CHP İl Başkanı Özer, oraya gitti ve 'Hatırladınız mı? diye sordu…

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri'de yılan hikayesine dönen ve durakları, hattı adeta çürümeye terk edilen Banliyo projesine dikkat çekti. Özer, 'Kayseri'ye verilen sözler yine havada kalmıştır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, İncesu’da vatandaşlarla bir araya geldi. Parti teşkilatını da ziyaret eden ve partililerle görüş alışverişinde bulunan Özer, daha sonra esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdi.
"HER YERDE AYNI FERYAT: İŞ, AŞ YANİ GEÇİM DERDİ"
Özer, “Vatandaşa gidiyoruz. Vatandaşı dinliyoruz. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi İncesu'muzdan da hep aynı feryadı duyuyoruz: İş, aş yani geçim derdi. Sözümüz söz! Güzel günler gelecek. Baskı, zulüm bitecek, Halkın iktidarında Hakça düzen gelecek. Herkes rahat nefes alacak” ifadelerini kullandı.
Diğer yandan Özer, İncesu ziyaretleri sırasında partinin ilçe yöneticileriyle birlikte atıl halde duran Banliyö Duraklarında da incelemelerde bulundu.  Durakların bakımsızlığına dikkat çeken Özer, yıllar önce “İlçelerden göçü önleyecek” denilen projenin atıl halde olduğunu ve verilen sözlerin yine tutulmadığını ifade etti.


“VERİLEN SÖZLER HAVADA KALDI”
“Milyonlar harcandı, hat çekildi. Şimdi mi? Bakımsızlıktan çürümeye terk edildi. Boşuna demiyoruz, bu ülkenin kaynaklarını tüketiyorlar” diyen Özer, “Halkın iktidarında kamunun malına sahip çıkacağız. Yetimin hakkını yedirtmeyeceğiz. Sözümüz söz, halkın iktidarında kamu kaynakları heba olmayacak, verilen sözler havada kalmayacak” dedi.


“HALKIN İKTİDARINDA KAMUNUN MALINA SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Özer, tepkisinde şu ifadeleri kullandı: Hatırladınız mı? Yaklaşık 7-8 yıl önce Kayseri Büyükşehir Belediyesinde gündeme getirilen proje… O dönem belediye başkanı olan ve bu gün halka dönük projelerle dikkat çeken, söz verdikleri projeleri bir bir hayata geçiren CHP’li belediyelere kendince bir şeyler söylemeye, bu yolla gündeme gelmeye çalışan bir kişinin “İlçelerde göçü önleyeceğiz. Herkes doğduğu topraklarda doyacak. Bu projeyle Kayseri’nin ufku açılacak” iddiasıyla ortaya attığı projeydi. Sonu mu? Tıpkı diğer vaatler gibi…Hüsran…O dönem “Ufuktaki Kayseri” demişlerdi. Evet, ufuklarındaki Kayseri’ye verdikleri değeri gördük. Ufuklarındaki Kayseri’den içleracısı bir tablo. 2016 yılında belediye ihale yaptı, Banliyö durakları konuldu…Milyonlar harcandı, hat çekildi. Şimdi mi? Bakımsızlıktan çürümeye terk edildi. Boşuna demiyoruz, bu ülkenin kaynaklarını tüketiyorlar… “Babalar gibi satıyoruz”  demeleri boşa değil. Gerçek yüzlerini ortaya koyuyorlar. Umutsuzluğa gerek yok. Çünkü  halkın iktidarında kamunun malına sahip çıkacağız. Yetimin hakkını yedirtmeyeceğiz. Sözümüz söz, halkın iktidarında kamu kaynakları heba olmayacak, verilen sözler havada kalmayacak.


 


 

Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN