Dünya şampiyonlarını Erciyes belirledi

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber -

Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından üst üste üçüncü kez Erciyes’te yapılan Dünya Snowboard Kupası’nda şampiyonlar belirlendi.
Ford Snowboard Dünya Kupası’nda bayanlarda Rusya’dan Milena Bykova, erkeklerde ise Alman Stefhan Boumaister rakiplerini geride bırakarak birinciliği kazandı. Mücadeleleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar da izledi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla dünya standartlarında kış turizm merkezi haline gelen Erciyes, uluslararası bir dağ olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kayseri ve Erciyes, dünyanın en önemli şampiyonalarından birisi olan ve bu yıl Ford’un sponsorluğunda yapılan Ford Snowboard Dünya Kupası’na üst üste üçüncü kez ev sahipliği yapma başarısını gösterdi.
18 ülkeden 85 sporcunun katıldığı Dünya Kupası, birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Dünyanın gözünün Erciyes’te olduğu şampiyonada Türk sporcular Elif Kübra Geneşke, Hamza Polat ve Yavuz Dumlu da yarıştı.
Rüzgarın olumsuzluğuna rağmen açık bir havada gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda Bayanlarda Erciyes’teki son iki senenin şampiyonu ve olimpiyatların altın madalyalı sporcusu Esder Ledecka’yı geride bırakan Rus Milena Bykova altın madalyanın sahibi oldu. Çek Esder Ledecka ikinciliği, Avusturya’dan Daniela Ulbing ise üçüncülüğü elde etti.
Erkeklerde ise birinciliği Alman Stefhan Boumaister kazandı. Müsabakalarda İtalyan Edwin Coratti ikinci ve Slovenya’dan Tim Mastnak üçüncü oldu.
Dünya Kupası’nda derece alanların madalyalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN