Milletvekili Ataş: Hani verdiğiniz o sözler!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ilçelerin yaşadığı sıkıntıları ilgili Bakanlara sordu. Doğazgaz olmayan İlçelere seçim dönemlerinde doğalgaz sözü verildiğini, ancak diğer sözler gibi bu sözlerin de tutulmadığını kaydeden Ataş, 'Vatandaş sizden net bir tarih bekliyor' diye konuştu. Milletvekili Ataş, yine kentteki yurt ve ilçelerdeki çim saha sorunlarını da gündeme taşıyarak, 'Yapacağız diye söz veriliyor, ama yapılmıyor' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’nin sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Ataş, bu kez de ilgili Bakanlara, her seçim zamanı verilen sözleri hatırlattı.
YILLARDIR HER SEÇİMDE SÖZ VERİP SİYASET MALZEMESİ YAPILAN DOĞAL GAZ O İLÇELERE NE ZAMAN GELECEK?
Meclis’te konuşan Ataş, doğalgaz sözü verilen, ama yıllardır verilen sözlerin tutulmadığı ilçelere dikkat çekti. Ataş, “Seçim bölgem Kayseri’nin altı ilçesinde hâlâ doğal gaz bulunmamaktadır. İktidar temsilcileri Sarıoğlan, Akkışla, Felahiye ve Özvatan ilçelerinin planlamaya alındığını söyledi ama tarih vermedi. Bu ilçelerimize doğal gaz ne zaman gelecektir? Pınarbaşı ve Sarız ilçeleri ise planlamaya dahi alınmamıştır. Yıllardır her seçimde söz verip siyaset malzemesi yapılan doğal gaz, Pınarbaşı ve Sarız’a ne zaman gelecektir, planlamaya alınacak mıdır? Vatandaş sizden net bir tarih bekliyor” şeklinde konuştu.
KAYSERİ’YE VERİLEN SÖZLER TUTULMUYOR!
Meclis’te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da Kayseri ile ilgili sorular yönelten İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Kayseri’de 4 üniversite ve yaklaşık 75 bin öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin kalacağı yurtların yatak kapasitesi 8.500 civarındadır, bu sayı şehrimiz için yetersizdir. Kayseri’de yurt sorununu çözmek için bir çalışma var mıdır? Pınarbaşı, Sarız ve Sarıoğlan ilçelerinde hâlâ çim saha yoktur. Her yıl biz soruyoruz, sizler sürekli ‘Yapacağız’ diye söz veriyorsunuz; bu konuyla ilgili bir çalışma var mı, yatırım planına alınacak mı?” diye sordu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN