Ersoy'dan, Bakan'a: Kayseri olarak savunma sanayisi yatırımlarına talibiz!

MHP Milletvekili Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan övgüyle bahsetti ve aynı zamanda Kayseri'ye milli savunma sanayisi yatırımları için destek istedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Ersoy'dan, Bakan'a: Kayseri olarak savunma sanayisi yatırımlarına talibiz!
MHP Milletvekili Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan övgüyle bahsetti ve aynı zamanda Kayseri'ye milli savunma sanayisi yatırımları için destek istedi.
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü Plan Bütçe Komisyonu’nda,  Bakan Hulusi Akar’a, “Seçim bölgem olan sanayisiyle kendini dünya çapında kanıtlamış Kayseri ilimiz, millî savunmayı güçlendirecek üretim imkânlarına sahiptir ve daha güçlü hâle getirilmesi en büyük temennimizdir. Bu sebeplerle her türlü savunma sanayisi yatırımlarına talip olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Plan Bütçe Komisyonu toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan övgüyle bahsetti ve aynı zamanda Kayseri ‘nin olarak milli savunma sanayisi yatırımlarına talip olduğunu dile getirdi. Ersoy, “Şanlı ordumuzun ve dolayısıyla devletimizin bekası için, tüm bu yapılanlar damarlarımızdaki asil kandan sonra güçlü savunma sanayimiz sayesindedir. Bu anlamda, ayrılan bütçe ve harcanan her bir kuruş feda olsun diyoruz. Son yıllarda, yerli üretim yaparak millî silahlar üreten Türkiye'nin bu konudaki başarılarını artırarak sürdürmesi için gereken her türlü desteği vereceğimizden şüphe olmasın. Bize göre, Millî Savunma Bakanlığı bütçesinin millî silahlar üretimi noktasındaki başarıyı kat kat yukarıya yükseltecek ölçüde belirlemek oldukça önemlidir. Millî savunma üretimi konusunda altyapısı, teknik imkânı olan bütün illerimize millî savunma teknolojilerimiz için bütçe ayrılması gerekmektedir. Türk devletinin terörle mücadelesini millî savunma sanayisi güçlendirecektir. Bu noktada, seçim bölgem olan sanayisiyle kendini dünya çapında kanıtlamış Kayseri ilimiz, millî savunmayı güçlendirecek üretim imkânlarına sahiptir ve daha güçlü hâle getirilmesi en büyük temennimizdir. Bu sebeplerle her türlü savunma sanayisi yatırımlarına talip olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sayın Bakanım, emeklerinizden ve şanlı ordumuza katkılarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, Kayserili hemşehrileriniz olarak sizinle gurur duyuyor, Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin diyorum” şeklinde konuştu. 
“HASSAS DÖNEMLERDEN GEÇİYORUZ”
“Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en kapsamlı ve en yoğun mücadelesinin verildiği hassas dönemlerden geçiyoruz” ifadelerini de kullanan Ersoy, komisyondaki konuşmasında şunları söyledi: Böylesi bir dönemde enkaza dönüşmemizi bekleyenleri, taarruz anlayışıyla aralıksız olarak, sadece son bir yıl içinde 52'si büyük, 182'si orta çaplı olmak üzere toplam 234 başarılı operasyonla enkaza gömdüğünüz için sizlere minnettarız. Yine, terörle mücadele kapsamında gönül coğrafyamızın ve halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekâtlarıyla bir ucu hainlere, bir ucu cennet vatanımıza açılan terör koridorunu parçaladığınız için yine size minnettarız. Bunların yanı sıra, dün, 15 Kasım Pazartesi günü kurtuluşunun 38'inci yıl dönümünü kutladığımız yavru vatan Kıbrıs'ın menfaat ve güvenliğinin sağlanması noktasındaki duruşunuz, Mavi Vatan hususundaki azim ve kararlılığınız için sizlere minnettarız. İki devlet tek millet anlayışıyla kenetlendiğimiz kardeş ülke Azerbaycanlı kardeşlerimizin, Karabağ'ın, Ermenistan'ın işgalinden kurtulmasına uzanan zafer yolundaki duruşunuz ve desteğinizden dolayı, sizlere minnettarız”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN