilerine yeni tesis

Melikgazi Belediyesi Altınoluk Mahallesi'nde yapacağı Trafik Eğitim Pisti Sosyal Tesisi'nin temelini attı. Trafik Eğitim Tesisi, 2 ofis, 1 toplantı odası, motosiklet otoparkı, kafetarya, teras olmak üzere 275 metrekare alanı kapsıyor.

Kayseri belediyeleri, Bozkurt'ta yaraları sardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerden oluşan ekip, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaraları sararak, şehre döndü.

Kayseri Şeker'de acil durum!

Kayseri Şeker Sivil Savunma Müdürlüğüne bağlı ekipler, Fabrika sahası ve İşletme Binası önünde Afet-Tahliye ve Yangın Tatbikatı yaptı.

Büyükşehir'de zirve toplantısı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın'ın da katılımıyla AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve 4 belediye başkanının da yer aldığı toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıda, yangın ve sel afetlerinin yaşandığı bölgelere Kayseri'den yapılan yardımların değerlendirilmesi ve koordinasyonu ele alındı.

KAYMOS'tan Kastamonu'ya mobilya yardımı

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS), geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi nedeniyle Kastamonu'ya 1 tır mobilya yardımında bulundu.

Depreme karşı uyardılar...

Kayserigaz, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 22'nci yıldönümünde abonelerine önemli uyarılarda bulundu. Kayseri'de olası bir deprem sonrasında doğal gaz kaynaklı ikincil afetlerin yaşanmaması için tedbir almanın önemine dikkat çekildi.

Kayseri'den Kastamonu'ya 1 TIR dolusu yardım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimatıyla sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'da afetzedelere dağıtılmak üzere 1 tır dolusu mutfak malzemelerinden oluşan yardım gönderdi.

Vali’den yardım kampanyasına destek çağrısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yangın ve sel afetlerinden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

Kayseri AFAD afet bölgelerinde

Kayseri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen sel olayının ardından tahliye, arama-kurtarma ve müdahale çalışmaları için bölgeye gitti. Ayrıca 5 kişilik bir ekip de Muğla'daki orman yangınlarına müdahale için çalışmalarını sürdürüyor.

Çopuroğlu: Nerede afet olduysa tam kadro orada olduk

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu; düzenlediği basın toplantısında nerede bir afet olduysa tam kadro orada olduklarını ifade ederek, hiçbir vatandaşın mağdur edilmediğini söyledi. Ülkede çıkan yangınların ardından sosyal medya paylaşımlarına da değinen Başkan Çopuroğlu; Sosyal medyadaki söylenen şeylerin yüzde 90'ına itibar etmeyin. Çünkü herkes tahmin ettiğini veya provoke etmek istediğini yazıyor dedi.

Özhaseki: Hükümetimiz afetle mücadeleyi güçlü bir şekilde yürütüyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yangınlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Hükümetimiz afetle mücadeleyi güçlü bir şekilde yürütmektedir" dedi.