Ak Parti kongreye gidiyor

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kayseri Olay Haber -

Başbakan Yıldırım CHP’nin referandumun iptaline ilişkin itirazı için “İtirazlar YSK’nın değerlendirmesi sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır.” dedi. Yıldırım ayrıca AK Parti’deki kongre gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım’ın açıklamaları şu şekilde:

Yüzde 51.1 ‘Evet’, yüzde 48.9 da ‘Hayır’ oyları ile bitmiştir. Anayasa değişikliğine yönelik sonuç ‘Evet’ olarak tecelli etmiştir. Halkın kararı nettir. ‘Evet’ de veren ‘Hayır’ da veren vatandaşlarımızın kararı başımızın tacıdır. Siyasi partiler kampanya boyunca vatandaşa bu değişikliğin lehine aleyhine gerekçeleri alabildiğinde anlatmışlardır. Vatandaş sonuçta kararını vermiştir. Bu itirazlar YSK’nın değerlendirmesi sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bizim onun üzerine laf söylememiz yanlış olur. Biz görevimizi yaptık, sandığı milletin önüne getirdik ve milletin kararını vermesini sağladık.

“UYUM YASALARINA YOĞUNLAŞMAMIZ GEREKİYOR”

Önümüze bakmamız lazım. Terörle mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Anayasa değişikliği ile ortaya çıkan yasaların değiştirilmesi, uyum yasaları birçok yapılacak işler var. Bunlara yoğunlaşmamız gerekiyor bu konuda da bütün siyasi partilerin memleket meselelerinde birlikte hareket etmesi sorunlarımızı medeni bir şekilde görüşmemiz gerekiyor.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AKP’YE ÜYELİK DAVETİNİ YSK KARARINDAN SONRA YAPACAĞIZ”

Anayasa değişikliğinin 3 maddesi hemen yürürlüğe giriyor, diğer tüm maddeler de 2019’daki seçimlerle uygulamaya girilecek. YSK tarafından resmen ilan edilmesiyle birlikte Cumhurbaşkanımızın partisi ile ilişiği tekrar resmen kurulabilecek.

“2018’DE OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

AK Parti zaten bir kongre sürecine girmiş durumda. Bir kan, can tazelemesi yapacağız. 2018’de olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. 2019’da Mart yerel seçim, 3 Kasım 2019’da meclis ve cumhurbaşkanlığı seçimleri yenilenecek.

Bu seçimden bütün partilerin alması gereken mesajlar da vardır. Biz de AK Parti olarak kendi payımıza düşen mesajı aldık. Tamam, güven devam ediyor ancak şu hususlarda da güven kaybediyor. Bunlara dikkat edeceğiz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN