Engelli çocuklar için hobi bahçesi kuruldu

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber -

Şehit Yiğitcan Ciğa Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde ‘Toprak Engel Tanımaz’ projesi kapsamında engelli çocuklar için hobi bahçesi kuruldu.
Şehit Yiğitcan Ciğa Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin bahçesine ‘Toprak Engel Tanımaz’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Kocasinan Belediyesi tarafından hobi bahçesi kuruldu. Bahçede, uygulama merkezinde eğitim gören engelli çocuklar sebze dikecek ve bütün bakımlarını yapacak. Kurulan bahçe ile engelli çocukların rehabilitasyonunun sağlanması amaçlanıyor.
Bahçenin açılış töreninde konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Biz Kocasinan Belediyesi olarak 7’den 70’e, kadın erkek, genç yaşlı olsun bölgemizde yaşayan herkese hizmet etme, onların hayatlarını kolaylaştırma ve onları mutlu etme şuuru içerisinde hareket ediyoruz. Ne mutlu bize ki, burada sizleri de mutlu edebilmek için bize de görev düşmüş. Sizlere, çocuklarınıza ve ailelerinize hizmet edebilme gibi bir görevde bize düştüğü için mutluluğumu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.
Engelli çocukların annelerine seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, “Sizler cennetliksiniz. Bizlerde bu işin bir ucundan tutalım diye istiyoruz. Bizler yollar, köprüler yapıyoruz, otobüsler çalıştırıyoruz ama yaptığımız otobüs hizmetlerinin çok daha faydalısını size gönderdiğimiz otobüsle kazandığımızı biliyoruz. Bir sürü parklar yapıyoruz ve ağaçlar dikiyoruz ama en kıymetli yaptığımız iş ise sizin yavrularınıza vereceğimiz katkının olduğunu biliyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde Ramazandan sonra çok kıymetli bir projenin de temelini hep birlikte atacağız. Erciyes Üniversitesi’nin karşısına yaptığımız Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temelini attık. Bu Türkiye’de tek olacak bir projedir” diye konuştu.

“Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız”
Törende bir konuşma yapan Vali Süleyman Kamçı ise, engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını kaydetti. Vali Kamçı, “Engelli olmak hiç kimsenin kendi arzusu olan bir şey değildir. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizlerin görevi, engelli olan kardeşlerimizin ve çocuklarımızın da bizim yararlandığımız her şeyden yararlanmaları için sağlamak için gerekli çalışmaları yapmak olmalıdır. O yönde çalışmalarımız var. Elimizden geleni sizler için yapıyoruz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Kamu kurum ve kuruluşları olarak her zaman yanınızdayız” dedi.
Konuşmaların ardından, Şehit Yiğitcan Ciğa Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim alan çocukların gösterileri izlenildi. Düzenlenen tören hobi bahçesinin açılması ve protokolün hobi bahçesine domates ekmesi ile sona erdi.
Törene, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Diyarbakır’da Şehit olan Yiğitcan Çiğa’nın eşi Nadiye Çiğa, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN