Bakan'dan tek tek istedi: Kamyon, ekskavatör, yol süpürme, nakdi destek…

Kayseri'deki MHP'li belediyelerin taleplerini Bakan'a iletti! Peki MHP'li Belediyeler ne istedi?

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP’li Belediyelerin yaşadığı sıkıntıları ileterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan destek istedi. 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesinin ele alındığı Plan Bütçe Komisyonu toplantısında söz alan MHP Milletvekili Baki Ersoy, Bakan Murat Kuruma’a yönelik konuşmasına, “Seçim bölgem olan Kayseri'mizde, Büyükşehir Belediyemiz dâhil olmak üzere toplam 17 belediyemiz bulunmaktadır. Bu belediyelerin tamamı ise Cumhur İttifakı belediyeleridir. Tüm başkanlarımızın sizlere çok selamları var Sayın Bakanım, şehrimize olan katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorlar” ifadelerini kullanarak, başladı. Daha sonra Cumhur İttifakının MHP’li 4 Belediyesi’nin taleplerini aktaran Ersoy, “Kayseri ilimizde bulunan 4 Milliyetçi Hareket Partili ve dolayısıyla Cumhur İttifakı mensubu belediyemizin bazı talepleri bulunmaktadır, bunları sizlere iletmek istiyorum” dedi.
İŞTE ERSOY’UN, İMARDAN ÇÖP TOPLAMA ARACINA, KAMYONDAN ŞARTLI NAKDİ YARDIMA KADAR BAKAN’A İLETTİĞİ O TALEPLER…
Ersoy, şu ifadeleri kullandı. Cennetmekân Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş'in memleketi olan Pınarbaşı İlçe Belediyemizin vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için 1 adet çöp toplama aracına ihtiyacı vardır. Belediye bütçesinin araç almaya elverişli olmaması sebebiyle Bakanlığınızdan 1 adet çöp toplama aracı hibe edilmesini talep ediyoruz. Özvatan ilçemizin ise Taşlık-Kavaklı Mahallesi yolu istikametinde toplamda 3.200 metre gidiş-dönüş bisiklet yolu yapılması, ilçe merkezine 1 adet kültürevi yapılması ve Küpeli Mahallesi'nde bulunan imar planlarının genişletilmesi esnasında altlık olarak kullanılması için hâlihazır haritaların yapılması talepleri bulunmaktadır. Bununla birlikte söz konusu belediyenin çevre kirliliğinin giderilmesi, çevrenin korunması, iyileştirilmesi ve temizlenmesinde kullanılmak üzere kamyon ihtiyacı bulunmaktadır. Mali imkânların yetersiz olması sebebiyle temin edilemeyen kamyon aracının satın alınabilmesi için Bakanlığınızın bütçesinin ilgili kalemlerinden karşılanmak üzere belediyeye şartlı nakdi yardım yapılması talep edilmektedir. Sarız Belediyemizin talebi ise konut sıkıntısı sebebiyle sürekli göç veren ilçemize toplu konut yapılabilmesi için belediye tarafından imar planı, tadilat çalışmaları tamamlanma aşamasına getirilmiş TOKİ Konutlarının proje ihalesi ve inşaat ihalesinin yapılması talep edilmektedir. Bununla birlikte, söz konusu belediyenin araç envanterine kayıtlı araçlarının eski model ve yıpranmış olması sebebiyle 1 adet arazöz, 1 adet büyük çöp toplama aracı, 1 adet hafriyat kamyonu, 1 adet ekskavatör, 1 adet de yol süpürme aracı talep etmekteyiz. Ayrıca, mülkiyeti Hazine ve Millî Emlak'a ait olan ağaçlandırma, yeşillendirme ve çeşitli sosyal tesis gibi yapılacak projeler için tahsisini talep ettikleri arazilerin, tahsis işlemlerinin değerlendirilerek kamu yararı için tahsislerinin bir an önce gerçekleştirilmesi belediyemiz için oldukça önem arz etmektedir. Sarıoğlan Belediyemizin ise çevre kirliliğinin giderilmesi, çevrenin korunması, iyileştirilmesi ve temizlenmesi amacıyla Sıfır Atık Projesi'nde kullanılmak üzere şartlı nakdi yardım talebi bulunmaktadır. Ayrıca, Sarıoğlan Karaözü Mahallesi'nde bulunan tarihî Şahruh köprüsünün ülke turizmine kazandırılması için köprünün bulunduğu mevkide çevre düzenleme çalışması yapılması gerekmektedir. Belediyenin, yine mali imkânlarının yetersizliği sebebiyle çevre düzenlemesi yapılabilmesi için Bakanlığınızca şartlı nakdi yardım tahsisi edilmesi talep edilmektedir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN