65 yaş üstü ve 18 yaş altı dikkat! Sokağa çıkma yasak mı, değil mi?

17 Mayıs -1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan 'Kademeli Normalleşme' tedbirleri, yarından itibaren hayata geçiyor. 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı için aşı ve toplu taşıma detayına dikkat...

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kademeli Normalleşme, yarın yani 17 Mayıs'tan itibaren hayata geçiyor. 1 Haziran'a kadar devam edecek olan uygulama kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkabilecek mi? 18 yaş altında durum ne olacak?

İşte detaylar…

18 yaş altı gençler ve çocuklar ile aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak. Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ise hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, hafta sonları tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacak.
TOPLU TAŞIMA KULLANAMAYACAKLAR
Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklar.


 

 

 

Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN