Esnaf: Yeni nesilden umutluyum! Gençler bu gidişe dur diyecek!

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, beraberindeki İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel ve partilileriyle birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi..

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, beraberindeki partililerle esnaf ziyaretleri gerçekleştrdi. Esnaflar, sürekli artan maliyetlerden dolayı vatandaş da artan fiyatlardan yana dert yandı. 
Ziyaretler esnasında bir esnaf gençlerden ümitli olduğunu ifade ederek, "Sürekli borç ödüyorum. İş yok gelirden çok gider var. Ama ben şundan dolayı mutluyum, yeni nesil özellikle de bu seçimde oy kullanacak. Gençler bu gidişe dur diyecek" şeklinde konuştu.

Esnaf: Yeni nesilden umutluyum! Gençler bu gidişe dur diyecek!
ATAŞ'I GÖREN VATANDAŞ DERT YANDI: 1 BABAM ÇALIŞIRDI 8-10 KİŞİYİ DOYURURDU
Hayvancılıkla uğraştığını kaydeden bir diğer vatandaş  ise şu ifadeleri kullandı: Ben hayvancılık yapıyorum. Ahırımın bir tarafını yonca bir tarafını saman doldururdum, mısır silajı alıyordum. Geçen sene eski parayla 100 milyar vermemişken, bu sene geçen seneki gibi alırsam 780 milyar para tutuyor. Bir önceki sene 100 ton  alıyordum. Geçen sene 60 ton alıyordum, bu sene 60 ton alacak gücüm yok. Sütte destek 1 liraydı 20 kuruşa çektiler. Esnaf da bitmiş durumda, vatandaş da bitmiş durumda. 80’ler diyorsunuz anam babam 7 kardeş 9 kişiyiz. 1 babam çalışırdı 8-10 kişiyi doyururdu. Bakkala gidip 1 kilo toz şeker almaya utanırdı babam çuvalla alırdı. Şimdi utanın Allah’tan korkun 9’uda çalışıyor. Kasap dükkânı vardı,babamın aylık ödemeyle karşıdan dükkân satın almıştık. Şimdi ahırımı komple satsam ineği danayı buzağı satsam kendimi de satsam o dükkânı alamam.

Esnaf: Yeni nesilden umutluyum! Gençler bu gidişe dur diyecek!

Esnaf: Yeni nesilden umutluyum! Gençler bu gidişe dur diyecek!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN