BOŞANDIĞI EŞİNİ ÖLDÜRDÜ

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber -

Develi İlçesi’nde, İ.U. bir süre önce boşandığı eşi 3 çocuğunun annesi 39 yaşındaki Leyla Berk’i bıçaklayarak öldürdü. Katil zanlısı İ.U’nun olaydan bir gün önce ilçeye geldiği ortaya çıktı.

Develi'de yaşayan 39 yaşındaki Leyla Berk, sabah saatlerinde 7 yıl önce boşandığı kocası tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Kadının yakınları, olayı haber alır almaz cenazenin kaldırıldığı Develi Devlet Hastanesi'ne akın etti. Hastaneye gelen Leyla Berk'in kızları 10 yaşındaki Eda ve 13 yaşındaki Seda, annelerinin hayatını kaybettiğini öğrenince hastane bahçesinde gözyaşlarına boğuldu. Kız kardeşleri, yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Ölen Leyla Berk'in kardeşi Yusuf Berk, ''Ablam sabah fabrikaya işe giderken önünü çevirmiş ve bıçaklayarak öldürmüş. Haber alınca ben de hastaneye geldim. 6-7 yıl önce boşanmışlardı ancak sürekli olarak hem ablamı hem de çocuklarını telefonla ve gelip giderek rahatsız ediyordu. Bir ara ablamın oturduğu yerde elinde pompalı tüfekle de dolaşıyordu. Biz savcılığa suç duyurusunda bulunduk ama sadece evden uzaklaştırma cezası verdiler. Ablam askerdeki oğluna ve burada yanında olan 2 kızına bakabilmek için fabrikada yeni işe girmişti'' diye konuştu.

Bu arada, eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Leyla Berk’in, vatani görevini yapan oğluna harçlık gönderip okula giden 11 ve 13 yaşlarındaki 2 kızına bakabilmek için zorlu bir hayat mücadelesi verdiği, kısa bir süre önce işe girdiği öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN