2022 Yılı Haberleri

2022 Yılı Haberleri

2 sporcu olimpiyat yolunda!

Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo takımından iki sporcu 2022 yılı Mayıs ayında Brezilya'nın Rio kentinde yapılacak olan Deafolimpik Olimpiyatları'nda Kayseri için mücadele edecek.

'Kayseri’ye yalnızca yüzde 0,7 pay ayrılmış! Kayserili tokadı atacak…'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 2022 Yılı Yatırım Programında Kayseri’nin yine hak ettiği payı alamadığını belirterek, Kayseri’nin tarımdan sanayiye, sağlıktan eğitime, ticaretten ulaşıma her konuda geriye gittiğini söyledi. Ataş, “Kayseri her seçimde AKP’ye sınırsız destek verdi ama artık yeter, her fırsata ‘İşini bilir’ diyerek görmezden geldiğiniz, kaderine terk ettiğiniz, çantada keklik gördüğünüz Kayserili, AKP’ye ilk seçimde hak ettiği tokadı atacak, hak ettiği dersi sandıkta verecek” diye konuştu.

Muay Thai Hakem Kursu tamamlandı

Türkiye Muay Thai Federasyonu Kayseri İl Temsilciliği 2022 yılı faaliyet programında yer alan Aday Hakem Kursu, 25 kursiyerin katılımı ile yapıldı. Kursun ilk bölümü Amatör Spor Kulüpleri federasyonu Sümer Tesisleri Toplantı Salonu'nda teorik derslerle yapıldı. İkinci bölüm ise Gençlik Spor İl Müdürlüğü Bireysel Sporlar Merkezi Muay Thai eğitim alanında uygulamalı eğitimle tamamlandı.

“50 Milyonluk müjde” açıklaması!

Develi 2. Merhale Sulama Projesi için 2022 yılı yatırım programına 50 Milyon TL ödenek ayrıldığı belirtildi.

Başkan Çolakbayrakdar: '2022 yılında daha yeşil bir Kocasinan'ı inşa edeceğiz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Oruçreis Mahallesi'ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı fidanlığı gezerek, seradaki çeşitli bitki ve çiçekleri inceledi. Kocasinan'ı her alanda geliştirmeye devam ettirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, 2022 yılının; gerek yeni park yapımıyla gerekse ağaç dikimiyle daha yeşil bir Kocasinan'ı inşa edeceklerini söyledi.

Başkan Özdoğan'dan Ankara çıkarması

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Ankara'daki temasları çerçevesinde AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer ve birçok bürokratı ziyaret etti. İlçeye yapılacak olan yatırımları yakından takip ettiklerini belirten Özdoğan, 2022 yılının da yatırımlarla dolu bir yıl olacağını söyledi.

Büyüksimitci, enerji verimliliğine dikkat çekti!

2022 Yılı Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından 'Sürdürülebilir Gelecek İçin Enerji Verimliliği' programı düzenlendi.

Talas'ta 'Kuşaklararası' Resim Sergisi açılıyor

Geçtiğimiz yılı; tiyatro gösterileri, konserler ve sergilerle geride bırakan Talas Belediyesi, kültür-sanat faaliyetlerine 2022 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda ressam Hasan Gürpınar ve yakınları tarafından hazırlanan 'Kuşaklararası' resim sergisinin açılışı gerçekleştirilecek.

Kazı çalışmaları başlıyor...

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun; 2021 yılında yapılan kazılarda çok önemli verilere ulaşıldığını, 2022 yılında da arkeolojik kazıların devam edeceğini söyledi. Dursun ayrıca bu yıl farklı olarak mevcut kazılar haricinde Erdemli Vadisi'nde de kazı çalışmasının planlandığını söyledi.

Büyükşehir Meclisi, 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. 2022 yılının ilk meclis toplantısında 49 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Oy birliği ile kabul edildi! Kilci'nin adı verilecek...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. 2022 yılının ilk meclis toplantısında 50 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

COD Enerjiden dev bir yatırım hamlesi daha

Pınarbaşı ilçesinde faaliyet gösteren COD Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2022 yılına da dev bir yatırımla giriyor. Şirket 30 kişinin istihdam edileceği ve 20 dönümlük bir arazi üzerine topraksız sera inşa ediyor. Serada yetiştirilecek olan tüm ürünlerin ise kurutularak yurt dışına ihraç edilmesi hedefleniyor.

Talas'ta 2022'nin ilk Antika Pazarı

Hayata geçirildiği 2019 yılından bu yana vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Antika Pazarı 2022 yılında da devam ediyor.

Talas Meclisi yılın ilk toplantısını yaptı! 'Sözümüze kıymet veriliyor'

Talas Belediye Meclisi 2022 yılının ilk toplantısında gündeminde bulunan 20 maddeyi karara bağladı.

Hacılar'da denetim yapacak isimler belli oldu

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesine istinaden Ocak ayı toplantısını gerçekleştirdi. 2022'nin ilk meclis toplantısında konuşan Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 2022 yılında hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek dedi.

Kocasinan, yılın ilk meclis toplantısını yaptı

Kocasinan Belediyesi, 2022 yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, 21 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. 2021 yılında yapılan hizmetlerin Kocasinan'a ve Kayseri'ye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, 'Yeni yılda ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 2022 yılının, hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hem şehrimiz hem de ülkemiz için sağlıklı ve bereketli bir yıl olur' dedi.

Kocasinan, yılın ilk meclis toplantısını yaptı

Kocasinan Belediyesi, 2022 yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, 21 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. 2021 yılında yapılan hizmetlerin Kocasinan'a ve Kayseri'ye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, 'Yeni yılda ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 2022 yılının, hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hem şehrimiz hem de ülkemiz için sağlıklı ve bereketli bir yıl olur' dedi.

Yahyalı Belediyesi'nde 2022'nin ilk meclisi yapıldı

Yahyalı Belediyesi'nde 2022 yılının ilk meclis toplantısı yapıldı.

2022 Kocasinan için 'Yeşil Yılı' olacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar; 2021 yılını ağırlıkla kentsel dönüşüm ve altyapı çalışmalarıyla tamamladıklarını, 2022 yılının ise yeşilin, ağaçlandırma çalışmalarının daha fazla konuşulacağı bir yıl olacağını söyledi.

Bellona, Çankaya'yı konuk edecek

Bellona Kayseri Basketbol 2022 yılının ilk maçında yarın evinde Çankaya Üniversitesi'ni konuk edecek.

Zabıta 4 bin 658 kişiye işlem yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşların güven ve huzuru için uygulanan genel denetimlerde kurallara aykırı davranan 4 bin 658 kişi hakkında işlem uyguladı.

Protokolden polis ve jandarmaya 'yılbaşı' ziyareti

Kayseri'de protokol, denetim yapan polis ve jandarma ekiplerini ziyaret etti. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, İnşallah 2022 yılında sevinçlerimiz, hüzünlerimizden daha fazla olur dedi.

Çopuroğlu'ndan yeni yıl mesajı

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu yeni yıl mesajında; 2022 yılının ülkemize hayırlar getirmesini temennisinde bulunarak, Cumhur ittifakı ile yeni yılda da yeni başarılara imza atacaklarını söyledi.

Berna Gözbaşı: '2022 yılında başarı çıtamızı yükselteceğiz'

Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, 2022 yılında başarı çıtasını yukarılara çekeceklerine inandığını söyledi.

Palancıoğlu: 2022 yılı Melikgazi'de hizmet dolu bir yıl olacak

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çolakbayrakdar: '2022 yılı, Kocasinan'da projelerin açılış yılı olacak'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yeni yılının ülkemize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, mesajında 2022 Yılı'nın Kocasinan'da projelerin açılış yılı olacağını söyledi.

Öztürk: 'Çalıştıkça güçleniyor, güçlendikçe başarıyoruz'

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, belediye başkan yardımcıları, birim müdür ve teknik personeller ile 2021 yılı değerlendirme ve 2022 yılı planlama toplantısı düzenledi.

Büyükkılıç: Milli heyecan ve ruhla çalışacağız...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2022 yılı dolayısıyla tebrik mesajı yayımlayarak, 'Kendisine başarının yakıştığı Kayseri'mizin gücüne güç, güzelliğine renk, özelliğine çeşit katacağız. Daha büyük başarılara imza atmak için milli heyecan ve ruhla daha çok çalışacağız' dedi.

Yibur: '2022 yılı önemli bir yıl olacak'

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yibur, Kayseri sanayisinin dünyayı etkileyen pandemi gibi önemli bir soruna rağmen 2021 yılında da büyümeye devam ettiğini belirtti. Başkan Yibur, Kayseri OSB'deki doğal gaz ve elektrik tüketim miktarlarında yüzde 13 civarında bir artış yaşandığını ve bu artışın da sanayideki büyümeyle ilgili önemli bir veri olduğunu kaydetti.

Akdem yapı 2022’ye yeni projeleriyle giriyor

Kayseri’de son yıllarda inşaat sektöründeki yatırımları ile dikkat çeken Akdem Yapı, 2022 yılına da üç yeni proje ile giriyor.