Çakmak: Öğrenciler KYK yemeklerinden şikayetçi!

İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak, öğrencilerin KYK yemeklerinden şikayetçi olduklarını dile getirdi. Çakmak, 'İtibarlarına para bulanlar, öğrencilerin daha iyi şartlarda okuması, kalması için de para bulabilir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Çakmak: Öğrenciler KYK yemeklerinden şikayetçi!
İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak, öğrencilerin KYK yemeklerinden şikayetçi olduklarını dile getirdi. Çakmak, “İtibarlarına para bulanlar, öğrencilerin daha iyi şartlarda okuması, kalması için de para bulabilir” dedi.
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Son günlerde kendilerine bu yönde şikayetlerin geldiğini ifade eden İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak, “Geleceğimizin teminatı olan gençlere bu şartları mı layık görüyorsunuz? Kendileri bir öğle yemeğine yüz binlerce TL dökerken genç kardeşlerime bir tas yemeği çok görüyorlar. Zaten bir öğrencinin geçimi çok zor şartlar altında ilerlemektedir. Hele ki kendi şehrinden  başka bir şehre giden öğrenci için daha zor bu. Acilen şartları iyileştirilmeli. Öğrencinin kaygısı geçim değil, bilim olmalı. Maalesef öyle bir duruma gelmiş durumdayız ki, bu iktidardan önce öğrenciler verilen burs ile kaç tane çeyrek altın alabiliyordu, şimdi kaç tane alabiliyor?  Cevap basit şimdi bir tane dahi alamıyor. Birçok gencimiz diyor ki imkanım olsa da yurt dışına gidip,bir hayat kura bilsem diyor. Ne kadar acı bir tablo. Soruyorum bu öğrencilerin daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için mülteci  mi olması gerekiyor? Genç arkadaşlarımın her zaman yanındayız. İtibarlarına para bulanlar, öğrencilerin daha iyi şartlarda okuması için de para bulabilir” şeklinde konuştu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN